Ve Durgun Akardı Don......

uluduz

Yeni Üye
4 Eyl 2013
83
258
:)Sayın Murtaza5'ten Film İsteği: Bu film,bende şu çağrışımlar uyandırdı;Ortaokul yıllarımda(1969-1972)beni en çok etkileyen iki kitapdan biri-Victor Hugo'nun Sefiller'i-olmasıdır.Uzun yıllar etkisinden kurtulamadığım gerçek bir edebiyat şahaseridir bence.Ancak film için bir sinefil olarak aynı şeyleri düşenemiyorum.Yine de seyredilmesi gerken bir klasiktir.İyi Seyirler....

Not:Filmler avi.uzantılı,altyazılar srt. uzantılıdır

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
Komşuda pişer,bize de düşer hesabı.. Murtaza5 dostumuz sebep olur, biz de faydalanırız.. Teşekkürler uluduz..

Moderatör tarafında düzenlendi:

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,043
318,346
Sayın KARAOĞLAN a saygılarımla.Ve Durgun Akardı Don (altyazı-1957 )

Sayın KARAOĞLAN,
imkansızı başarmak biraz vakit aldı,
mütevazi hediyemi lütfen kabul edin.

Arşivimde yokdu,internetde çok aramama ragmen bulamadım.
Demokrasilerde çare tükenmez.(demiş Demirel)
Orjinal DVD yi kargo ile aldım.
DVD yi DVD-RİP e çevirdim.
Openload sitesine upland yapdım.
Saygılarımla.

1. DVD LİNKİ

2.DVD LİNKİ

3.DVD LİNKİ

KONUSU

Mihail Şolohov’un Nobel ödüllü romanından çekilen 'Durgun Akardı Don', Ekim devriminin çarpıcı bir uyarlaması ve tarihin fırtınalı bir döneminde iki aşığın içten hikayesi. Dünyada 'Rusların Rüzgar Gibi Geçti’si' olarak bilinen 1957 yapımı film, 1960’da Amerika’da gösterime gireceği zaman dağıtım şirketi tarafından ağır bir sansüre uğramıştı.
Don Nehri vadisinin ormanlık tepelerinde, öfkeli ve zalim bir Kazak genci olan Grigori, arkadaşının karısı Aksiniya’ya aşık olur. Kazak köy hayatının güzelliği ve Birinci Dünya Savaşı’yla Bolşevik Devrimi’nin karmaşası, bu aşk hikayesine trajik olduğu kadar da gerçekçi bir zemin oluşturur. Aldatma ve utancın baskısı altındaki aşıklar, eski düzenin lanetleriyle ve yeni dönemin tehlikeleriyle savaşmak zorundadır.
Bir buçuk yıl süren çekimlerin ardından, yönetmen Gerasimov 60 saatlik filmden insan tutkularını sergilemekte de, Birinci Dünya Savaşı’nı, St. Petersburg’daki Kış Sarayı’nın basılmasını, Kızıl Ordu’nun denize doğru acımasızca ilerleyişini yeniden oluşturmakta da çok başarılı olmuştur.

BU FİLİMİ BEGENDİYSENİZ ,HEMEN İNDİRİP ARŞİVİNİZE ALIN.
OPENLOAD SİTESİ KISA BİR ZAMAN SONRA LİNKLERİ SİLİYOR,SAYGILARIMLA.

KARAOĞLAN ve Çizgi diyarı için özel upload etdim.

izle-indir

KEYİFLİ SEYİRLER.​

12 Şub 2010
15,006
543,758
Dostun tarifini yapın
Güzel insanın tarifini yapın
Ve daha bundan daha güzel sıfatların tarifini yapın derlerse
Sadece Murtaza bey deyin, tanıyanlar tam isabet diyecektir

Sunum bunu dört dörtlük kanıtlıyor
Gurur duyuyorum onu tanımış olmakla

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
Şu diyar bana bir sürü şey kazandırdı...
Ancak en önemlisi gerçek dost kazandırdı...
İşte o dostların en önde gelenlerinden, nezaketli, duygusal, iyilik timsali sevgili dostum Murtaza...
Sağol dostum, sağol.

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768
Çizgi diyarında paylaşım için fedakarlık yapan tanımadığımız görmediğimiz yüreği iyilik dolu adamları bu kadar seveceğimizi ve saygı duyacağımızı tahmin edemezdik.Bunlardan biri de sizsiniz.Emeğiniz için sonsuz teşekkürler.

Paylaşımınızı kaç gündür ben de bekliyordum.Varolasın,sağolasın.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep
"Gerçekçi olun, imkansızı başarın" yada "gerçekçi ol, imkansızı iste"

Ne demek "lütfen kabul edin" sevgiyle saygıyla bağrıma basıyorum.
Zahmet verdim. Teşekkürler sevgili arkadaşım.
Gayretlerinle bu önemli film diyarımızda yerini aldı.

Son düzenleme:

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,784
Hiçbir Şey Ülkesi
Bu muhteşem çabanın, bu mükemmel paylaşım ruhunun, bu harika insan yüreğinin yansıdığı bu konuya bir şeyler yazmamak mümkün değil. Ancak bu gayret ve ruh için ne yazarsam yazayım, ne kadar takdir edersem edeyim, hepsinin az olacağının da farkındayım.

Ellerinize sağlık sevgili murtaza5. Bana düşen, takdire şayan bu çabalarınızla bizlere sunduğunuz bu filmi hemen indirmek, mutlaka ve mutlaka izlemek ve bir sinema âşığı olarak arşivimin baş köşesinde bir hazine olarak saklamak. Çabalarınızın karşılığı olur mu, bilmiyorum ama tekrar ve içtenlikle teşekkür ediyorum...

mustafa35

Yeni Üye
28 Şub 2019
36
26
Mihail Şolohov'un muhteşem klasiği gözlerimin önünde.

Teşekkürlemi sunuyorum. Sevgilerle.

miay669

Yeni Üye
27 May 2014
27
29
Hocam elinize emeğinize sağlık. Teşekkürlerden bir demet.

uluduz

Yeni Üye
4 Eyl 2013
83
258
Elimde şu an 720x360 pixsellik bir kopyası var,arzu edeler için payşalabilirim.

uluduz

Yeni Üye
4 Eyl 2013
83
258
A zori zdes tikhie - Sakindi Oranın Şafakları 1972 ,elimde şu an 720x360 pixsellik bir kopyası var,arzu edeler için paylaşlabilirim.