Türkiye Çocuk Dergisi 1992 Sayı 40 (Genel Sayı 0448)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Talat Güreli ve Ömer Muz gibi ustaların ustası gururumuz çizerlerin çizimleriyle bütün çizgi dostlarına ithaf olunur.O zamanlar her yerde bulunabilen dergiler şimdi malesef sahaflarda bile bulunmuyor.Türkiye çocuklarda da bir hayli eksiklik var umarız en kısa zamanda tamamlanır.Arşivlenir.Saygılarımla.

orjinal tarama ( ham idim yandım piştim -Mevlana)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Arşivi her karıştırmamda bir şeyler unutulmuş yerinde karşıma çıkıyor.Almışız zamanında unutmuşuz.Fırsat oldukça eklemeler devam edecek zaman sıkıntım var biraz işlerden gecikmeler olacak biraz mazur görün.Saygılarımla

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,186
Gerçekten çok güzel dergilerdi...
Buna karşın bu serinin de yakın bir gelecekte elbirliği ve yardımlaşma ile tamamlanacığına olan inancım tamdır...
Son 5-6 senede tamamlanmaz denilen ne zor seriler tamamlandı.
Teşekkür ediyorum Sayın "abolardis";
saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,004
Gerçekten zor bulunur dergilerden ne hikmetse.
Sizin gibi fedakar dostların nefis katkılarıyla bu dergiler de biter bir gün.Neden olmasın.
Okumadığım bir sayıyı okuyabilmek için inmesini bekliyorum.Her ne kadar 37 dakika dese bile bu kadar yıl beklemişim kalanı da beklerim.:)
Şimdiden değerli emeklerinize çok teşekkür eder, müsait zamanda diğer sayılardan takviye bekliyor olacağım.
Elimde bir sayı kalmıştı destek mahiyetinde onu da ben eklemeye çalışayım...

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
Bu sayıda yer alan Ninja Nihat isimli çizgi romanda, haydutlar kaçarken sığınacak ülke arıyorlar ve kendi aralarında, "Türkleri mahvetmek istediğimizi söyleyince Amerika ve Almanya derhal bize yardım eder" diye konuşuyorlardı.Gerçekten de bugün ABD'nin CIA adlı teşkilatının, Almanya'nın, Belçika'nın içimizdeki ve dışımızdaki bölücüleri, teröristleri nasıl koruduklarını ve desteklediklerini tüm çıplaklığıyla görüyoruz.Ortadoğu'nun sınırlarını değiştirmek için yıllardır sinsi planlar yapıp uygulamaya koyan İngiliz derin devletini de unutmamak gerekir.Talat Abi, buna 1992 yılında çizdiği çizgi romanda dikkat çekmiş...

Son düzenleme: