Bir Demet Tiyatrodan çizgi kahramanlara gönderme

ZagorSever1

Kıdemli Üye
21 Ara 2014
135
357
Bu aralar Bir Demet Tiyatroya sardım, baya bir hastalık oldu ilk tv'de başladığında yaşım 15 ti ve liseye gidiyordum. Yaklaşık 1 ay önce tekrardan izlemeye başladım ve zamanında neden fenomen olduğunu yeniden anladım.

Bu bölümün hemen başında çizgiroman kahramanlarına gönderme yapılınca dayanamayıp burada paylaşmak istedim.

2000li yılların daha başında bu kitapların basılmadığını dünyadan kalktığını söylese de Lütfiye bacı sene 2016 da daha bu kitapları okuyanların olduğundan haberleri yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,026
Mersin
Lütfiye bacıyı şiddetle kınıyorum, çizgiromanın kıymetini bilmeden büyümüş, halbusi bu muhteşem diyarların tadını almış olsaydı böyle konuşmazdı:cool:

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
Bence Yılmaz Erdoğan'ı hemen diyara üye yapalım..Galiba Zagor'u bile okumuş..Bak narasını ne güzel attı..Teşekkürler ZagorSever1..

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

"Mükremin Çıtır" Tommiks'in "Üsteğmen"ken "Yüzbaşı"lığa terfi ettiğinden bahsetmiş. Acaba "Üsteğmen" olmuş muydu hiç hatırlayamıyorum. Ama Tom daha ilk macerada hızlı bir yükseliş göstermişti. Henüz bir sivilken birkaç sayfa içerisinde önce "Onbaşı", sonra "Çavuş" sonra da hemen "Teğmen" yapılıyor. Hangi macerada "Yüzbaşı" olmuştu hatırlayamadım, ama o rütbede durakladığı malum. Ne kadar yararlılık gösterirse göstersin, ilk maceradaki hızlı yükselişini bir daha gösteremedi. Akranları (devreleri!) muhtemelen general olmuşlardır, ama o Yüzbaşılığı çok sevdi anlaşılan. Muhtemelen de o rütbeden emekli olmuştur!

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

espermeset

Yeni Üye
28 Kas 2012
17
13
Mükremin pek çok bölümde Zagor'dan bahseder. Hatta bir bölümde annesi tuvaletten atıyor çizgi romanları o da kızıyor. böyle bir bölüm hatırlıyorum ama kaçıncı bölüm hatırlamıyorum. Acaba baştan başlasam mı? :)