Vampirella Yetişkinler İçin Heyecan Dergisi Sayı 07

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
21,994
Sarıyer
Değerli dostlar,
Küçüktüm, ilkokula gidiyordum, iyi bir çizgi roman okuyucusu olan rahmetli babam hatırladığım kadar Karaoğlan, Kaan, 1001 roman arada birde Korku alırdı. Çoğu evin aksine bizim evde çocukların çizgi roman okuması serbestti. İki katlı sobalı ahşap bir evde oturuyorduk, rüzgar estimi ya da yağmur yağdı mı ev bayağı sesli olurdu. Gece 9-10 gibi ben ve kardeşim üst kata yatmaya giderdik ama ben ne zaman gündüz babamın Korku'larından birini okumuş olsam akşam tırsar kardeşimle yukarı çıkmak istemez aşağıda oturma odasında soba başında uyuyormuş ayağına yatardım.

Aradan 40 sene geçti, ne baba kaldı, ne soba, ne de ahşap ev ama Korku'lar hala burda ama nedense eskisi kadar korkutmuyor.

Saygı & Sevgi

Bu dergi gördüğüm kadarı ile hafta sonu bıldırcınların kanını içmiş (bir avcı deyimidir, vampirizm ile alakası yoktur) olan dostum Şerifengin' e armağanımdır.

bx37xoeqa2y39xl7r.jpg

Son düzenleme:

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,616
metu
Çizgi romanlı geçmişinizi okuyunca,düşündüm çizgi roman geçmişi anılarına pek uymuyor.En azından benim için geçerli diyelim,Benim çizgi roman geçmişimde çizgi romanın dersleri engelleyeceği inancı hakimdi ve pek rahat okuyamazdık.Şimdi çocuklarıma çizgi roman serbest ama ,bizdeki o ilgiyi onlarda bulamıyorum.Bazen yasaklamamı bizi çizgi roman hayranı yaptı diye düşündüğümde oluyor.Paylaşımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,987
83,520
Kasımpaşa
...........
Aradan 40 sene geçti, ne baba kaldı, ne soba, ne de ahşap ev ama Korku'lar hala burda ama nedense eskisi kadar korkutmuyor.

Aradan evet 40 yıl geçti
hatta biraz daha fazla
68-69 yazı Artvin-Borçka
Babam elinde bir Tombraks fasikülü ile gelmişti..
Her şeyin başladığı noktadır..
Çok sevmiştim..
Türkçe biliyordum,
ama okuyup yazamıyordum
nedense yazdıkların beni duygulandırdı..
Ellerine sağlık,
bıldırcın kanı içmek değilse bile
ona benzer şeyler..
Sağlıcakla kal...

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,899
abiii yazıyon yetişkinler için diye, böyle insan görünce indirmeyecekse bile hımm yetişkinler içinmiş indirip bi bakayım diyor, sonra bi numarası yok. :Ğ

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,530
Vampirella paylaşımınızı görünce, anlatmadan geçemeyeceğim bir anım var...
Orta okuldaydım. İngilizce dersleri hep boş geçerdi. O gün okula gitmeden bayiye uğradım. Bir çarşaf ve Vampirella dergisi aldım. Boş derste okuyacaktım aklımca.Dergiyi okurken yanıma gelen iri kıyım sınıf başkanı, müdüre benim çıplak kadın dergileri okuduğumu söylemiş. ( herhalde kapak resmini görünce öyle sandılar.) Müdür odasında bana öyle bir dayak atmıştı ki, burnumdan patlayan kanı durdurmak için hastaneye gitmeye mecbur kalmıştım. Herhalde Tommiks olsaydı o dergi, sonuç bu kadar kanlı olmazdı ama Vampirella okuyan birinin, bu yüzden kanının akması da tesadüf mü bilemiyorum.Çok teşekkürler.. Çizgi Romanı da, okuyanları da, okutanları da seviyorum.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,561
İzmir
Vampirella paylaşımınızı görünce, anlatmadan geçemeyeceğim bir anım var...
Orta okuldaydım. İngilizce dersleri hep boş geçerdi. O gün okula gitmeden bayiye uğradım. Bir çarşaf ve Vampirella dergisi aldım. Boş derste okuyacaktım aklımca.Dergiyi okurken yanıma gelen iri kıyım sınıf başkanı, müdüre benim çıplak kadın dergileri okuduğumu söylemiş. ( herhalde kapak resmini görünce öyle sandılar.) Müdür odasında bana öyle bir dayak atmıştı ki, burnumdan patlayan kanı durdurmak için hastaneye gitmeye mecbur kalmıştım. Herhalde Tommiks olsaydı o dergi, sonuç bu kadar kanlı olmazdı ama Vampirella okuyan birinin, bu yüzden kanının akması da tesadüf mü bilemiyorum.Çok teşekkürler.. Çizgi Romanı da, okuyanları da, okutanları da seviyorum.

