Witchblade

Witchblade

W-X-Y-Z

Like Tree7Likes
  • 5 Post By bakunin
  • 1 Post By Schliz3r
  • 1 Post By Malatyalı

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04-04-2009, 13:57   #1

bakunin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1187717
•Rep Seviyesi :
bakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond reputebakunin has a reputation beyond repute
bakunin - MSN üzerinden mesaj gönder
Witchblade
WITCHBLADE

Son dönem Amerikan çizgiroman endüstirisinin domino taşı konumundaki başlıklarından biri olan Witchblade, 1995-1996 yılları arasında çizeri Michel Turner'ın stilizasyonundan ve Top Cow/Image Comics ortaklığı tarafından 8 sayı olarak yayınlanmıştır. Seri bir sonraki sayısından itibaren Top Cow'ca 4 sayı devam ettirildikten sonra, iki yayınevinin yeniden işbirliğiyle sürdürülmüştür.

1. sayı kapağı.

Witchblade, New York kentinde güvenliği sağlamakla görevli emniyet teşkilatına bağlı Sara Pezzini adlı polis bir genç kızın maceralarını konu edinmektedir. Sara, ortağı Michael Yee ve amiri konumundaki Teğmen Joe Siry ile birlikte çalışmaktadır. Karşısın da ise şehrin suç patronları vardır. Bilhassa Kenneth Irons ve sağ kolu Ian Nottingham gibi uyuşturucu ve silah tüccarları onun daimi düşmanlarıdır. Sara'nın yolu, serinin Türkçe başlığı da olan Cadı Kılıcı adlı mistik güçlere sahip ve sahibinin sağ koluna geçerek ona sınırsız bir güç vermeyi bekleyen bir metal eldivenle kesişmesiyle serüven ivmelenecektir. Sadece bir kişinin koluna takabileceğine inanılan 'eldiven' Irons'ın mekanına yapılan bir polis baskınında yaralanan Sara'nın koluna kendiliğinden geçivermiştir. Böylece kadın polisin hayatında süper güçleriyle tanışacağı yepyeni bir süreç uzanmaktadır.

Arka Bahçe'nin yayınladığı bir sayısının kapağı.

Çıktığı andan itibaren ABD'de hemen her sayısı en çok satanlar listesine giren Witchblade, 1990'ların sonuna damga vuran ve seksapeli ön plana çıkaran kadın figürlerinin en bilinenlerindendir. Pek çok 'one-shot' basımında Tomb Raider'dan Elektra'ya değin bazı kadın çizgiroman kahramanlarıyla da ortak maceralar yaşamıştır. Ülkemizde ilk kez Haziran 1999 tarihinde aylık seri olarak Arka Bahçe Yayıncılık logosuyla Türk okuyucusuyla buluşan Witchblade, kısa ömürlü bu serisinde sadece birkaç sayı yayınlanmıştır.

Kendisini başkalarının kurtarmasını bekleyen kişiler yalnızca kölelerdir.

bakunin isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30-03-2014, 19:42   #2

Schliz3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
Schliz3r is on a distinguished road
bu serinin ilk 5 yada 6 sayısını almıştım. Hatırlıyorum... Geçenlerde bu "comixologly" i kurcalarken denk geldi free comic of the day bölümünde witchblade #153 #154 sayılarını içeren bir bölüm vermişler. Eski günlere geri döndüm

Dün 1-170 arası bölümleri ve ekstraları (dijital halde) içeren bir torrent buldum ve indirdim. İlk iki bölümü tekrar okuyup bitirdim bile... Keşke türkçe ve temiz versiyonlarıda olsa. Neyse artık bir ara belki uğraşırım üstünde. İyi günler
vkopuzoglu likes this.
Schliz3r isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 21-06-2014, 02:25   #3

vkopuzoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 32137
•Rep Seviyesi :
vkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond repute
Güzel ve açıklayıcı bir tanıtım olmuş. Benimde en sevdiğim serilerden biridir eline sağlık abi.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
vkopuzoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 17-02-2016, 12:21   #4

Malatyalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 5010
•Rep Seviyesi :
Malatyalı has a reputation beyond reputeMalatyalı has a reputation beyond reputeMalatyalı has a reputation beyond reputeMalatyalı has a reputation beyond reputeMalatyalı has a reputation beyond reputeMalatyalı has a reputation beyond reputeMalatyalı has a reputation beyond reputeMalatyalı has a reputation beyond reputeMalatyalı has a reputation beyond reputeMalatyalı has a reputation beyond reputeMalatyalı has a reputation beyond repute
Çizimleri müthiş bende 4-5 sayısı var pek piyasada bulamadım. Gereklişeyler de bile aradım ama çıkmıyor sanırsam.
"penGO" likes this.
Malatyalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiket
cadı kılıcı, michel turner, sara pezzini, witchblade

Seçenekler
Stil