Sub-Mariner: Derinlikler #01

Fate

Çeviri & Balonlama
1 Mar 2021
475
16,071
AVvXsEhfRe_7FmwqUykrdvP2-J0av-ln4s4NnC633ZOXJmjdsCYWSn-TFHrLT3oF_jvCfeZ9CMYqzFq3I_fwy35oHiKwnrmfHA4G9EXus3qqkzyHdajmbRNvrfASs5DwLBKVNk_VrMrnIK_bOSZCTn4Zt4EU6yOIcc6kfYF7YPi4Kx8b981TRVUwEIvbHtV9

Derin deniz seferi, Marianes hendeğinin
yakınında gizemli bir şekilde iz bırakmadan
kaybolduğunda, efsanevi maceracı Randolph
Stein, kendisini ve ekibini en derinlerine kadar
sarsacak bir yolculuğa çıkar. Denizin karanlık
göbeğinin derinliklerine yolculuk yapan iyi
geminin adamları Voyager, betimlemeye
meydan okuyan, en çılgın hayal güçlerinin
yerini alan, insanların görmemesi
gereken şeyleri görmek
üzeredir.

Keyifli okumalar!

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,609
hiçbiryerde :)
İlk kez dikkatimi çekti, "Marvel Knights"
etiketi!! :9:9 Tabii hemen anladım en
azından, bunun Marvel'in farklı tarzdaki
çizgi romanları için oluşturulan bir kolu
mu diyelim, öyle bir şey olduğunu...

İtalyan Bonelli yayınevi de son yıllarda
"audace" etiketi altında yayımladığı,
klasik serilere oranla biraz daha cesur
("audace" ismi de oradan geliyor)
hikayeler içeren serilerle bizlere ulaşıyor...
(bunu niye yazdım ki şimdi, neyse, en
azından bilmeyenler öğrenmiş olur :))

İlginç konusu olan bu sayıyı okumadan
önce, harika serilere bir yenisini ekleyen
ücra çizgi roman ekibine çok çok
teşekkür ederim, var olun dostlar.

Milyarderdahi

Çeviri & Balonlama
9 Ağu 2013
183
1,106
Sanırım Esad Ribic'in ilk Marvel çalışması. Tamamen elle boyanmış, muhteşem bir yapıt.

Esad Ribic'in hem çizip hem renklendirdiği çok az çalışması var ama bunlar birer sanat eseri. Keşke çizdiği her çizgi romanı kendisi renklendirse. Çizerliği belki çok iyi ama renklendirmenler Esad Ribic'in hakkını veremiyor gibi.
Loki 2004, Silver Surfer Requiem ve Sub-Mariner hem çizdiği hem boyadığı çizgi romanlar, en azından ben bunları biliyorum.

I'mystery

Yeni Üye
13 Kas 2009
73
120
Esad Ribic'i olabildiğince takip ediyorum diyebilirim. Çok özgün bir tarzı var, ve değeri, gittikçe daha da artacak bence. Sizin saydıklarınıza Megabaron, Hulk ve Conan'ı da, renklendirdiği seriler olarak eklemek lazım. Suluboya, Guaş ve Akrilik tekniğini beraberce bu kadar mükemmel bir şekilde kullanabilen az sayıda Çizer ve Ressam vardır herhalde. Bu kadar işin altından nasıl kalktığına da şaşmamak elde değil. İnanılmaz bir yetenek. Gerçekçi ve yalın bir boyama tarzıyla yarattığı atmosfer insanı gerçekten etkiliyor.
Yalnız sizin söylediğinizin tersine, renkçiler onun tarzına uyumlu çalışıyorlar bence. Ribic'in Official Page'ine baktığınızda görülebilir ki; renkçiye referans olarak verilen sayfaların digital gri tonlamalı örnekleri zaman zaman paylaşılıyor..
Maalesef çevirisi yapılan bu serideki panellerin renkleri çok açılmış. Halihazırda balonlama yapılırken, bir tık koyulaştırılsaydı daha iyi olurdu. Buradan ilgili arkadaşlara duyurulur.