Süper araba

kirpi

Yeni Üye
28 Şub 2011
79
497
80li yıllalarda fırtına gibi esen cumartesi günleri çocukları evlere tıkan
kara şimşek dizisi oyuncaktan tsörte hersey olmuştu orjinal çizgi roman larından farklı ama daha başarılı bir şekilde türkçe olarak ogan kandemiroglu tarafından 3 maceralık bir dizi halinde yayınlandı ilk ikisi 1987 23 sayıda başlayan arka arkaya 2 serüven 1988 yılı tahmini 30 sayıda başlıyan 42 sayıda bitti çizerin ı belçika ekolüne yakın kendine has detaycı tarzı sürükliyeci aktif senaryo yapısıyla gerçekten iyi kotarılmıs bir poroje
türkiye çocuk 1987 25 sayısı derginin kadrolu çizeri yalçın tarafından çok güzel bir sekilde kolajlanarak yapılmıştı ben onu kapak olarak kullandım içinde ufak tefek yırtıklar olamkla birliklte 30 senelik bir ypranma okadar olsun

Son düzenleme:

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,994
Gerçekten o dönemin en popüler dizisinden esinlenerek oluşturulmuş oldukça sürükleyici bir çizgi romandı.Her hafta merakla bekletirdi kendini.Tamamını okuyup okumadığımı hatırlamıyorum.
Lakin linki bir kontrol edebilirmisin? Sorun benden mi kaynaklı yoksa genel mi?
373 kb lık boş bir pdf dosyası iniyor...

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,874
52,432
Kendi Koltuğunda
Gerçekten o dönemin en popüler dizisinden esinlenerek oluşturulmuş oldukça sürükleyici bir çizgi romandı.Her hafta merakla bekletirdi kendini.Tamamını okuyup okumadığımı hatırlamıyorum.
Lakin linki bir kontrol edebilirmisin? Sorun benden mi kaynaklı yoksa genel mi?
373 kb lık boş bir pdf dosyası iniyor...
sorun yok sende gelen dosya pdf ve mediafirenin reklamını yapan pdf dosyası.Konuyla bir alakası yok.:Z

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
1987-88'li yıllarda hafta sonları fırsat bulduğumuzda , komşumuzun evinde(o zaman çoğu evde televizyon yoktu) tek kanal olan TRT1'de heyecanla Kara Şimşek dizisini izlerdik.Dizide Maykıl Nayt ve Kit denilen akıllı bir arabası ile Maykıl'ın arkadaşı vardı.Süper Araba adlı çizgi roman, bahsedildiği gibi Kara Şimşek dizisinden esinlenilerek aynı yıllarda Türkiye Çocuk Dergisi'nde yayımlanmıştı.Çizgi romanda Maykıl'ın yerini "Kaan" almıştı.Son kısmı, 1988 yılı (7.yıl) 32.sayıda (Golyemez Mehmet adlı çizgi roman ile birlikte) başlamıştı.Bu çizgi romanın son sayfalarındaki senaryoya göre, zamanın Başbakan'ı Turgut Özal'ın emriyle F-16 savaş uçaklarımız Ege Denizi'nde bir Yunan adasındaki terör yuvasını bombalamıştı...

Son düzenleme:

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
ellerine sağlık kardeşim
temin edersen devamını bekleriz
kara şimşeğin hatırası çok bizde, tam çocukluk yıllarımız

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,209
3,856
Osmaniye
İsteğimi kırmayarak bir zamanlar çok severek okuduğum, devamı gelmediği için üzüldüğüm, beni o yıllarda o yaşımda yatmadan önce hayallerden hayallere daldıran bu güzel macerayı paylaştığı için sayın Kirpi'ye çok teşekkür ederim.
Allah ne muradınız varsa versin.:)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
Çok güzeldi.:)
Eskiye dönüş her zaman bizi heyecana boğuyor.
Kirpi, toplantımıza katıldığında ayvalık tostu benden.:)