Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,234
Kamlançu
Dün bilgisayarda oluşan arıza nedeniyle internete bağlanamıyordum, bugün de nasıl paylaşacağım dergiyi diye endişeli geldim işten. Fakat Allah'ın işine bak, saatlerce driver indir, kur, yeniden başlat, geçmiş tarihten başlat, bilmem ne yap derken neredeyse format atacak dereceye gelmiştim. Bilgisayarı bir açtım ki dünkü problemlerin hiçbirisi yok! Şaka gibi. Neyse, dün yapamadığım birkaç işi yaptım, diyarımızda paylaşılan çizgi romanlardan bazılarını indirdim. Alacağımı aldım. Şimdi ise verme zamanı geldi :)
Selahattin abinin (Gandor08) vermiş olduğu Türkiye Çocuk dergilerinden sitemizde bulunmayan son iki sayısı kaldı. Birisini birazdan paylaşacağım, diğeri haftaya... Sonra da sevgili Davut'un (Konuşan Çizgiler) dergilerine gelecek sıra... Katkıda bulunan bütün dostlarımız gibi ismini andığım bu iki dostuma çocukluğumu anımsatan bu dergileri karşılıksız olarak paylaştıkları için sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Sağ olsunlar.

Dergi içeriğine gelince; Bu sayımızda yine derginin vazgeçilmezlerinden olan Mustafa Kocabaş'tan Bizim Sınıf - Tatilde var. İsa Efe'den Yanlışgiller, Sıtkı Kazancı'dan Bizim Can - Süper Güç, İsa Efe ve Mustafa Kocabaş'tan Dedektif Sami - Taşkafalara Karşı ve Türkiye Çocuk Dergisi'ne fark katan Talat Güreli'den Hızır Bey - Tehlikeli Görev maceraları var. Ha, bir de Mustafa Kocabaş'ın bu bölümde Örümcek Adam olmaya çalışan Haylaz'ı var. Bilmeceler, bulmacalar, (bunları temizlemek istedim aslında ama gözüm korktu açıkçası, üzerinde biraz fazla oynanmışlardı :) ) Mim Kemal Öke'den tarihimizden kesitler, Sadeddin Kaplan'dan fabl vs derken bir çırpıda okunacak bir dergi var karşınızda... Keyifli okumalar.

Not: Dergi içerisinde birkaç sayfada kesikler var, aynı derginin sadece bu sayfaları ileride tamamlanırsa harika olur...

Link: (Ham Düzenleme)
Link: (Parlatılmış)

24.12.2016 tarihinden önce indirmiş olanlar için eksik sayfalar aşağıda sunulmuştur. Bu tarihten sonra indirecek olanlar gönül rahatlığı ile yenilenmiş linklerden dosyayı indirebilirler.

Link: (Ham Düzenleme)
Link: (Parlatılmış)

Son düzenleme:

Mehmet Serdar Ateş

Onursal Üye
4 Ara 2009
969
3,353
Kütahya
Sevgili Shoryuken
Sadece dergiyi paylaşmamış, bizim için birde içindekileri özetlemişsin.
Ne güzel dostlarımız var dedirttin bana...
Çok teşekkürler.

295186_4131209731421_745331634_n.jpg

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Türkiye Çocuklarda bu gidişle bitecek galiba çok teşekkür ederim.Harika bir paylaşım.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
üstadım bilgisayarda sorun olayını anlatmışsın
hemen hemen aynı derdi yaşadığım günler oldu ve saç baş yoluyor insan bu tür durumlarda
sorunun ne olduğunu tam olarak izah ederseniz, ne oldu ve neden düzeldiğini anlamaya yardımcı olabilirim
efsane bir pqaylaşım olmuş, türkiye çocuğun o yıllarki sayıları çok değerli
benden 5 yıldız ...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,234
Kamlançu
üstadım bilgisayarda sorun olayını anlatmışsın
hemen hemen aynı derdi yaşadığım günler oldu ve saç baş yoluyor insan bu tür durumlarda
sorunun ne olduğunu tam olarak izah ederseniz, ne oldu ve neden düzeldiğini anlamaya yardımcı olabilirim
efsane bir pqaylaşım olmuş, türkiye çocuğun o yıllarki sayıları çok değerli
benden 5 yıldız ...

Çocukları uyuttuktan sonra rahatsız olmasınlar diye öbür odaya taşıdım laptopu. Fişi takmamıştım, şarjı bitti. Açtım, internet bağlantısının yerinde kırmızı olarak çarpı işareti vardı. Tıklayınca aşağıdaki resimdeki işaretli kısmın pasif olduğunu gördüm.

Telefondan internete bağlanarak buna benzer problem yaşayanların anlatımlarını uyguladım. Driver güncellemeleri, fonksiyon tuşu + F2 vs gibi birçok şeyi denedim. Muhtemelen bir önceki gün Driver Booster programı ile güncelleme yapmıştım, ondan sonra oldu diye düşünüyorum. Bugün açtım, baktım çalışıyor. Şükür kavuşturana :)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,019
denize sıfır
Teşekkürler Murat. Bunları ayrı bir keyif ve heyecanla okuyorum.:)
Çocukluğuma gidip orada takılı kalmamı sağlıyorlar.:)

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389

Ücretsiz versiyon. Advanced System Care programı ile birlikte geldi.

üstadım bu yazılım güncelleme yaparken bilgisayarınızın savunma sistemi i.net sinyalini devre dışı bırakmış gibi görünüyor
savunma sistemi bunu kötü amaçlı bir yazılımın bilgisayarınızındaki yedeği çekmeye çalışırken yapar genelde
ertesi gün bilgisayarınızı açtığınızda sinyalin geliyor olması savunma sisteminin engeli kaldırmasından dolayı olmalı
benim tahminim bu
i.nette kolaylıklar sağlamayı vaadeden bu tür ücretsiz yazılımlardan uzak durulması gerektiğini savunurum her zaman :wbtr::wbtr::wbtr:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,234
Kamlançu
üstadım bu yazılım güncelleme yaparken bilgisayarınızın savunma sistemi i.net sinyalini devre dışı bırakmış gibi görünüyor
savunma sistemi bunu kötü amaçlı bir yazılımın bilgisayarınızındaki yedeği çekmeye çalışırken yapar genelde
ertesi gün bilgisayarınızı açtığınızda sinyalin geliyor olması savunma sisteminin engeli kaldırmasından dolayı olmalı
benim tahminim bu
i.nette kolaylıklar sağlamayı vaadeden bu tür ücretsiz yazılımlardan uzak durulması gerektiğini savunurum her zaman :wbtr::wbtr::wbtr:

Eyvallah dostum, ikaz için teşekkürler.
Biraz önce o programı kaldırdım. Güncelleme yapacaksa Windows'un kendi yapsın, bir daha karışmayacağım :)

Serdary67 dostum, 6 senede bir defa format atıldı, bir de bu olay. Bence çok da dertlenecek bir durum değil :)

12 Şub 2010
15,006
543,758
Türkiye Çocuk Dergisi'nin zenginlikleri anlatmayla bitecek değil gibi.
Başta Talat Güreli olmak üzere nice değerli üstadın yer aldığı bu derginin farkına geç varmış olmam benim adıma büyük kayıp.
Ama kayıpların telafisi hep mümkün bu Harikalar Diyarında ve harika dostlar sayesinde.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,144
Ne türlü problem olursa olsun senin paylaşım yapmana engel olamaz,:rolleyes:
Çünkü sen Kara Murat'sın.:D
Yine emek dolu güzel paylaşım.
Teşekkür ederim.

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,784
Hiçbir Şey Ülkesi
Bir zamanlar (yaklaşık 35-40 yıl önce) elimde tuttuğum, sayfalarını kokladığım, çabucak bitmesin diye sayfalarını yavaş yavaş, ara vererek okuduğum Tercüman Çocuk, Milliyet Çocuk ve Türkiye Çocuk dergilerinden Türkiye Çocuk dergisinin yaşım biraz büyüdükten sonraki sayılarını okumamıştım. Bu sayı da onlardan biri. Sanırım artık kaçırdığım o fırsatları sizin harika paylaşımınızla yakalamanın tam vakti. Hemen indiriyor ve çayımı yudumlarken sayfaları yavaş yavaş, sindire sindire okumak için sabırsızlanıyorum.

Ellerinize sağlık Sayın Shoryuken. Emekleriniz için çok teşekkürler...

NOT: Bu arada bilgisayarınızdaki problemin aniden düzelme sebebi, benim bu sayıyı indirip okuyacağımın bilgisayarınızın içine doğması ve "Haydi, üzmeyeyim şu gitarisyen'i, toplayıp düzelteyip kendimi!" diye düşünmesi olabilir mi acaba? :)

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
Bu sayıda yer alan Hızır Bey'in "Tehlikeli Görev" adlı macerasının numaralarına dikkat edildiğinde, sayfa numarasının 82'den direkt 88'e geçtiği görülür.Derginin yönetimi beş sayfayı kırpmış.Oysa, 1986 yılı (6. yıl) 21 ve 22. sayılarda bu beş sayfa yer almıştı.Bu çizgi romanın ileride derlemesini yapacak arkadaşların bunu dikkate almaları gerekmektedir.

Son düzenleme:

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,004
Türkiyenin en uzun soluklu çocuk dergisi.İlk çıktığında çocuktum,bu sayı da terhisimi bekliyormuşum.
Arada geçen bunca uzun zaman içerisinde hep dolu dolu idi.Umarım bu aradaki eksikler de gün gelir dolar.Umarım yakın bir zamanda dolar da ben de okurum.:D
Mükemmel paylaşımına teşekkürler üstadım.Gelecek cumayı hevesle bekleyenlerdenim...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,234
Kamlançu
Arkadaşlar, öncelikle bu tarihten önce indiren dostlarımızdan özür diliyorum. Orta sayfayı düzenlemek için ayrı bir yere çıkarmıştım ve maalesef klasöre koymadan sıkıştırıp paylaşmışım. Bunu farkettikten sonra eksik sayfayı yerine koyarak linkleri güncelledim. Sadece bir sayfa için dosyanın tamamını indirmek zorunda kalınmaması için ilgili sayfaları ayrı bir link olarak verdim. İlgi ve alakanıza teşekkür ederim. Tekrardan özürlerimi sunarım...

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,004
Üstadım özür ne demek?
Asıl biz duacıyız.
Yıllar sonra da olsa bu güzelliklere, emekleriniz sonucu kavuşabiliyoruz...