Ustura Kemal Sayı 06 (17.07.1974)

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
Ustura Kemal - Sayı 6 (17.07.1974)

001kek.jpg

caretta taradı, büyükbeyaz düzenledi..
İki dostun işbirliği eksikleri kapatıyor..
İyi okumalar.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,653
Kasımpaşa
Ne güzel bir işbirliği,
ne güzel bir paylaşım..
ne güzel dostluk
hep sürsün..
Emeğe geçenler çok yaşasın..

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
361
718
Çok teşekkür ederiz. Ustura Kemal'in serilerini tamamlanmış görmek arzusundayım...

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,007
denize sıfır
Linke sayı 01 yazmışım(Özür dilerim) indirince lütfen düzeltiniz.
Caretta'nın gönderdikleri gözümü kamaştırdı:D
Kendisine çok teşekkür ederim.:)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,309
49,907
NeverLand
İkinize de çok teşekkür ederim.
İlk seriden eksiklerimizin tamamlanması en büyük arzum.
Bu arada dizisini sırf başrol oyuncusu yüzünden izlemedim.
İzleyenlerin yorumlarını merak ediyorum.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,066
Sarıyer
Salı günü Show Tv de yeni başlayan Ustura Kemal dizisini izleyeyim dedim, izlediğime, izleyeceğime pişman oldum. Nerde bizim kodumu oturtan, ağaç dalı kalınlığında bilekli Ustura Kemal'imiz nerde dizimsideki karikatürize edilmiş Ustura Kemal. Arkadaşı Arap Abdo daha bir bitirim görünüyor dizide. Kavga sahneleri desen tam komedi, İngiliz ve İtalyan askerleri ise tam tarjedi, tamam anladık savaş zamanında herkesi askere alırlarda, bari çavuşları 17 yaşından büyük gösterir. Nerde varsa sakalı bitmemiş figüran hepsini işgal askeriş kılığına sokmuşlar. izleyin gülün diyeceğim ama boşuna rating arttırırsınız.

Diziyi bırakın çizgiromanını okuyun, inanın daha keyifli.

Teşekkürler, üstadlar.

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Ustura Kemal'e de mi el attılar, Allahtan televizyon izlemiyorum da haberim olmuyor. Şey etmedikleri bir o kalmıştı, neyse diziye inat ben bir Ustura Kemal indireyim.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Ustra Kenal dizisi ile beraber olması isabetli oldu,Beyaz ve Caretta kardeşlerimize teşekkür ederim.Sayın Hocamın Dizi hakkındaki eleştirilerinede aynen katılıyorum.Dizideki oyuncular hiçte uygun olmamış.Yabancı askerler ise hamamoğlanları gibi maşallah.

Son düzenleme:

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,309
49,907
NeverLand
Bir noktayı merak ettim.
Acaba orijinali mi siyah beyazdı, yoksa tarama mı siyah beyaz olarak yapıldı?
Eğer orijinali renkli ise renkli olarak okumak isterdim...

12 Şub 2010
15,006
543,755
Daha Ustura Kemal ve Oktay Kaynarca adı dillendiğinde " olamaz " dedim.

Ne kalıbı, ne surat ifadesi kesinlikle uymaz dedim,

Karaoğlan rolünü oynatmaya kalktıkları eli yüzü düzgün sosyete rollerine uygun gariban çocuğu hatırladım. Sadece bir bölümünden bir kaç dakika izlemeye dayanabildim. Yoksa kırk yıllık Asya Kaplanı imajı, zihnimde külkedisine dönüşecekti.

Bu akıllı geçinen dizi yönetmenleri çağın ne kadar gerisinde kaldıklarının farkında değiller

Seyirciye, okuyucuya ne verirsen yer diyen seleflerinden bir arpa boyu yol ileri gidememişler

Karaköy'e Eminönü'ne gitse, yarım saat kadar gelen gidene baksalar

Ustura Kemal tipine uygun en az elli adam bulurlar

Kitabımızdaki Karaoğlan, Ustura Kemal tipini

Siz kim oluyorsunuz da bozma hakkını buluyorsunuz

Hadi, hadiiiii

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,570
Nasıl desem, bu kez sizlerle sanki aynı fikirde değilim gibi.. Oktay Kaynarca yanlış bir seçim değil, sadece daha önce oynadığı rollerden dolayı bu role yakıştırılamaması normal. Karakter biraz daha karikatürize edilmiş, buna da sözüm yok ama günümüzün reyting çarkında bu yapılmasaydı dizi ne kadar uzun ömürlü olurdu siz düşünün. Yıllar Önce Haldun abi, Ustura kemal'i dizi film yaptı ve baş rol oynadı. Tamamen kitaba bağlı kalınarak çekilen yapım topu topu 4 bölüm sürdü. Bence diziye bir şans vermek lazım. Küçük aksaklıklar dışında bütün tipler yerli yerine oturmuş görünüyor. Her şeyden önemlisi Haldun Sevel'in de içine sinen bir yapım şimdilik. Bence hemen kestirip atmayalım. Çizerinin 16 yıldır dizi olması için umutla beklediği yapımın daha iyi olması için görüş bildirelim ki daha iyisi yapılsın. Dileklerinizi ve olumlu olumsuz görüşlerinizi Haldun abiye mutlaka bildiririm. Saygılarımla.

hanefi

Süper Üye
13 Şub 2010
3,143
822
Ustura Kemal dizisi, biraz Ustura Kemal, biraz Oktay Kaynarca, biraz yönetmen, biraz da "reyting icabı" olmuş, yani ortaya karışık.
Bugün kaç kişi gidip de Dede Efendi'nin bir Ferahfeza âyin-i şerîfi'ni veya Beethoven'in bir senfonisini, baştan sona sıkılmadan dinleyebilecek bilgiye ve zevk seviyesine sahipse, aynı şekilde bir Ustura Kemal'i, bir Teks'i bizim gibi anlayabilecek olanların sayısı da ancak o kadardır diye düşünüyorum.
Bu nedenle yukarıdaki yorumların hepsine katılıyorum, ama biraz biraz (ortaya karışık).
Herkese bol çizgiromanlı günler.