Ümit Çocuk Dergisi Sayı 001 (01 Ocak 1949)

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
file

"Henüz erken değil mi..." demezseniz;

nLkjza.gif

52308R.gif

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,745
İstanbul
Dur bakalım daha neler göreceğiz? Çizgi Diyarı'nda hemen her gün karşılaştığımız sürprizlere bir yenisini ama epey büyüklerinden bir tanesini sarkomer hocam ekledi. Üçüncü sayfasında yılbaşını kutlayarak çıkan bir dergiyle yılbaşını kutlamaktan daha anlamlı bir şey olabilir mi? Ben de senin yeni yılını kutluyor ve 2016'da her şeyin gönlünce olmasını diliyorum.

Adını ilk kez duyduğum, varlığından an itibariyle haberdar olduğum İzmir menşeli bu dergi için çok teşekkür ederim, hocam.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Yavaş yavaş yeni yıl hediyeleri gelmeye başlıyor gibi,

Abi adını duymadığımız, cismini görmediğimiz acaba daha herhangi bir dergi kitap kalmışmıdır?

Ellerinize sağlık. Teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Bizim evde konuşulurmuş, Ordu İli, Gölköy İlçesi, Aydoğan Köyü (rakım 1250) ikamet eden rahmetli dedem rahmetli büyükdedeme ya baba İzmir'de Ümit diye bir çocuk dergisi çıkmış al da okuyalım deyince 10 km uzaktaki komşu köye kadar nacakla kovalamıştır. Yoksa biz haberdar olacaktık yani..
*Bu yazı sevgili üstadlarım büyükbeyaz ve direnc11'e ithafen yazılmış ve sarkomer hocama iltifat, minnet ve hayranlık ifade etmektedir.
İyi yıllara şimdiden.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,162
İsmini bildiğim, araştırdığım ancak hiç bulamadığım bir dergi bu :) Çok çok teşekkür ediyorum :)

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,950
ordu-turkey
Bizim evde konuşulurmuş, Ordu İli, Gölköy İlçesi, Aydoğan Köyü (rakım 1250) ikamet eden rahmetli dedem rahmetli büyükdedeme ya baba İzmir'de Ümit diye bir çocuk dergisi çıkmış al da okuyalım deyince 10 km uzaktaki komşu köye kadar nacakla kovalamıştır. Yoksa biz haberdar olacaktık yani..
*Bu yazı sevgili üstadlarım büyükbeyaz ve direnc11'e ithafen yazılmış ve sarkomer hocama iltifat, minnet ve hayranlık ifade etmektedir.
İyi yıllara şimdiden.

Ordulu bir hemşerim varmış.Gölköyün eski hali ile şimdiki doğal güzelliklerinin hali arasında uçurum var.
Bu paylaşım vesilesiyle sarkomer üstadın da ve forumun yeni yılı kutlu olsun.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,994
Üstadım muhteşem paylaşımına söyleyecek bir söz bulamıyorum.Çocuk dergileri bölümüne altın bir temel çivisi çaktınız,hem de som altından.
Yeni yıldan beklentiniz her ne ise misli misli artarak yağmur gibi yağmasını;sağlık ve mutluluğun yanıbaşınızdan ayrılmadığı bir yıl olmasını dileyerek,bu paylaşımınıza çok teşekkür ederim...

12 Şub 2010
15,006
543,719
Gün geliyor yayıncılarımıza yükleniyor, giydiriyor, saydırıyoruz
Gün geliyor haksızlık ettiğimizin farkına varıyoruz

Hiç de yoksul değiliz özellikle çocuk yayınlarında
Yayıncılarımız da çok şeyler yapmışlar; dünya yayınlarını izlemişler; mümkün olduğunca da bize aktarmaya çalışmışlar
Çok daha fazlasını yapmalarına ülkenin içinde bulunduğu maddi koşullar, teknik imkanlar elvermemiş

Hayırla, saygıyla anıyorum eski tüm yayıncılarımızı

Güzel isim koymuş İzmir'li yayıncımız " Ümit Çocuk Dergisi "
Tarzan'lı ilk sayfadaki balon yazısının renk ve karakteri 1001 Roman 1. Serisinin ilk sayfasıyla çok benzeşiyor. Hatta aynı matbaada mı basılmış diye düşündürüyor ama hem basıldığı şehir, hem de baskı yılları birbirine çok uzak o yıllar için...

İzmir'deki belirgin Atatürk sevgisi bu dergiye de yansımış. Her sayının bir sayfasını Atatürk'e tahsis edeceklerini belirtmişler daha ilk sayıda.

Çizgi roman paylaşmının kutup yıldızlarından sarkomer hocamızdan müthiş bir paylaşım daha

Her daim olduğu gibi gönülden

Tarama düzenlemeyle daha bir değer katmış hocamız Ümit Çocuk Dergisi'ne

İçten saygı ve şükranlarımı sunuyorum sayın hocam

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,094
Ben ne yazayım bu güzel paylaşıma.
Nadir bir paylaşım,hemde sevdiğim bir dostum tarafından.
Yeni yıl hepimize bolluk,bereket,huzur ve sağlık getirsin inşaallah.
Paylaşım için teşekkür ederim.
Mutlu yıllar dilerim.

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,734
Google'a Ümit Çocuk Dergisi yazıp enter'a basınca kendimi bu sayfada buldum.
Çocuk Dergileri inanılmaz çeşitli.
Aynı zamanda bu dergiler bir nevi Tarih kitabı gibi.
Cumhuriyet'ten günümüze keyifli bir film tadında.
Çok nadir bir dergi.
Derginin ismini nete düsmüş bir bitirme tezinde tespit ettim.
Daha önce hiç duymamıstım.Reklamına bile rastlamadım.
Alpin'in duymuş olmasına şaşirmadım elbette.
Anlaşılan İzmir baskısı olmasına rağmen başka şehirlerdede satıliyormuş.
Sarkomer'e gecikmiş teşekkürlerimle..