Ustura Kemal Sayı 01 (12.06.1974)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,309
49,907
NeverLand
CD_0001-1.jpg

Haldun Sevel tarafından çizilen Ustura Kemal'in kendi adını taşıyan ilk yayın serisine ait birinci sayıdır. Okuduğunuz zaman senaryonun ne kadar akıcı, kullanılan dilin ne kadar güzel olduğuna şahit olacaksınız.

CD_0002a.jpg

Bu seriden bir kaç paylaşım daha gelecek. profesör abimizin arşivinden. Kendisine sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.
Herkese keyifli okumalar.

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,679
TAM 35
Büyük bir ustadan müthiş bir şahaser. Zamanında gazete bantlarını sabırsızlıkla izlerdik.Paylaşan profesör'e tarayan sana sonsuz teşekkürler.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,137
Ustura Kemal, eski İstanbulun kabadayılık ve mertlik dönemini en güzel anlatan bir çizgi roman,bu harika paylaşım için bütün dostlara teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,653
Kasımpaşa
Modlar, adminler
kendi aramızda kutluyoruz
misketlerini kaybedipte bulmuş çocuklar gibiyiz.
Yine kimseler duymadan, kimseler görmeden
üç maymun hesabı
geçiştirilip gidecekler.
Nedense birden umutsuzluğa kapıldım..
Ustura Kemal, halk diline girmiş bir karakter
ilginç çizim ve öykülerinin sağlam senaryoları
bu karakteri bugünlere getirdi..
Yeniden okumak büyük bir keyif olacak..
Bunu sağlayan profesör ve bakunin'e
yürekten teşekkür ederim..
Saygılarımla..

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
388
9,653
İstanbul
Diziyle beraber tekrar Ustura Kemal gündeme tekrar oturur çizgiromanıda popülerliğini kazanır Teşekkürler..

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,850
Navajo Köyü
muhakkak okuyunuz bu aralar Ustura Kemal dizi bile olmuş hemde dizinin izlyici tabanıda fena değil ama benim seçimim ustura kemalin disizi değil çizgiromanı yaşasın çizgi roman

baksi

Yeni Üye
19 Kas 2009
72
14
emeği geçen ustadlarıma çok teşekkür ediyorum emeğiniz var olsun sayenizde bizlerde geçmişe gidiyoruz teşekkürler

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,861
5,057

Sayın Bakunin ve Profesör ;

Yakınlarda Televizyonda dizisi de gösterilmiş sonradan kaldırılmıştı.

Bu dizinin kaldırılmasının iki nedeni vardı.

1 - Başrol oyuncusu ( kendisi ülkücüdür ) antipatik geldi. Ben de yakıştıramadım doğrusu.

2 - İstanbul'un işgal yılları ve İşgalcilere karşı bir dizi olması. Malum bu dönemlerde Kurtuluş Savaşı ile ilgili tüm diziler bir bahane ile yayından kaldırılıyor. "Karayılan" , "Veda" , "Kurt Seyit ve Şura" vb. ... Hepsinde güya reyting almıyorlarmış. Hadi canım sende !!!!!!!!!

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,861
5,057
Sayın Bakunin ve Profesör ;

Yöneticilerimiz haklı olarak eski tarihli olan kayıtları ard arda indirdiğimizde hepsine yazmamızın sakıncalarını bana anlatmışlardı. Ben de geç te olsa anlamıştım. Bu nedenle hiç olmazsa ilk sayıya yazayım bari.

Dikkat ettin mi dost ? "Ustura Kemal" deki "Ustura" sözcüğünü
( logosunu ) Günaydın Gazetesi'nin ek olarak verdiği mizah eki "Ustura" ekinden almış gibi. Yanılıyor muyum ?

Tek tek yazamıyorum ama bütün emeklerin için ( nankörlük saymazsan ) burada teşekkür eder dostça selamlarımı iletirim.

( *İnanmayacaksınız ama ben ilk sayfaya yazdığımdan daha önce yazdığımı ( 3. sayfada yer alan yazımı ) göremedim ve hatırlayamadım. Sonra da bu tüm seriye yazılmış yazı olacak diye silmedim. Sonuç ard arda yazım çıktı. Garip ama gerekli bence. )

Son düzenleme: