Air

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Air​
(Dil: İngilizce)

Vertigo’nun yayınladığı Air’in yazarı G.Willow Wilson. Çizimler ise bizden birine, M.Kutlukhan Perker'e ait. Ekim 2008’de ilk sayısıyla gün ışığına çıkan seri, Ekim 2010’da yayımlanan 24. ve son sayısıyla yayın hayatına veda etti. Kapaklar yine Kutlukhan Perker'e ait.

Kurgusal bir havayolu şirketi olan “Clearfleet”in, Akrofobik (uçuş korkusu olan) uçuş görevlisi Blythe, “Etesian Organizasyonu”na davet edilir. Bu, sözde anti-terorist bir organizasyondur ama aslında Blythe’ın başını belaya sokacaklardır. Blythe, Etesian’ın gerçek yüzünü keşfettiğinde o ve Zayn adında bir adam Etesian tarafından kaçırılır…

Seri piyasaya ilk çıktığında oldukça olumlu tepkiler alır;

"Air serisi hakkında ABD basınında çıkan yorumlardan bazıları şöyle:
- "Okuduğum en iyi çizgiroman" (USA Today)
- "Ciddi fikirlerle yüklü eğlence dolu bir seri" (The Onion)
- "DC/Vertigo'nun yeni, gizli hit'i" (Comic News)
- "Müthiş bir çizgiroman... Bu seriyi okumamak için hiçbir bahaneniz olamaz. Bu kitabı alın ve yepyeni parlak bir kariyerin ilk basamaklarına şahit olun." (Newsarama)
- "Mükemmel yeni seri" (Wall Street Journal)
- "Açılış sahnesi nefesinizi kesiyor... Perker'in çizgileri çekici ve göz alıcı." (IGN)
- "Air'in ilk 6 sayısını okudum ve sonsuz bir zevk aldım. Salman Rushdie gibi başlayıp Thomas Pynchon'a paraşüt açıyor." (Neil Gaiman - Stardust, Coraline filmlerinin ve Sandman serisinin yazarı.)" (Medyatava - 08.04.2009)

İlk sayısı 11088 satış yapan seri, 24.sayıda düşük satış rakamları nedeniyle sonlandırılır.

2009 Eisner En İyi Yeni Seri ödülüne “Invincible Iron Man” ile birlikte aday gösterilmiştir. (Ödül Iron Man’e gitti.)

1300x460qmq.jpg
2300x460eke.jpg
3300x460heh.jpg

Çizimleri bizden birine ait bu güzel seriyi okumak isteyenler için linkler:

Son düzenleme:

Kadri Balta

Aktif Üye
27 Mar 2012
406
2,221
Bunlar işte çizgi roman bunlar işte 9. sanat.Bu arada M.Kutlukhan Perker in
yönetimindeki HARAKİRİ yeniden gazete bayilerinde hemde POŞETSİZ.
Harakiri herkes tavsiye ederim en süpriz olan EN KAHRAMAN RIDVAN geri döndü ve günümüze uyarlana maceralarıyla hemde Bülent ARABACIOĞLU tarafından tekrar hayat buldu.(harakirinin bu sayısında tam macera yeni en kahraman rıdvan macerası var)

M.K PERKER bağnazların ve örümcek kafafalıların kapatığı dergiyi tekrar okurlarala buluşturduğu için tebrik ederim

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
M.Kutlukhan Perker
tanışmaktan ve sohbetinden çok keyif almıştım..
Çizgilerinden tüm dünya keyf alıyor..
Sağol dostum paylaştığın için..
Sanırım daha önce de paylaşılmıştı..
Ama çevirisi mi yoksa orjinali mi anımsamıyorum..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
M.Kutlukhan Perker
tanışmaktan ve sohbetinden çok keyif almıştım..
Çizgilerinden tüm dünya keyf alıyor..
Sağol dostum paylaştığın için..
Sanırım daha önce de paylaşılmıştı..
Ama çevirisi mi yoksa orjinali mi anımsamıyorum..

Evet, daha önce "monerap" isimli üyemiz tarafından açılan ve "bozan" tarafından geliştirilen bir konu vardı. Ancak bu paylaşımlar çoğunlukla yapıldığı gibi yabancı paylaşım sitelerinde yer alan linklerin kopyalanması şeklinde gerçekleşmiş. Neredeyse her bir sayı için 8-10 tane link verilmiş. Yani yüzlerce linkten bahsediyorum. Ancak bunların çok büyük bir çoğunluğu ölmüş durumda. O paylaşımda verilen linklerden sağlam kalanları bu konuya taşıdım. Diğer konuyu kapatacağım.

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Sevgili dostum ,
Böyle derli toplu bir şekilde bir araya topladığınız için teşekkürler.