TV'de 7 - Sayı: 13 (19 Mart 1984)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

1980'lerde dergicilik bugünkünden daha mı ileri bir düzeydeydi acaba? Baksanıza dizinin oyuncularının yanı sıra onların dublajını hangi sanatçıların yaptığını bile yazmışlar. O zamanlar seslendirenleri bile takip edenler vardı, hiçbir ön bilgi edinmeden diziyi/filmi izlerlerken "bu oyuncuyu şu sanatçı seslendirmiş" diyebilirlerdi. Hattâ seslendiren sanatçı bir nedenle değişmişse onu bile hemen farkederlerdi. Bugün kimin seslendirdiği kimsenin umurunda değil. Seslendirmeler de eski kalitesinde değil zaten. Dergiler de değil seslendirenleri, ilk birkaç oyuncu dışında oyuncuları bile yazmaz oldular. TV'de gösterilen filmlerde bazen bir oyuncuyu ya da yönetmeni merak ediyorum ve akan yazıları okumak için filmin sonunu bekliyorum, ama heyhat, film biter bitmez yazılar kesiliyor ve reklam kuşağı giriveriyor.
Dergi için teşekkürler "swingtex".

Panorama_07.jpg

Not: Bu sayı derginin adının 3. kez değiştiği sayıdır. Önce "TV'de 7 Gün" sonra "TV'de 7" olmuştu. Bu sayıyla birlikte "Gong" dergisiyle birleşip adını da "TV'de 7 Gong" yapmışlardı.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,931
İstanbul
Sanırım Nükhet Duru'nun TV 7'de sağlam bir arkadaşı vardı, zira onun kadar bu derginin kapağına misafir olmuş başka bir sanatçı tanımıyorum. :) Paylaşım için teşekkürler sevgili swingtex..

ZuCChiNi

Yeni Üye
4 May 2010
77
1,106
Kayseri
60, 70, 80'lerde pek çok insan bu işlerden para kazanıyordu. Bu yüzden işlerini ciddiyetle yapıyorlardı. Televizyondu, internetti derken sektörde sadece medya devleri kaldı. Gerisi malûm.