Star Trek - The Orville(Türkçe Altyazı)

Mehmet Emin

Aktif Üye
25 Kas 2012
314
1,361
g945yN.jpg

POYqB8.jpg

Star Trek - The Orville:

Konu: Günümüzden yaklaşık 300 yıl sonra geçen Family Guy'ın yapımcısı Seth MacFarlane'nin yazıp yönettiği ve başrolünde oynadığı bir Star Trek parodisi sizlerle...

Not. Yeni başlayan bir dizi olduğu için yeni bölümler geldikçe indirme klasörüne eklenip konu altına mesaj yazılarak duyurulacaktır.

Mehmet Emin

Aktif Üye
25 Kas 2012
314
1,361
Güzel bir diziye benziyor,
devamını bekliyorum,
emeklerine sağlık.

Family Guy'ın yapımcısı Seth Macfarlane hem yazmış hem yönetmen koltuğunda hem de başrol oynuyor, Star Trek temalı bir komedi fikri ilginç, konuşma dili biraz büyüklere yönelik ama eğlenceli bir dizi olacağa benziyor.

Mehmet Emin

Aktif Üye
25 Kas 2012
314
1,361
İkinci ve Üçüncü bölümler uyumlu Türkçe Altyazılarıyla beraber indirme klasörüne eklendiler, niye özellikle uyumlu diyorum çünkü bizzat elden geçirip yeniden senkronluyorum da ondan sonra yeni bir dizi Altyazıların gelmesi biraz zaman alabiliyor, yeni bölümlerin Türkçe Altyazıları çıktıkça yeni bölümler indirme klasörüne eklenip konu altına mesaj yazılarak duyurulacaktır.

Mehmet Emin

Aktif Üye
25 Kas 2012
314
1,361
Dördüncü bölüm uyumlu Türkçe Altyazısıyla beraber indirme klasörüne eklendi.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,159
4,953
İlk bölüme şöyle bir göz attım; izlemeye doyulmaz keyifli bir dizi olduğunu gördüm. Devamını sabırsızlıkla bekleyeceğim. Emekleriniz için çok teşekkürler, elleriniz dert görmesin.

Mehmet Emin

Aktif Üye
25 Kas 2012
314
1,361
Yedinci bölüm uyumlu Türkçe Altyazısıyla beraber indirme klasörüne eklendi.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,159
4,953
Çok teşekkürler "Mehmet Emin" Bey, elinize/emeğinize sağlık. Sizi izlemeye devam ediyoruz.

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
586
Emekleriniz için teşekkürler, üstadım bölümleri x265 değilde x264'e senkronlama imkanınız varmı.

Mehmet Emin

Aktif Üye
25 Kas 2012
314
1,361
Emekleriniz için teşekkürler, üstadım bölümleri x265 değilde x264'e senkronlama imkanınız varmı.

Video görüntüsünü soruyorsanız 720p'de x264 encode edildiği zaman bölümün boyutu 1-1,5 gb arası oluyor, o yüzden x265 yapıyorum.
Eğer altyazıyı soruyorsanız 720px265 videoya göre senkronluyorum.
Şu paylaştığım şekilde rahat izlenebiliyor ben bir sorun görmüyorum. Media Player Classic'in son sürümünü indirirseniz sorunsuz izlersiniz.

Yok bence x264 daha kaliteli ona göre senkronlanmış video istiyorum diyorsanız aşağıdaki linkte x264'e göre senkronlanmış videoları bulabilirsiniz. Ama verdiğim altyazılar için x264'lere uyar mı ona birşey diyemem her bölüm için kontrol etmek gerekir.

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
586
Video görüntüsünü soruyorsanız 720p'de x264 encode edildiği zaman bölümün boyutu 1-1,5 gb arası oluyor, o yüzden x265 yapıyorum.
Eğer altyazıyı soruyorsanız 720px265 videoya göre senkronluyorum.
Şu paylaştığım şekilde rahat izlenebiliyor ben bir sorun görmüyorum. Media Player Classic'in son sürümünü indirirseniz sorunsuz izlersiniz.

Yok bence x264 daha kaliteli ona göre senkronlanmış video istiyorum diyorsanız aşağıdaki linkte x264'e göre senkronlanmış videoları bulabilirsiniz. Ama verdiğim altyazılar için x264'lere uyar mı ona birşey diyemem her bölüm için kontrol etmek gerekir.

x265 bilgisayarda sorun olmuyor, izleyebiliyorum ama ben bunu LEDTV'mde izlemek istediğimde (x265 formatı daha yeni olduğu için, tv'ler güncelleme vermediler) Formatını değiştirdim, tamam oldu derken, altyazıyı gözükmüyor bu seferde. Benim için sorun değil, torrenten de indiririm ama burda siz değerli kardeşimizin uğraşıyla senkronlanmış bir diziyi/filmi izlemek daha bir keyifli olmaktadır..

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
586
Ayrıca! size; film boyutunu düşürebileceğiniz (kalite kaybı olmadan, olur ama çok-çok az farkedilemeyecek düzeyde) ücretsiz bir proğram önerebilirim..

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,159
4,953
Sayın Mehmet Emin bey çok çok teşekkürlerimi iletiyorum. Bunun benzeri yeni dizler gelir mi acaba? Elinize/emeğinize sağlık.

Mehmet Emin

Aktif Üye
25 Kas 2012
314
1,361
Ayrıca! size; film boyutunu düşürebileceğiniz (kalite kaybı olmadan, olur ama çok-çok az farkedilemeyecek düzeyde) ücretsiz bir proğram önerebilirim..

Bu program ben de var kurulu kullandığım oluyor ilginiz için teşekkürler, sorununuza gelince evet Bilgisayarda izlemek çok sorun olmuyor ama iş Tv'ye gelince ayıkla pirincin taşını olayına dönüyor, format ayrı bir sorun altyazı ayrı bir sorun olabiliyor, buna bulduğum tek çözüm Tv'de Dublaj izlemek veya altyazı dosyasını video'ya gömmek şeklinde oluyor, hatta sırf bu yüzden Star Trek Discovery dizisinin altyazılarını ayrı verecekken isteyen Tv'de de izleyebilsin diye videoya gömmek durumunda kaldım. Bu işlere yabancı değil ya da en azından ilgili gibisiniz mkvtoolnix programıyla video ve altyazı dosyalarını birleştirirseniz Tv'de de izleyebileceğinizi umuyorum.

Tv'niz x265'i desteklemiyorsa o zaman x264 videoyu indirmeniz gerekli şart değil benim yaptığım önemli olan güzel bir seyir keyfi olmasıdır, boyut meselesi yüzünden x264'ü tercih etmiyorum.

Sayın Mehmet Emin bey çok çok teşekkürlerimi iletiyorum. Bunun benzeri yeni dizler gelir mi acaba? Elinize/emeğinize sağlık.
Gelir inşallah.

Son düzenleme:

Dedecan 61

Süper Üye
25 Şub 2019
1,781
4,505
Sağol kardeşim, sayende eski günlere dönerek güzel bir nostalji yaşadık.

Moderatör tarafında düzenlendi: