Centaurus - Bölüm 1 (ÇB)

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,090
Dünya
EvW3zs.jpg

EvW8fQ.jpg

Çeviri: Vito
Balonlama: Dindar Diker

Devasa bir uzay gemisi yüzyıllar önce, insanlığın torunlarına kucak açacak yeni bir gezegen bulma maksadıyla ölmekte olan Dünya'dan ayrılmıştır. Proxima Centauri yıldız sistemindeki Vera gezegeni hedefleri ve son umutlarıdır...

Leo ve Rodolphe üstatlar Kenya-Namibia-Amazonie'den sonra yine sınırları Dünya'yı aşan bir hikayede güçlerini birleştiriyorlar ve bizleri müthiş bir maceranın içine çekiyorlar.

Son düzenleme:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Leo elinden çıkmışsa gözü kapalı alınır o çizgi roman.
Anladığım kadarıyla Amazon'dan sonra geçiyor bu hikaye.
Amazon'u da okumak umudunu kaybetmeden....
Emekleriniz için teşekkür ederim üstadım, ellerinize sağlık.

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,090
Dünya
Leo elinden çıkmışsa gözü kapalı alınır o çizgi roman.
Anladığım kadarıyla Amazon'dan sonra geçiyor bu hikaye.
Amazon'u da okumak umudunu kaybetmeden....
Emekleriniz için teşekkür ederim üstadım, ellerinize sağlık.

Hayır bu Kenya-Namibia-Amazonie'den tamamen bağımsız, bambaşka bir hikaye. Beşinci cilt ile birinci döngüsü (sezonu) tamamlandı bu sene. Devam edeceği söyleniyor ama.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Hayır bu Kenya-Namibia-Amazonie'den tamamen bağımsız, bambaşka bir hikaye. Beşinci cilt ile birinci döngüsü (sezonu) tamamlandı bu sene. Devam edeceği söyleniyor ama.

Demek ki yanlış anlamışım :)
Bu arada sezon yerine döngü seçimi de güzelmiş, beğendim.
Amazon'un İngilizcesi çıkarsa beraber çalışalım, seriye katkım olsun :)

asimreis

Kıdemli Üye
23 Nis 2010
242
185
sen nereden çıktın be sevgili kardeşim,iyiki geldin.namibya'nın 4 ve 5 sayılarını sayende tamamladım.bu yeni seri ile sayende kış günlerimi sıcak geçireceğim.
beni,streç kıyafetli maskeli marvel kahramanlarından kurtardığın için ve çalışmalarını
karşılıksız paylaştığın için teşekkür ederim başarılı çalışmalarının devamını dilerim.
asimreis
izmir-1951

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,979
Bilim-Kurguya zaten aşırı düşkünüm, bu da çizgisi çok güzel, tasarımları harika bir çizgi-roman gibi görünüyor.

Çok teşekkürler.

Kaç bölüm sürüyor acaba?

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Yaptığınız bu güzel çalışma ile sitemize ve tüm çizgi roman severlere katkılarınızdan dolayı çok teşekkürler, sayın Vito ve Dindar Diker.
Çeviri Balonlamacılarımız hızla çoğalıyor. Bu üyelerimizde paylaşımcılık duygusunun ne kadar gelişmekte olduğunu gösteriyor.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Ardı ardına muhteşem çizgi romanlar,
seriler geliyor. Bu serinin ilk bölümlerini
hayranlıkla okumuştum. Bu bölümleri de
mutlaka okumak istiyorum. Sevgili dostlar,
ülkemizde bir kaç yıl önce okumaya değer
çok sınırlı sayıda eser varken şimdi bize
müthiş bir çizgi roman resitali sunuyorsunuz...
Gönülden teşekkürler, sevgi ve saygılar...

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
699
Harika. 5 bölümün çıkmasını bekleyip, biriktirip okuyacağım.
Dargaud'un Aldebaran dizisinin senaristi ve çizeri Leo, burada senaristlerden birisi imiş, anladığım kadarıyla

Son düzenleme:

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Bu seriye başladığınız için çok teşekkürler. Ben de bir ara Aldebaran'ı bitirmeyi planlamıştım ama bu tarz bilimkurguları çevirmek bana göre değilmiş, onu fark ettim. Aldeberan&Centaurus gibi serileri çevirmek benim sahip olmadığım bir sabır ve kararlılık gerektiriyormuş meğer :D

Sizin sayenizde bu güzel serileri okuyabiliyoruz. Emekleriniz için sağolun.

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,090
Dünya
Bu seriye başladığınız için çok teşekkürler. Ben de bir ara Aldebaran'ı bitirmeyi planlamıştım ama bu tarz bilimkurguları çevirmek bana göre değilmiş, onu fark ettim. Aldeberan&Centaurus gibi serileri çevirmek benim sahip olmadığım bir sabır ve kararlılık gerektiriyormuş meğer :D

Sizin sayenizde bu güzel serileri okuyabiliyoruz. Emekleriniz için sağolun.

Sizden güzel geri dönüşler almak çok sevindirici üstadım. Aldebaran Dünyaları bana göre bir başyapıt, Türkiye'de hala basılmamasını anlamış değilim. Ben de Betelgeuse ve Antares'ten başlamayı düşünmüştüm ama bir blogda çevrilip paylaşıldığını görünce vazgeçtim.

Çizgidiyarında başta siz olmak üzere diğer değerli çevirmen arkadaşlar sayesinde Fransızların tarihi ve fantastik incilerinin en önemlilerini okuduk ve okumaya devam ediyoruz. Ben de bilim-kurgudan devam etmek istiyorum zaman ve motivasyon bulabildiğim sürece. Şimdilik 3-5 kitaplık kısa serilerle devam edeceğim (Siberia 56, Deepwater Prison, Olympus Mons gibi). İleride Arctica, Carthago, Golden City, Chronicles of the Dragon Knights gibi uzun serilere de bulaşmaya niyetim var :D

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,161
4,968

Çeviri ve sunumlarınız için çok teşekkürler, hele bir de muştularınız varki; insanın "takla atası" geliyor! Elinize/emeğinize sağlık.

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
731
996
Yeni bilim - kurgu dizisi için teşekkürler . Çeviri ve balonlama çalışmalarınızı ilgi ve merakla takip ediyoruz .

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Muazzam bir çizgi roman daha okudum. Dostlarımız bizi dünyanın farklı coğrafyalarının farklı renkleri ile buluşturmaya devam ediyorlar. Bu çizgi romanları dilimizde okuyabilmek büyük bir ayrıcalık.

İstikrarlı ve çok nitelikli çalışmaları için sevgili Vito ve Dindar Diker dostlarımıza çok teşekkür ediyorum,

semihd

Kıdemli Üye
7 May 2011
156
361
Tek kelimeyle bayıldım. Sayın Vito, sayın Dindar Diker her ikinizede çok teşekkür ediyorum.

comfort

Yeni Üye
10 Kas 2012
108
151
Hiç bilmediğimiz serileri, kitapları bu forum nezdinde emeklerini karşılık beklemeden akıtan dostlar sayesinde öğrenmiş oluyoruz. Sevgili Vito ve Dindar Diker'e sonsuz teşekkürler, varolun.