Türkiye Çocuk Dergisi 1984 Sayı 66 (Genel Sayı 0066)

haysal

Onursal Üye
14 Eyl 2018
91
1,078

10zwyfk.jpg

9kr0p1.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Çok teşekkürler.Türkiye Çocuk , Milliyet Çocuk , Tercüman Çocuk nadir kitaplardan gerçekten.Elimde Güneş Çocuklar var onlarıda eklemek lazım en kısa zamanda.Türkiye Çocuk larda bir ilerleme sağlasak elinize sağlık.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
İlk senesinde rahmetli dedem sayesinde çoğu sayısını okumuşluğum vardır, bu nadide paylaşım için teşekkürler.. Yalnız benim favori çocuk dergilerim daima Tercüman ve Milliyet Çocuk olmuştur.

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
Türkiye Çocuk Dergisi'yle ilgili bir sayfada, başka dergileri favori göstermek bence şık olmadı.Ayrıca sadece ilk bir yılını okuyup ona göre değerlendirmemek lazım.Bilhassa, 80'lerin son yıllarından 90'ların ilk yıllarına kadar olan dönemde çok popüler sayıları çıkmıştı.Her yaşa hitap eden, çizgi roman olarak daima yerli karakterleri kullanan bir dergiydi.Yabancı çizgi romanları seven birinin, bu çizgi romanların çıktığı bir dergiyi beğenmesi normaldir.Ben de sınırlı sayıda da olsa severek Milliyet Çocuk, Tercüman Çocuk, Ziraat Bankası'nın verdiği Başak Çocuk, İş Bankası'nın verdiği Kumbara Dergilerini okumuştum.Fakat, benim tanıştıktan sonra uzun yıllar (bazen yemek yemeyip) aldığım ve zor bıraktığım dergi bu dergi olmuştur.Ufkumuzu açan, milli ve manevi değerlerimize önem veren, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan bir dergi idi.İçerisindeki çizgi romanlar hayatımıza renk katardı.Türk çocuk dergiciliğinin en uzun soluklu dergisi olarak, eski çizgisinden uzaklaşmış ve artık haftalık değil de aylık olarak olsa dahi, halen yayın hayatına devam etmektedir...

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Türkiye Çocuk Dergisi'yle ilgili bir sayfada, başka dergileri favori göstermek bence şık olmadı.Ayrıca sadece ilk bir yılını okuyup ona göre değerlendirmemek lazım.Bilhassa, 80'lerin sonlarından 90'ların ilk yıllarına kadar olan dönemde çok popüler sayıları çıkmıştı.Her yaşa hitap eden, çizgi roman olarak daima yerli karakterleri kullanan bir dergiydi.Yabancı çizgi romanları seven biri, bu çizgi romanların çıktığı bir dergiyi beğenmesi normaldir.Ben de sınırlı sayıda da olsa severek Milliyet Çocuk, Tercüman Çocuk, Ziraat Bankası'nın verdiği Başak Çocuk, İş Bankası'nın verdiği Kumbara Dergilerini okumuştum.Fakat, benim tanıştıktan sonra uzun yıllar (bazen yemek yemeyip) aldığım ve zor bıraktığım dergi bu dergi olmuştur.Ufkumuzu açan, milli ve manevi değerlerimize önem veren, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan bir dergi idi.İçerisindeki çizgi romanlar hayatımıza renk katardı.Türk çocuk dergiciliğinin en uzun soluklu dergisi olarak, eski çizgisinden uzaklaşmış olarak, artık haftalık değil de aylık olarak olsa dahi, halen yayın hayatına devam etmektedir...
Sevgili konuşan çizgiler ben bunu art niyetle yazmadım; konuya hareketlilik kazanması yönünden bir çizgiromansever olarak görüşlerimi belirttim sadece. Bu arada dikkat ederseniz ilk sene çoğu sayısını okuduğumu söyledim yoksa 1988 yılına kadar belirli aralıklarla Türkiye Çocuk dergisini alıp okumuşluğum vardır. Hele ki Hızır Bey'in maceralarını soluksuz okurdum. Son olarak da; benden 12 yaş küçük olan kız kardeşime 1996 yılına kadar bu dergiyi sıklıkla alırdım... ama okumazdım ayrı bir konu... Zira o dönemlerde ilgimiz başka konulara kaymıştı... Umarım mesajımın art niyetli olmadığına ikna olmuşsunuzdur.. Dostça kalın...

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
11,984
315,002
KIRIK LİNK BUTONUNA BASIN,
AYRI AYRI MESAJ YAZMAYIN.
SİTENİN KURALLARINA UYUN.