TV'de 7 Gong - Sayı: 33 (6 Ağustos 1984)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,327

Bu kapağın renkleri ne kadar doygun ve parlak, hayran kaldım. Tam 33 yıl önce basılmış. Kullanılan mürekkebin dayanıklılığından mı, yoksa dış etkenlerden korunarak (UV ışınlar, asitli hava vs) iyi muhafaza edildiği için mi bilemiyorum. Aynı derginin aynı yıl basılmış başka bir sayısında ise tam aksine, renkler nasıl soluk, silik ve dengesiz. Ortaya çıkan kalite, zincirin başlangıçtaki halkalarından da kaynaklanıyor olabilir (fotoğraf filmi, film banyosu, vs). Tabii sevgili "swingtex"in her zaman iyi olan standart taramasını bu zincirin haricinde sayıyorum. Yayıncılık ve baskı işleriyle ilgili dostlar belki bizleri bilgilendirirler, ama ilk kapaktaki renklere bayılıyorum. Keşke bütün dergilerin ve taramaların renkleri böyle olsa. Artık tarandığına göre aslı solsa bile olur! Artık sonsuza kadar bu renkleriyle muhafaza edilecek.

Dergi için teşekkürler sevgili "swingtex".

4PN5DA.jpg

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,229
Şimdi iki dergiyi de kıyasladım. Acemilik yüzünden nasıl anlatacağımı tam olarak bilmiyorum. İki derginin kapakları arasında kalite farkı var. İç sayfalar aynı kalite fakat kapaklar farklı. Zerrin Özer kapaklı derginin kapağı diğer derginin kapağından farklı.

Son düzenleme: