TV'de 7 Gong - Sayı: 48 (1 Aralık 1991)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

TV'de 7 Gong 1991 - Sayı 48
Haftalık Televizyon ve sinema dergisi
1 Aralık 1991 tarihli 48. Sayısı
Fiyatı 5000 TL
80 sayfa, 57 MB, CBR

file

(Mega)

O tarihlerde yeni açılan Star1 televizyonunda "Sisteki Goriller" filmi gösterilmiş. Dergide filmle ilgili fotoğraflı bir yazı yer alıyor. Geçenlerde meslek namusunu koruyan, kendini işine adamış belgeselcilerden bahsederken onun da adını anmıştık (Yabancı Belgeseller vs. Yerli Belgeseller)
file

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lichtenberg

Aktif Üye
16 Tem 2011
471
1,695
"Sisteki goriller" filmi, benim sinemada ilk dublajsız, kendi dilinde izlediğim filim olmuştu. Sınıfca Hollanda'ya geziye gitmiştik, Lahey'de bir sinemada izlemiştim (Hollandalılar ne sinemada, ne televizyonda, yabancı yapıtlar için -çocuk filim ve programları müstesna- dublaj kullanmazlar; yerine altyazı geçerler).

Üç "büyük kuzenlerimiz" ile ilgilenmiş ve onlara yaşamlarını adamış olan çevreci biyologların üçü de bayan:
Jane Goodall, şempanzelerle
Dian Fossey, gorillerle
Biruté Galdikas, orangutanlarla

file

bu bayanların görseli için arama yaparken, cizgi romanlarının da yayınlanmış olduğunu öğrendim:
file

Moderatör tarafında düzenlendi:

akinalara

Kıdemli Üye
4 Şub 2015
184
333
valla süper paylaşım! beni 90lardaki çocukluk günlerime götürdü. internetin bilgisayarın cep telefonunun hayatımızda hiç olmadığı o zamanlar büyük bir heyecanla gazete bayiinden bu dergiyi alır o hafta boyunca tv de ne var ne yok öğrenirdik. özellikle o hafta güzel çizgi filmler kaliteli yabancı filmler olduğunu öğrenince sevinçden mutlu olurduk. 93lerde olan tv dergilleri de arşinizde varsa eklerseniz çok seviniriz, teşekkürler.