Black Lightning (Kara Şimşek)

RD1907

Yeni Üye
3 Mar 2016
70
527
"Black Lightning

imdb: 7.1, ABD, 2018, Aksiyon, Bilimkurgu

Cress Williams, Gregg Henry, Skye P. Marshall

Jefferson Pierce’in (Cress Williams) bir sırrı vardır. Özel bir lise müdürü ve iki çocuk babası olan Jefferson aynı zamanda New Orleans’taki mahallesinin küçük insanlarını, şehri kuşatan şiddetten korumaktadır. Dokuz yıl önce Pierce bir bakıma kahramandı. Bir zırh giyerdi ve elektriği kontrol edebilme yeteneği vardı ve memleketinin sokaklarını Black Lightning maskesiyle korurdu. Zamanla bu ikinci kimliği aile ilişkilerine zarar verince süper kahraman günlerini geride bırakmış, müdür olmuş ve çoluk çocuğa karışmıştır. Süper güçleri olmadan şehre yardım etmeyi tercih etmiş, kızları Anissa (Nafessa Williams) ve Jennifer’ın (China Anne McClain) güçlü küçük kadınlara dönüşümünü izlemiştir; karısı Lynn (Christine Adams) ile ilişkilerini iyileştirememiş olsa bile… Şimdi, neredeyse 10 yıl geçtikten sonra Pierce’in suçlularla savaştığı günler geri gelecektir. Suçlar ve yozlaşmış düzen, söndürülmesi güç bir ateş gibi yayılırken Jefferson, “100” denen bölgesel çeteyi yönetmeye karar verir. Şimdi sadece ailesini değil, çevresindeki herkesin ruhunu kurtaracaktır." ("Dizibox")

Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

1980'li yılların başıydı, bir DC çizgi romanında bu karakterle tanışmıştım. Kara Şimşek'le... Birkaç yıl sonra gösterime girecek olan "Kara Şimşek" dizisiyle hiçbir ilgisi yoktu... Zira, K.I.T.T. (Knight Industries Two Thousand) başlı başına (an itibariyle) apayrı bir nostalji konusudur, ad benzerliklerine takılmayalım...

Kara Şimşek (Black Lightning), ilk kez bir Süpermen çizgi romanında arzı endam ederek DC Evreni'ne katılmıştı ve her nedense ben kendisini çok sevmiştim. Belki de giysisinin renkleri yüzündendir, bilemiyorum...

Zamanımız itibariyle yukarıda alıntıladığım üzere dizisi yayınlanmaya başladı; hatta 13 bölümden oluşan ilk sezonu sona erdi bile...

Tanımayanların tanıması adına bu paylaşımı yapmak istedim...

Ha, bir de 142 sayfalık Kara Şimşek'in doğuş öyküsünü anlatan bir çizgi romanı Güzel Türkçemiz'e kazandırmak için çaba içindeyiz, onu da söyleyip reklamımızı yapmak istedim... :cool::cool:

Sevgi ve saygılarımla...

Hep buradayız, hepinizi seviyoruz... :):):)

Ekli dosyalar

• Black Lightning - Year One-000.jpg
    Black Lightning - Year One-000.jpg
    96.3 KB · Görüntü: 27
Son düzenleme: