Utanmaz Adam Çizgi Roman Dergisi sayı 2000-02

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,717
Kıbrıs

ua201.jpg

Birinci sayısını daha önce paylaştığımız "Utanmaz Adam Meksika'da" adlı macera bu sayıda sona eriyor. Şeref ve Korna Kamil ünlü Meksikalı haydut Zarta Parta ile mücadele ediyorlar ve bu haydudun kafasına ödül olarak konan bir milyon pesoyu alıp
tüyüyorlar. Bu seri toplam 7 sayı yayınlanmış. İlginç olan bu serinin Türkiye'de pek bilinmemesi! Ben bu dergiyi Kıbrıs'ta gazete bayisinden almıştım. Çok mu az basıldı veya dağıtımı mı iyi yapılmadı bilemiyorum. Yanılmıyorsam dergi 15 günlük periyotlarla yayınlanmış, 4.sayıdan itibaren aylık olarak devam etmiş ve tarih de belirtilmiş. Maceranın devamı olan bu 2.sayıda bazı kareler atlanmış olmalı. Birinci sayıda 55 numaralı karede kıçına çivi çakılı inekten sonra 57.karede Şeref benekli donuyla çarmıha gerilmiş olarak görülüyor! Galiba 56.karedeki resimler atlanmış. Olsun bu "Utanmaz Adam" keyfimizi bozmasın. İyi okumalar.

Kaya Ö

Onursal Üye
20 Şub 2011
223
1,032

ua201.jpg

Bu seri toplam 7 sayı yayınlanmış. İlginç olan bu serinin Türkiye'de pek bilinmemesi! Ben bu dergiyi Kıbrıs'ta gazete bayisinden almıştım. Çok mu az basıldı veya dağıtımı mı iyi yapılmadı bilemiyorum. Yanılmıyorsam dergi 15 günlük periyotlarla yayınlanmış, 4.sayıdan itibaren aylık olarak devam etmiş ve tarih de belirtilmiş.

künyede yayıncı bilgileri (M. Emin Büyüktatlı, Estetik Y. ve Tic.) var ama içeriğindeki Utanmaz Adam çizgi romanında yazar-çizer imzası, adı görebildiğim kadarıyla / gözümden kaçmadıysa yok!?...