TRT'nin ilk yabancı dizilerinden "Dial 999"u hatırlayanlar var mı?

cizgibaykus

Kıdemli Üye
13 Ara 2013
110
211
MV5-BMDI2-YTA3-NGMt-Yj-E5-YS00-Zj-U4-LWIy-Y2-Mt-ODVm-Zj-Qy-OGYz-NDBj-Xk-Ey-Xk-Fqc-Gde.jpg

Londra'da başınız sıkıştığında o meşhur telefon kulübelerine girip "999"u çevirmeniz yeterliymiş!.. :) TRT'nin siyah beyazlı ilk yıllarında, çocukken ekrana yapışırcasına izlerdik. Dedektif Mike Maguire'in serüvenlerini... İngilizce bir bölümünü bulup yükledim. Muhteşem! İngilizce adı: Dial 999...

Moderatör tarafında düzenlendi:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,907
ordu-turkey
Bu dizi çok eski olmalı, az önce izledim ve hiç bir şey hatırlamadım. Bu paylaşım iyi oldu. Değerli cizgibaykuş devam edin. Bu tip paylaşımlar önemlidir.

halgzl

Yeni Üye
18 Nis 2012
39
94
Ben hatırlıyorum tam adı 999 ' u çevirinizdi.my name is mMac Maguire diye başlardı, aynı dönemde parasız dünya seyahati gibi dizi daha hatırlıyorum. 1967-68 yılları olabilir.

cizgibaykus

Kıdemli Üye
13 Ara 2013
110
211
Evet Sayın halgzl. Gerçekten çocukken beni çok etkilemişti. 67-68. Hatta oradaki Londra taksilerinin modeline benzeyen o arabaların oyuncaklarını istemiştim. Siyah-beyaz-Londra ve sis... Umarım başka filmlerini de bulabilirim. Acaba romanı var mı?

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Tatlı Sert'i hatırlıyorum ama bunu hatırlamıyorum... Demek o zaman tv almamışız daha... İlk tv'yi 1973-74 de aldık... 31 ekran İtalyan İndesit markaydı... Yaş 51...

voyagerman

Kıdemli Üye
5 Eki 2016
191
523
Ankara/Batıkent
San Francisco sokakları, Bonanza, Küçük Ev, Bir zamanlar kartaldı, Kaptan Onedın, Magnum, Komiser Kolombo en sevdiğim dizilerdendi. Bir de "Pasaklı Sally" diye bir kadının dizisi vardı. İsmini tam hatırlamıyorum.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
MV5-BMDI2-YTA3-NGMt-Yj-E5-YS00-Zj-U4-LWIy-Y2-Mt-ODVm-Zj-Qy-OGYz-NDBj-Xk-Ey-Xk-Fqc-Gde.jpg

Londra'da başınız sıkıştığında o meşhur telefon kulübelerine girip "999"u çevirmeniz yeterliymiş!.. :) TRT'nin siyah beyazlı ilk yıllarında, çocukken ekrana yapışırcasına izlerdik. Dedektif Mike Maguire'in serüvenlerini... İngilizce bir bölümünü bulup yükledim. Muhteşem! İngilizce adı: Dial 999...

Maalesef yüklediğiniz İngilizce bölüm silinmiş. (Kırık link olduğundan kaldırılmıştır) Başka bir bölümünü yüklerseniz seviniriz. Bu arada 1958-1959 arası çekilen ve 39 bölümden oluşan dizi sadece 1 sezon sürmüş. Ben de yaşım itibarıyla hiç bir bölümünü hatırlayamıyorum, muhtemelen 70'lerin hemen başlarında yayınlanmıştır diye düşünüyorum. Bu kıymetli paylaşımınız için teşekkürler cizgibaykus.

Son düzenleme: