Tablet Pc İle Çizgi Roman Okumak...

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,673
TAM 35
Alet müthiş acaba cbr formatını açıyor mu? Birde çift sayfa taranmış çizgi romanlarda performansı nasıl?

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Alet muthiş fakat fiyatlarıda öyle... Şimdi birde ipad 2 çıktı..
Ben android iştetim sistemli bir tablet kullanıyorum ve performansı süper. CBR ve CBZ rahatlıkla açıyor. Çokta zevkli oluyor okuması.. Şu marvel'in programına bir bakayım belki android markettede vardır.

mkurt

Süper Üye
26 May 2010
1,829
467
Sevgili Ozaki hangi tableti kullandığını merak ettim. Hem ucuz hem iyi olsun..:)

App-PsStar

Aktif Üye
13 Mar 2011
292
23
Pandora's PlaneT
ALeT Müthiş Bişey Daha Öncede Bilim Fuarında Görmüştüm

Alet müthiş acaba cbr formatını açıyor mu? Birde çift sayfa taranmış çizgi romanlarda performansı nasıl?

Evet CBR Formatını Açıyor Çift Sayfa Taranmış Çizgi Romanlarda Perfomansı Gayet İyi ..

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Sevgili Ozaki hangi tableti kullandığını merak ettim. Hem ucuz hem iyi olsun..:)

e-pad marka (çin malı) ben 300 Lira'ya almıştım. 30 Lira'yada 32 gb hafıza kartı aldım. Gayet güzel iş görüyor. ipad ise 1.500 Lira'dan başlıyor..

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,673
TAM 35
ALeT Müthiş Bişey Daha Öncede Bilim Fuarında Görmüştüm

Evet CBR Formatını Açıyor Çift Sayfa Taranmış Çizgi Romanlarda Perfomansı Gayet İyi ..

Bilgilendirmen için çok teşekkürler şimdi 2.versiyonu da çıkmış.Benim gibi çizgi roman hastaları için müthiş bir alet.Motorola firmasının da bir tableti var sanırım

Son düzenleme:

mkurt

Süper Üye
26 May 2010
1,829
467
Bende çin mallarını deneyim dedim ama cesarat edemedim. Bi tekrar düşüneyim..:) Teşiekkürler..

kabared

Yeni Üye
11 Nis 2010
16
0
Ben de bu video da görülen JJcomic viewer isimli App ile Cizgiromanlarimi rahatlikla okuyabiliyorum.

Android isletim sisteminde comic okumanin zorlugu yok,cünkü daha simdiden 3 güzel program var.
ACV (android comic viewer),Jjcomic viewer,Perfect Viewer.

Smartphone olarak adlandirilan telefonlarda comic okumanin avantaji,heryerde (yatak ta bile) kullanilabilinir olmasi.Dezavantaji ise ekranin kücüklügü.Tam ekran yapinca,yazilar okunmuyor,Yazilari okuyabilince de cizimleri tam olarak alamiyorsunuz.
Ama yine de telefonu Tablete tercih ederim.Doktorda,otobüste,piknikte telefonu acmak sorun olmaz...Ama tablet biraz büyük degil mi???

jjComics-Viewer_1.png
Droid-Comic-Viewer_0.png
Foreman_11644483_2819_com.jj.comics0_257x457.png

Son düzenleme:

App-PsStar

Aktif Üye
13 Mar 2011
292
23
Pandora's PlaneT
Arkadaşlar Motorola'nın Tabletini Önermem Arkadaş Almış Bilgisayarla Bağlantı Kuramıyorsun Birde En Ufak Hasarda Garanti Oluyor Tablet Alıcam Diyorsan Çin Malı Alıcaksın Hem Dayanıklı Hemde Ucuz ..

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
A101 lerde androidtli tabletler 240 tl....Taksit te yapıyorlar.. Sanırım alacağım bi tane...:D

Son düzenleme:

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370

aletin en fazla edeceği fiyat budur..
Not: isterseniz hemen almaya kalkmayın.. yaza doğru yenileri girecektir devreye.. fiyatlar biraz daha düşebilir. Ben geçen sene aldım bu sene antika oldu :)

mkurt

Süper Üye
26 May 2010
1,829
467

aletin en fazla edeceği fiyat budur..
Not: isterseniz hemen almaya kalkmayın.. yaza doğru yenileri girecektir devreye.. fiyatlar biraz daha düşebilir. Ben geçen sene aldım bu sene antika oldu :)

Bende senin gibi düşünüyorum..:)
"Ben geçen sene aldım bu sene antika oldu :)"demişsin...ama her halükarda kaçınılmaz son.. Biyerden girmek lazım olaya..:):D

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Almayı düşünenler ya 10 ya 8 inch ekranı olanlardan alsın. Bundan daha küçük ekranlar yetersiz kalıyor. 10 inch ekran bile dikey görünümde kullanıldığında, mesela LAL'in yayınladığı boyutta bir dergiyi, gerçek boyutundan küçük görüntüleyebiliyor. Format nedeniyle ekranın alt ve üst bölümlerinde boşluk kalıyor. Yatay görünümde ise sayfanın 1/3'ü ekranı kaplıyor, bu da hem biraz büyük oluyor, hem de bir sayfayı okumak için ük kere kaydırma yapmak gerekiyor. 8 inch olanlar bu tür dergi formatına yakın oldukları için kullanım açısından daha elverişli. Ama Amerikan comicler de 10 inch olanlarda daha iyi görüntüleniyor. 7 inch tatmin etmez. Paranıza yazık olur.

MrBay

Yeni Üye
21 Eki 2009
3
1
Ben Archos 70 modelini kullanıyorum. Android 2.2 işletim sistemind JJ Comics View'er programı bence gayet yeterli. çift sayfa taranan cbr dosyalarında otomatik olarak algılayıp tek sayfa olarak gösteriyor. Yatay olarak neredeyse gerçek çizgi roman eninde olduğundan ben oldukça rahat kullanıyorum ve çok memnunum. Bazı dosyalarda font kötü yada taramanın kötü olması nedeniyle istenen yere zoom yapıp okuma imkanı olduğundan da sorun yaşamıyorum. Daha önce Windows Mobil 6.5 cep telefonumda Comic Reader Mobi programını kullanıyordum. Özellikle ufak boyuttaki ekranlar için buda güzel bir program. Konuşma balonlarının üzerine parmağınızla dokunduğunuzda, konuşma balonunu otomatik algılayıp o kısıma zoom yapıyor. Sanırım Iphone versiyonuda mevcut.

mkurt

Süper Üye
26 May 2010
1,829
467
MrBay tecrübelerini paylaştığın için teşekkürler. Konuşma balonlarının zoom lanmasını bilmiyordum...

KelimelerKafi

Yeni Üye
29 Ağu 2009
17
0
arkadaşlar rica etsem bana da sorunsuz çok rahat gözlerimi yormadan çizgiroman kitap okuyabileceğim bir tablet önerirmisiniz aynı zmanda flash içerikleri destekleyen hd olursa iyi olur pc programlarını kullanabiliomuz bi de bunlarda

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,617
İzmir
Böyle giderse Mehmet Ali Ağabeyim her yerde çizgi roman okumak için bir tablet pc alacak gibi. :D

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Bence Mehmet Ali hocam tablet ile okumaya bir kaptırırsa taramayı unutabilir :D

Onun için kendisine önerim alttaki sistem olacak..
Hem okur hem tarar mobil mobil takılır ;)
Bu üçlüyü bende kullanıyorum ve gayet mutluyum..

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,538
Sn ozaki , yahu ne biçim bir tarayıcıymış hem wireless hem elde kullanılıyor. Biz< hala takoz gibi koca makinalar kullanıyoruz. Bunlardan bir taqne edinmek lazım . Ayrıca tablet te artık edinilmesi gerekir diye düşünüyorum. Çağa ayak uyduralım dimi

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Sayın timed,
ben açıkçası pek bir şey ümit ederek almamıştım o tarayıcıyı..
tek derdim e-kitap tarayabilmekti..
fakat boyuna göre gerçekten fazlasını çıkartıyor..
şimdi ister kütüphane, ister bir cafe'de otururken mobilitenin keyfini yaşıyorum.. ( Eve kapanıp asosyal olmaktan iyidir :) )
Çağa ayak uydurmakmı dediniz :D off ben yetişemedim.. ev teknoloji çöplüğüne döndü..
e-kitap okumak için reeder diye bahsettiğim ürünü aldım.. çizgi romanlar .cbr formatlı olduğundan alet okumuyor.. ( yenileri okuyabiliyor )
gittim birde tablet aldım.. sadece cbr okumak için..
birazda tarama yapayım filan dedim o konudada tablet hiçbir işe yaramıyor..
onun için bunları almadan iyice bir araştırmak lazım..

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,538
Sn Ozaki,
Paylaştığınız bilgiler için çok teşekkürler. Evet çok doğru , br cihazı almadan neler yapıp yapmadığının bilinmesi lazım. İlk laptoplar çıktığında hemen bir tane aldık. Ama wireless olmadığından peşimizde koca bir telefon kablosuyla dolaşıyorduk.Hemen bir kaç ay içerisinde wireless olan modeller çıktı. O zaman yok pahasına sattım gitti. Herhalde 1100 YTL filan zarar ederek yenisinden almıştım. Şimdide yoğurdu üfleyerek yiyorum.Bir şey almadan evvel biraz daha bekleyeceğim herhalde.
Saygılar.