Türkiye Çocuk Dergisi 1986 Sayı 11 (Genel Sayı 0107)

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,003

2dj5lcl.jpg

Conan'lara küçük bir ara vereyim.Farklı upload sitesine yükleme yapamadığımdan biraz gecikti,megadan devam ettim bende.

İçerisinde Behçet Ersan'dan Selvicik, Sıtkı Kazancı'dan Bizim Can ,Muammer Erkul'dan Kahraman Üçler ve Pofpof,Talat Güreli'den Hızır Bey,İsmail Akyol'dan Demir Yumruk,Mehmet Sevinç'ten Elif,Göker Grafik'ten Golcü Levent isimli çizgi romanlar bulunmaktadır.

300 dpi. orjinal taramayı paylaşıyorum.

Çocuk dergilerine ve çizgilere gönül vermiş dostlarıma saygılarımla...

Mediafire

Moderatör tarafında düzenlendi:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,174
Detaylı sunum,
paylaşım
ve de emekleriniz için teşekkür ediyorum Sayın "prince";
saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,137
Beklemediğim bir anda güzel bir paylaşım olmuş.
Eline sağlık değerli dostum.
Bu güzel paylaşım ve emeklerin için teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,750
Altmışlı yaşlarda keşfettiğim çocuk dergileri arasında Türkiye Çocuk dergisinin en önemli dergisi olduğu kanaatine vardım.

Oldukça zengin bir yazar çizer kadrosu varmış. Baktıkça şaşırdım. Nice ustalara ev sahipliği yapmış; nice ustaların yetişmesine katkıda bulunmuş.

Belki bir zaman ben de tarama yaparım bu dergilerden veya derleme yaparım.

Nefis tarama ve güzel paylaşım için teşekkür ederim sevgili prince dostum.

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
Ortaokul ve lise yıllarımda, elime geçen dergiler içerisinde Türkiye Çocuk Dergisi'nin farklı bir dergi olduğunu keşfetmiş ve uzun süredir bu dergiyi takip etmiştim.90'lı yılların ortalarında elimde temiz- hasar görmüş 200 civarında vardı.Aralardaki eksik olan sayıları bir türlü tamamlamayınca moral bozukluğuyla elimdekileri de sırayla elden çıkarmıştım.Zaman ve nemli ortam sıkıntısı, eski dergi ve kitapların hep aleyhine olmuştur. Uzun yıllar sonra, Çizgi Diyarı sayesinde tekrar, eskiden okuduğumuz çizgi romanlara kavuştuk...Türkiye Çocuk Dergilerinin eski sayılarına tekrar ulaşmak için belki yüzden fazla telefon görüşmesi yaptım.Eskiden olduğu gibi, bugün de bulmak imkansız gibi.Aradığım yıllardan 10 tane bulabildim.Özellikle 1986-1993 yılları arasını tamamlayabilirsek, derginin muhteşem yıllarına ait sayıları bir arada görürüz..Daha önce, elindeki Türkiye Çocuk Dergisi arşivini paylaşan "Kirpi" nikli üyemizin elinde bu yıllara ait epey dergi olduğunu öğrendiğimizde ümitlenmiştik.Fakat, uzun süredir ondan da bir ses çıkmadı.

Son düzenleme: