Valhardi Elmas Çetesi - Karaca Yayınevi

12 Şub 2010
15,006
543,642
Valhardi_Elmas_etesi_01.jpg

Valhardi_Elmas_etesi_54.jpg

188 MB Link

111 MB Link

Adminlerimiz sevgili savok ve bakunin üstadların haklı istemi üzerine paylaşımlarımda artık linleri küçültmüyorum. Ancak bu paylaşımın boyutu oldukça yüksek geldi bana. Bu nedenle hoşgörülerine güvenip bir istisna uygulayarak 188 MB lık linki küçültmek suretiyle 111 MB lık alternatif linki de ilave ettim.

Sevgili bakunin şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi
Teşekkürler profesör. Eline sağlık.
Disk sorunum olmasa hiç müdahale etmeden arşive alırım. Ancak, okuduklarımda ayarlarında oynadıklarım da oluyor. Bakalım 111MB nasılmış..:)

Ben laptop için genelde 1024-1280 piksel (en), 96 DPI, jpeg ise %80 kalite ayarına getirince ve 7z ile arşive alınca, neredeyse yarı yarıya küçülterek saklıyorum. Okurken fark görmüyorum.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,876
Karaca,ceylan ne oluyor.:D
Ava mı çıkıyoruz abi?:Ğ:Ğ
Müthiş hareket bunlar.
Teşekkür ederim.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Ben 1.88 mb beğendim indirdim,süper sevgili dostum,yüreğine sağlık teşekkürler ediyorum.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
JEAN VALHARDİ 72 YAŞINDA AMA 27 YILDIR YAYINLANMIYOR

2011 yılı ekim ayında klasik Fransız çizgi roman kahramanının doğum günü kutlandı. Ama Jean Valhardi bunu göremedi. Çünkü 27 yıldır komada tekrar hayata döndürülmeyi bekliyor.

Herkes onu, sayfalarında ellili,altmışlı yılların genel atmosferini ve düzgünlüğünü duyumsatması ve yansıtması yanında Jijé'nin (Joseph Gillain) güzel çizimleri yüzünden de sever.

Valhardi'nin serüvenleri tasarımcısının Cary Grant moda duyarlılığı taşıyan mobilyaları, ellili yılların güneş gözlükleri, kötü insanlar, sek viski, gece elbiseli zarif kadınlar, gizemli villalar, gizem ve heyecan doludur. Valhardi için çizgi romanda Hitchcock'un Fransız karşılığıdır, derler. Üç yazar/ (Jijé/Joseph Gillain, Eddy Paape and René Follet) / Valhardi'nin yediden yetmişe herkese seslenmesi için karma bir yol izlediler. Sigorta dedektifi Jean Valhardi ve yardımcısı muhabir Gegen (jejen)'in serüvenleri Fransız yayıncısı Dupuis'in yaşatma çabalarına karşın seksenli yılların ortalarında, kaba Amerikan çizgi romanlarına karşı koyamadı. Ve ne yazık ki bu naif çizgi romanın yayın hayatı sona erdi...

Valhardi 25 yıl önce bizi terk etti. Geriye pek de tutarlı olmayan bir koleksiyon bıraktı.
Günümüzde çalan kötü bankacılar, ciğeri beş para etmez şirket yöneticileri, kara para aklayıcıları, okyanus korsanları, altın hummasına kapılıp sahtekarlık yapanlar ve bilgi çalanlar ve daha bir sürü kötülükler dünyasında VALHARDİ'ye her zamankinden daha çok gereksinim var.

BİRİLERİ CANLANDIRSIN SENİ ARTIK JEAN VALHARDİ...

17 albums ont été édités aux éditions Dupuis :

1943 Jean Valhardi détective
1951 Valhardi T. 2
1953 Le château maudit
1954 Le rayon super-gamma
1956 La machine à conquérir le monde
1958 Valhardi contre le soleil noir
1958 Le gang du diamant
1959 L'affaire Barnes
1960 Le mauvais oeil
1961 Le secret de Neptune
1963 Rendez-vous sur le Yukon
1965 Le retour de Valhardi
1965 Le grand rush
1984 Le naufrageur aux yeux vides
1986 Le duel des idoles
1986 Un gosse à abattre
1987 Jean Valhardi et les êtres de la forêt

ELMAS ÇETESİ / Le Gang du Diamant / özgün yayın sırası 7 / 1958 /
KARACA YAYIN sırasını henüz bulamadım. 1962

Son düzenleme:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
"Henüz Başlık Açılmamış Türkçe Çizgi Romanlar"dan olan bu harika paylaşım için yürekten teşekkür ediyor,
bu paylaşımların da artık bir başlığı hakettiği düşüncesinde olduğumu naçizane belirtmek istiyorum.
Teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.
Sağ olun, var olun!

bayrakzaf.gif

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
Adminlerimiz sevgili savok ve bakunin üstadların haklı istemi üzerine paylaşımlarımda artık linleri küçültmüyorum.....​

Elinize sağlık sevgili "Profesör" üstadım. Sizlerin sayesinde ÇD'nda hem içerik hem de biçim açısından zaten şimdiye kadar belli bir düzeyin altına hiç düşmemiş olan kalite gitgide artıyor, daha da iyisi galiba taramalara yavaş yavaş bir standart da gelecek gibi. Linkleri küçültmeme kararı çok iyi, çünkü bu dosyaları cep telefonu ve tabletlerinden okuyacak dostların yanı sıra büyük ekranlı monitörlerden, hatta geniş ekranlı TV'lerden okuyanların da olabileceğini hesaba katmak gerekir. Bir de kapasiteleri artan ve ucuzlayan depolama ortamları artık küçük dosyalara gereksinimi yok etti (20 yıl önce tarayıp da yer darlığı nedeniyle o tarihlerde küçültmüş olduğum dosyalar için hayıflanıyorum şimdi). "cngz1"in dediği gibi büyük boyut/yüksek çözünürlük ileriye yönelik bir yatırım.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Kitabın yüksek çözünürlüklü, ham ve renkli taranmışı elimde olsun, beyazlatırım da küçültürüm de, istersem kare kare okurum.. Benim bu isteğimi kırmayan Haluk abinin omuzlarına ve tarayıcısına çok yük yüklediğimin farkındayım ama 10 kitap yerine iyi taranmış 5 kitaba, fikrimi değiştirdim 6 veya 7 kitaba razıyım... Teşekkürler Haluk abi.. Şu valhardi'iyi bir keşfedeyim.. Bakalım bakalım!..

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi
Şimdi merak ettiğim bir durum çıktı. Şayet tarayan arkadaşlar aynı kitabı hem yüksek çözünürlükte hem de normal çözünürlükte iki kez taramak için uğraşıyorsa üzülürüm.

Bir kez taransın, yüksek çözünürlükte taransın tabii ki. Daha sonra arkadaşların dediği gibi bilgisayar marifetiyle küçültülür de, beyazlatılır da...:) Emeğinize sağlık.

Alternatif linkin bilgisayar marifetiyle küçültüldüğünü sanmıştım. Öyle değil mi yoksa??

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Teşekkürler değerli ağabeyim.
Sen paylaştıkça ben Karaca yayınlarına hayran oluyorum.
Adamlar ta o zamanlar harika iş çıkartmışlar.
Yüksek çözünürlüklü iyi oluyor.
Büyük ekrandan okuyanlardanım :D

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
gözlerimi ovuşturarak baktım Ne görüyorum müthiş bir versiyon
sinema gibi görsel şhow
ya ne diyorum ben yaw tarama kimin kitap kimin Tabiki baş üstad profesörün tabiki müthiş paylaşımlar nadide eserler onun olur
signatürümdeki uyarı da dikkate alınmış sevindim
teşekkürler üstadım emeklerinize sağlık saygılar sevgiler selamlar

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Jean-Michel Charlier ve Jijé gibi iki büyük ustadan sıradan bir eser çıkmayacağından nasıl eminsek,
Haluk abimiz'den de sıra dışı paylaşımlar olağan hale geldi. Söylenecek çok söz var yayınla ilgili,
zaten Zamangezgini dostumuz konunun özelliğine güzel bir özet getirmiş. Ona da çok teşekkürler.
Paylaşım için de çok teşekkürler...

valhardi07couv.jpg
Verso_39314.jpg

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Jean-Michel Charlier ve Jijé gibi iki büyük ustadan sıradan bir eser çıkmayacağından nasıl eminsek,
Haluk abimiz'den de sıra dışı paylaşımlar olağan hale geldi. Söylenecek çok söz var yayınla ilgili,
zaten Zamangezgini dostumuz konunun özelliğine güzel bir özet getirmiş. Ona da çok teşekkürler.
Paylaşım için de çok teşekkürler...

valhardi07couv.jpg
Verso_39314.jpg

Teşekkür ederim sevgili dostum. Ben iki yıl önce bu serüveni paylaşmıştım. Ama Karaca en az iki kez farklı kapaklarla basmış. Doğru kapaklısı sevgili Profesör'ün paylaştığı bu nüshadır. Benim paylaştığım nüshanın kapağına contre le soleil noir'in kapağını basmışlar. Bu vesileyle yazmış olduğum yazıyı burada da paylaştım. Yalnız başlıktaki tarihi güncellemeyi unutmuşum. 72 olacak 70 değil...

lenard

Onursal Üye
29 Haz 2009
378
2,067
Öncelikle bu mükemmel paylaşım için teşekkür ederim üstadım.Dosya boyutunu küçültme ile ilgili bir program tavsiye edeceğim,gerçi belki sizde biliyorsunuzdur .

Bu sizin orijinal taramanız,boyutu 4,39 Mb
orijinal_Valhardi_Elmas_etesi_10.jpg

Bu da programla boyutunu küçülttüğüm sayfa,boyutu 1,39 Mb.

orijinal_Valhardi_Elmas_etesi_10.jpg

Edit:Resim upload sitesine boyutunu küçülttüğüm resmi jpeg olarak yükleyince soluk ve piksellenmiş gözüküyor.Fakat benim bilgisayarımda orijinalden farksız.Cbr olarak yüklediğimizde bozulmaya uğramayacak.Örnek olarak aynı sayfanın ilki orijinal,ikincisi boyutu küçültülmüş olarak cbr dosyasını veriyorum.

Son düzenleme: