Tv'de 7 Gong - Sayı: 27 (4 Temmuz 1992)

svdsh

Süper Üye
10 Nis 2018
49
469
İstanbul
IMG_20180430_0001.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Sayın "svdsh", sözünüzü tutmuşsunuz ve ilk taramanızı yapmışsınız, tebrik ederim. Devamının da geleceğini umarım.

Bu arada ben rar dosyasını açamadım, hasarlı veya tanınmayan rar dosyası ikazı veriyor (bu son zamanlarda sıkça oluyor). Bu konuyla ilgili olarak yakınlarda şöyle bir konu açmıştım: Rar Arşivlerini Sağlam Oluşturmak

Sizin rar dosyanızı okuyucuların büyük bir bölümü açabilecekler, benim gibi bir kısım okuyucular da açamayacaklardır. Bunu nedeni büyük ihtimalle Windows 10 veya başka bir işletim sistemi veya Mac gibi başka bir makine kullanıyor olmanız olabilir, veya başka nedenlerle de olabilir. Bunun çaresi bağlantıda mevcut, ama kısaca: rar dosyası oluştururken basit bir kurtarma kaydı eklemektir.

Son düzenleme:

svdsh

Süper Üye
10 Nis 2018
49
469
İstanbul
Sayın "scanfan" öncelikle teşekkürler. Söylediğiniz şekilde tekrar kurtarma kaydı ekleyerek arşivledim ve yeniden yüklüyorum ;)
Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum söylediğiniz gibi sorun bundan kaynaklı olabilir.
Diğerlerini de taramaya başladım vaktim oldukça devam edeceğim.

svdsh

Süper Üye
10 Nis 2018
49
469
İstanbul
Linki yeniledim, umarım indirme konusunda bir problem yaşanmaz.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Sayın "svdsh", size zahmet oldu ama "rar dosyasını hâlâ açamıyorum. Winrar kurtarma kaydını bulamıyor. Online bir sitede de kurtaramadım. Torrentten rar tamir yazılımları aradım, zaten bu yazılımlardan çok az var, ama onları bile indiremedim.

Eğer mümkünse, zip olarak sıkıştırıp alternatif link olarak yüklerseniz makbule geçer (zip/cbz dosya formatında arızalara daha seyrek rastlanıyor). Yoksa boşverin gitsin, artık başka bir zaman, bir yerde bulduğumuzda okuruz dergiyi.

Kapağın taranması güzel gibi duruyor, derginin geri kalanı da öyleyse sizi şimdiden kutlarım. Elinize sağlık. Bu arada söylemeyi unutum: "Çizgi Diyarı'na hoşgeldiniz.

dOYE84.jpg

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
....
Sevgili dostum bence ilk tarama için oldukça mükemmel.
Hatta Peker-Nilüfer Açıkalın hala evliler...
Scanfan üstadım dosya 7-zip adlı programla sıkıştırılmış.
Okumak için dosya uzantısını .cbz yapıp cddisplay adlı programla okuyabilirsiniz.
Ya da 7-zip indirin birlikte açın.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311
....
Sevgili dostum bence ilk tarama için oldukça mükemmel.
Hatta Peker-Nilüfer Açıkalın hala evliler...
Scanfan üstadım dosya 7-zip adlı programla sıkıştırılmış.
Okumak için dosya uzantısını .cbz yapıp cddisplay adlı programla okuyabilirsiniz.
Ya da 7-zip indirin birlikte açın.

Bunları en başta denemiştim, maalesef sonuç vermemişti.

svdsh

Süper Üye
10 Nis 2018
49
469
İstanbul
Dosyayı direkt winrar üzerinden arşive ekle seçeneğini kullanarak rar dosyasına çevirmiştim aslında. Neden açılmadığını bir türlü anlayamadım.
Şimdi zip formatına çevirdim, yükleyip alternatif link koyacağım bir an önce sorun hallolur umarım.

shalamars

Onursal Üye
25 Şub 2018
144
3,193
İlk tarama için tebrikler, az bulunan dergi için teşekkürler. Ben döneminin ruhunu yansıtan bu tür dergileri çok seviyorum. Nereden nerelere geldiğimizi gösteriyor bize. Tabi ki yaşı yetenler içinde buruk bir hüzün beraberinde geliyor. Ha bu arada tarama bağımlılık yapar uyarayım diyeceğim ama çok geç bu yola girmişsiniz. İyi de etmişsiniz. Tekrar teşekkürler ...

svdsh

Süper Üye
10 Nis 2018
49
469
İstanbul
İlk tarama için tebrikler, az bulunan dergi için teşekkürler. Ben döneminin ruhunu yansıtan bu tür dergileri çok seviyorum. Nereden nerelere geldiğimizi gösteriyor bize. Tabi ki yaşı yetenler içinde buruk bir hüzün beraberinde geliyor. Ha bu arada tarama bağımlılık yapar uyarayım diyeceğim ama çok geç bu yola girmişsiniz. İyi de etmişsiniz. Tekrar teşekkürler ...

Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bağımlılık yaptığı konusunda size kesinlikle katılıyorum. Genç olmama rağmen bu tarz dergiler daha fazla ilgimi çekiyor.

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
47,914
Bu sorun bende de olmuştu, zip ile sıkıştırıp cbz olarak değiştiriyorum.
Burda da direk olarak zip olanı indirdim cbz yaptım problemsiz okuyabildim.
svdsh ilk paylaşımınız ve arşivimde olmayan bu sayı için tebik ederim..

sineperde

Yeni Üye
24 Mar 2012
81
109
Geçmiş TV dergilerini çok seviyorum. Milliyet'in verdiği Oscar TV ve Sabah'ın verdiği TV Guide dergileri favorim, Keşke onlar da taransa ne güzel olurdu.
Umarım devamı gelecektir, emekleriniz için çok teşekkür ederim.