TV'de 7 Gong - Sayı: 17 (22 Nisan 1990)

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,217
KAsuwR.jpg

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,801
Oldukça hacimli olmuş dosya boyutları.İndirmeden yana kota sorunumuz yok gerçi ama depolamak sorun oluyor bu boyutlarla.Kaliteyi düşürüp öyle arşivleyeceğim artık farkeden bişey olmuyor kalite konusunda çünkü.
Teşekkürler paylaşımlar için.

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,217
Oldukça hacimli olmuş dosya boyutları.İndirmeden yana kota sorunumuz yok gerçi ama depolamak sorun oluyor bu boyutlarla.Kaliteyi düşürüp öyle arşivleyeceğim artık farkeden bişey olmuyor kalite konusunda çünkü.
Teşekkürler paylaşımlar için.

Hacim olarak biraz büyük. Aslında uzun süredir bunun hakkında da yazmak istiyordum. Tv'de 7 Gong dergisi dışında diğer dergilerin neredeyse tamamını artık 300 ile tarıyorum. Önceden taranıp eklenenler hariç. Tv'de 7 Gong dergisini 400 dpi ile tarayıp o şekilde upload edyordum. 37. sayıdan itibaren pixsizer adlı bir programla küçültüp yüklüyorum.

400 olmasının sebebi ise bunları yıllarca aradım. Buldum fakat şöyle bir şey geliyor aklıma, sadece bir kıvılcım bunların hepsinin yok olması için yeterli. Bu yüzden ileride keşke demek istemiyorum. Ayrıca tararken dergi bayağı yıpranıyor. Zaten yıpranıyor bari yüksek çözünürlükle tarayayım diyordum. Ama yukarıda basettiğim gibi artık yenileri 300 ile tarayacağım 400 olanları da küçültüp yükleyeceğim.
Medifire'ın 50 gb hesabım da doldu. Yenisini veriyorlardır heralde.