TV'de 7 Gong - Sayı: 47 (24 Kasım 1991)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

TV'de 7 Gong 1991 - Sayı 47
Haftalık Televizyon ve sinema dergisi
24 Kasım 1991 tarihli 47. Sayısı
Fiyatı 5000 TL
80 sayfa, 60 MB, CBR

file

(Mega)

Moderatör tarafında düzenlendi:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Benim askerlik zamanımın gong'ları.:)
Biz Sam kızımızı her gün izlerdik ve final bölümünü askerliğim bitmeden görmüştük.
Yarım yamalak bir tv vardı, izleyici sayısı 60-70 kişiydik.:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
Benim askerlik zamanımın gong'ları.:)
Biz Sam kızımızı her gün izlerdik ve final bölümünü askerliğim bitmeden görmüştük.
Yarım yamalak bir tv vardı, izleyici sayısı 60-70 kişiydik.:)

Sevgili "büyük beyaz" üstadım, askerdeyken "yarım yamalak bir tv"den kapaktaki reklam yıldızını seyrettiğinizi söyleyince hemen aklıma "Cem Yılmaz"ın stand-up'ında anlattığı benzer askerlik anısı geldi. Bu büyük komedyen (veya gölge yazarları) muhteşem gözlemler yapmış. Ben çok iyi hatırlıyorum, Türkiye'de henüz renkli yayın başlamamışken, İzmir'den seyredilebilen "Yunan TV'leri" (ERT-I ve II) renkli yayın yapıyorlardı. İzmir'de imkânı olanlar birer renkli alıcı edinmişlerdi. Karşıyaka kordon ve Alsancakta sokakta yürürken zemin katlardaki bütün evlerin perdeleri açık olur, renkli tv'ler de pencereye doğru dönük olurdu. Bir de, herhalde renkli olduğu uzaktan da anlaşılsın diye Cem Yılmaz'ın tarif ettiği gibi alıcıların renkleri iyice açılırdı! (Baak, bizimki daha renkli!). Geçerken imrenerek bakardık. Bu görgüsüzlüğü ben de yaptım (itiraf ediyorum), 1981'de renkli TV aldığımda o güne kadar hep kapalı olan perdelerimi uzun süre açık bıraktım (şu utanma smiley'i neredeydi?, hah buldum :9)

Cem Yılmaz - Askerde TV İzlemek

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Kaliteli paylaşımın adresi Scanfan iftiharla sunar.. :)

Bu nostaljik paylaşımınız için çok teşekkür ederim sevgili büyüğüm;

ilk fırsatta indirip okuyacağım...