Dünyamızın Gelecegi / Things To Come (1936) Türkçe

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,043
318,395

1940 yılında, giderek bir refah ve tüketim toplumu olma yolundaki İngiltere aniden saldırıya uğrar ve on yıllar sürecek bir dünya savaşı başlar. Medeniyet neredeyse çöker, imalat, ticaret durur, insan ırkı ilkel bir şekilde hayatta kalmaya çabalar. 1966’da ortaya çıkan bir salgın hastalık sonucu insan nüfüsu iyice ufalır ve küçük gruplar halinde yaşamaya başlar. Savaşın neden çıktığını bile hatırlamaz.

Bir gün kökeni belirsiz tuhaf bir uçan araç, sefil bir şekilde hayatta kalmaya çalışanları ziyaret eder. Aracın pilotu, medeniyeti tekrar kurmak için sıfırdan çalışmalara başlamış bir organizasyondan söz eder ve insanlara umut aşılar. Gerçekten de takip eden on yıllar boyunca insanlık kendine güvenini kazanır ve yer altına yaşadığı yeni şehirler inşa eder.

2035 yılına gelindiğinde insanlık doğal evriminde bir basamak daha atlamak üzeredir: Ay’a ilk insan yollanacaktır. Ancak gereğinden fazla bilimsel ilerlemenin tekrar insanlığa felaket getireceği inancını taşıyan kalabalık bir grup vardır.

Efsanevi Alexander Korda’nın yapımcılığını üstlendiği 1936 tarihli filmin senaryosunu H.G. Wells, üç yıl önceki kendi yazdığı Shape of Things to Come’dan uyarlamıştır. Çekildiği dönem için müthiş sayılacak özel efektlerle, dev bir epik film olarak sinema tarihine imzasını atmıştır.

İNDİRME SİTELERİ FİLM LİNKLERİNİ HEMEN SİLİYOR.

Çizgi diyarı için özel upload etdim

izle-indir

ALTERNATİF LİNK
yıldız1960 arkaşımız verdi.

KEYİFLİ SEYİRLER​

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
Murtaza ağabeyden mükemmel bir film paylaşımı daha... Filmin afişini görüp konusunu okuyunca hemen indirip izlemek gelse de içimden, maalesef bir türlü verdiğin linke ulaşamadım abim. Filme alternatif bir link verirsen çok sevinirim zira böylesine tarihi değeri olan kült bir filmi asla kaçırmak istemem. Sevgilerimle teşekkürler..

yıldız1960

Kıdemli Üye
2 Ağu 2018
160
468
Murtaza ağabeyden mükemmel bir film paylaşımı daha... Filmin afişini görüp konusunu okuyunca hemen indirip izlemek gelse de içimden, maalesef bir türlü verdiğin linke ulaşamadım abim. Filme alternatif bir link verirsen çok sevinirim zira böylesine tarihi değeri olan kült bir filmi asla kaçırmak istemem. Sevgilerimle teşekkürler..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
Şayet filmin yapım tarihini bilmesem asla "bu film 1930'larda çekilmiştir" demezdim. Zamanının çok ötesinde tam bir başyapıt. Düşünsenize bu film yayınlandığında; Atatürk hala hayatta, İkinci Dünya Savaşı henüz başlamamış, Ay'a ayak basılmasına daha 33 yıl var vs. Harika efektleri ve muhteşem maket tasarımları ile şuan ki bir çok bilim kurgu filmine ilham olduğunu tahmin etmek hiç de zor olmayacaktır. Eğer bir bilim kurgu hayranıysanız kesinlikle izleyip, arşivinize katmanız gereken bir film.. Bu kıymetli paylaşımı istifademize sunduğunuz için tekrardan çok teşekkür ederim değerli büyüğüm.

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,629
Şöyle bir göz atınca sahnelere hatırladım ki benim film arşivimde mevcut maalesef türkçe altyazı senkronize işleriyle uğraşmaktan filmi tam olarak seyredememiştim.Hatırlatma bilgileri veren dostlara teşekkürler sağolun