O sınıf başkanı olacak iri kıyımı amcamın oğlu Conan'a havale ederken, Vampirella ile yarınki akşam yemeğimize seni de davet etmek istiyorum. Paris'te Eyfel manzaralı bir konakta...Merak etme bende senin gibi vampir değilim. Ortama uymak açısından kırmızı şarap ile takılacağız...

Şaka bir yana...

Sevgili dostum,
Her çizgi roman ile ilgili fevkalade bir anın var. İlgi ile takip ediyorum. Umarım bir gün karşılıklı hasbihal ederiz.

Konu dağılmadan,
Sevgili Gulyabani,
Paylaşım için teşekkürler.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,303
49,755
NeverLand
Ağabey evi tarif ederken bir an "Lanetli Ev" gibi bir sahne canlandı gözümde.
Bir an yarasalar, zincir şangırtıları filan gelecek sandım.
Ama seninki adeta cennet köşesiymiş.
Ya da soba yanı diyelim en iyisi. :)
Kapak Creepy Vampirella kolajı olunca ve de aradan geçen yılların izlerini de üzerinde taşıyınca daha bizden mi olmuş ne?
Çok sağol bu geçmiş zaman turu için.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,287
4,450
Ne güzel yorumlar,sanki bir yerde tüm dostlar oturup bir araya gelmiş ve eski anılarını depreştiriyorlar.Bir aile ,bir dost meclisi sanki burası,gerçekten çok güzel.Her kimin ya da kimlerin aklına gelip te böylesi bir diyarı oluşturmuşsa Allah razı olsun.
Sevgili Gulyabani kardeşim bu değerli kitap için çok teşekkür ederim,emeklerine sağlık.En iyi günler dileklerimle,hoşçakalın.

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,773
2,611
anılar çok hoş ,ben sinema önü müdavimlerindendim. 47 yıldır okurum ve hiç bıkmadım. Gülyabaninin kapakta yazdığı " çizgidiyarı okuyucuları için taranmıştır" ibaresi içimi bir hoş etti. Ellerine ve diline sağlık dostum. çok teşekkürler.

12 Şub 2010
15,006
543,574
Dostlar ne güzel sohbet, ne keyif bu! İzninizle ben de bir tabure çektim, sessizce çayımı yudumlayayım, sohbete katılmak değil, dinlemek, izlemek istiyorum. Sağolun, varolun...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,844
136,637
Yazılan yorumlar insanı geçmişine doğru götürüyor,hüzün ve sevinç bir arada oldu.
Eline sağlık dostum,teşekkür ederim.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,899
zamanın behrinde bende gazete bayinin önünde çizgi romanlara bakıyorum. süper korkuyu gördüm. böyle sutyenli bi manita , yanındada bi hayvan. hımm galiba bu çok cevval bi dergi deyip, onu aldım. (halbuki tommiks alacaktım) karpuz gibi çıktı. dışın yeşildi için kırmızı. kandırdın beni kara gözlüm:)

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,987
13,481
Anılar eşliğinde yaptığınız bu sunum ve paylaşımınız için teşekkür ederim.

braincure

Yeni Üye
18 Nis 2009
10
2
Çizgi romanın çocuklardan uzak tutulması yasak konulmasına hala anlam vermiş değilim. dış ülkelerin birinde okulda ateşli silah ile katliam yapan bir çocuğun evinde hemen suçlu bulunur bilgisayar oyunları. Kolayı da bu. kim neden araştırsın ki bu çocuğun ruh sağlığı neden bozuldu kim uğraşacak ki. Daha da şaşkın olduğum bir çizgi roman kütüphanesi açan ve hani tanıtılsın diye gazeteci çağıran fikir sahibi gazetecinin poşetli bir dergiyi birinin eline tutuşturup tanıtımını yapıp orayı kapattırması ne kadar da ilginç bir gazeteci zihniyetidir. zavallı yurdum insanının aydın gazeteci zihniyeti.
Daha dökecek çok şey var ortaya da siz biliyorsunuz zaten.. saygı ve sevgilerle.

ferro

Yeni Üye
15 May 2010
25
8
bu kadar duygulu ve değerli yorumlar dahilinde paylaşımınız için çok çok teşekkürler üstad..