Amica Dergisinin Özel Eki (Aralık 1983)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Amica Dergisinin Özel Eki
(Aralık 1983)

"Bir Öpücük, Bir Koku"
6 Aralık 1983, İtalyanca
Büyük Boy (23x34cm), 94 sayfa, 93 MB, 200 dpi, 1825px

"Amica" (arkadaş) adında 55 yıldır çıkan bir İtalyan dergisi var. Kadınlara yönelik yayımlanan bu moda dergisi, tahmin ettiğiniz gibi, modanın merkezi Milano'da çıkıyor. Ortalama 200.000 tirajlı dergi çok kaliteli kağıda nefis tifdruk baskı sistemi ile basılıyordu. Burada 6 Aralık 1983 yılına ait 49. sayısının ekini sundum. Bu eki ucundan kıyısından da olsa sinemayla ilgili olduğu için satın almıştım. Bu dergi ekinin kapakta yazan alt başlığı "En Ünlü Öpücüklerin Fotoğrafları". Konu başlığı da "Bir Öpücük, Bir Koku". Sinema filmlerinin ünlü öpüşme sahnelerinden alınmış fotoğrafları da bir kadın dergisinden bekleneceği gibi parfümlerle ilişkilendirmişler (parfüm üreticileri sponsor mu oldu acaba?). Dergi eki 23. sayfadan başlıyor, muhtemelen eksik olanları sinemayla alakasız sayfalar olduğu için çıkartmışımdır (veya ben aldığımda eksiktiler, tam hatırlamıyorum, 30 yıl geçmiş aradan). Yazılar hakkında bir fikrim yok, bunlarda ilginç bir şeyler varsa İtalyanca bilen dostlar not edebilirler.

Amica_kapak.jpg

(Mega)

John Gilbert ve Greta Garbo "Mata Hari" (1932) filminde
Amica_r_sayfa.jpg

Son düzenleme: