(+18) Path of the Assasin Volume 1, No. 2-3 (Türkçe Çeviri)

TürkForces

Çeviri & Balonlama
20 Eki 2011
58
1,111
Ankara

Path-of-the-Assassin-v01-046.jpg

Bu hikaye, Tokugawa İeyasu'yu korumakla görevlendirilen Hattori Hanzou'nun hikayesidir.

Mangası 1978-1984 yılında çıkmış, 2006-2009 yılları arasında ise Dark Horse Comics tarafından İngilizceye çevrilmiştir.

Japonca aslı olarak bırakılan kelimelerin anlamları, İngilizce çevirisinde her cildin son sayfasına olacak şekilde basılmıştır. Bu çeviride ise, kelimenin bulunduğu panelin altında kısa bir tanım şeklinde yer almaktadır.

Tarayıcı üzerinden okumak için

İmla hatalarını rica ederim bildiriniz.

Son düzenleme:

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,316
31,018
İzmir
Uzak Doğu kültürünü okumak, tanımak çok güzel...teşekkürler üstad...

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Mangası 1978-1984 yılında çıkmış, 2006-2009 yılları arasında ise Dark Horse Comics tarafından İngilizce'ye çevrilmiştir.

İmla hatalarını rica ederim bildiriniz.

İmla hatalarını bildiriniz dediğin için yazıyorum. Türkçede yapım ekiyle oluşturulmuş kelimelerden sonra gelen ekler kesme işaretiyle ayrılmaz. Yani "İngilizce'ye" değil "İngilizceye" olacak doğrusu.

Son düzenleme:

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
"Path of the assassin=Suikast yolu"nun yazarı Kazuo Koike, Çizeri Goseki Kojima ikilisinin "Kozure Okami" adlı eserleri de İngilizce olarak "Lone Wolf and Cub=Yalnız Kurt ve Yavrusu" adıyla yayımlandı.Yalnız Kurt ve Yavrusunu Marmara Çizgi basıyor.21.Cildi bastılar.Bitmeye az kaldı.Bu vesileyle bence muazzam bir eser olan Yalnız Kurt ve Yavrusunu önermiş olayım.Ben okumaya devam ediyorum.Filmi de var.Hattori Hanzou'yu, Kill Bill filminden hatırlarız.Filmde Gelin'in kullandığı ünlü katananın adıydı.Demek ismi buradan geliyormuş.Yazar Kazuo Koike,Japonya'nın Tokugawa Klanı himayesinde birleştikten sonra yaşadığı uzun barış sürecindeki EDO devri Japonyasına (1600-1867) hakim bir yazar. Kojima'nın çizgileri de doyumsuz güzellikte.Japon kültürüne meraklı benim gibi insanlar için bu eserler hazine değerinde.Çok teşekkürler TürkForces.

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Ellerine sağlık ben Japonve Çin manga sevmiyorum ama Türk usulü "Et Manga-la" bayılıyorum..:D:d

Çin yapımı çizgi romanlara manga değil manhua deniyor. :D

"Path of the assassin=Suikast yolu"nun yazarı Kazuo Koike, Çizeri Goseki Kojima ikilisinin "Kozure Okami" adlı eserleri de İngilizce olarak "Lone Wolf and Cub=Yalnız Kurt ve Yavrusu" adıyla yayımlandı.Yalnız Kurt ve Yavrusunu Marmara Çizgi basıyor.21.Cildi bastılar.Bitmeye az kaldı.Bu vesileyle bence muazzam bir eser olan Yalnız Kurt ve Yavrusunu önermiş olayım.Ben okumaya devam ediyorum.Filmi de var.Hattori Hanzou'yu, Kill Bill filminden hatırlarız.Filmde Gelin'in kullandığı ünlü katananın adıydı.Demek ismi buradan geliyormuş.Yazar Kazuo Koike,Japonya'nın Tokugawa Klanı himayesinde birleştikten sonra yaşadığı uzun barış sürecindeki EDO devri Japonyasına (1600-1867) hakim bir yazar. Kojima'nın çizgileri de doyumsuz güzellikte.Japon kültürüne meraklı benim gibi insanlar için bu eserler hazine değerinde.Çok teşekkürler TürkForces.
Ufak bir düzeltme, Kill Bill filminde Hattori Hanzo katananın adı değil, katanayı yapan kılıç ustasının adıydı. Ayrıca filmde Hattori Hanzo karakterini canlandıran Sonny Chiba daha önce de Japon yapımı tarihi filmlerde gerçekten yaşamış bir ninja olan Hattori Hanzo karakterini canlandırmıştır.

Son düzenleme:

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
832
1,633
Arigato Turkforces. Bu arada Türk online manga sitelerine de eklemenizi tavsiye ederim daha geniş kitle tarafından okunması için.

Son düzenleme:

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
997
3,280
Tespit edilemedi

Mangaları okuyucu kitlesine göre dört ana dala ayırmak mümkün.
Bunlardan biri seinen mangalar. 18 yaş ve üzeri yetişkin
erkek okuyucu kitlesini hedef alıyor. +18 içerikli de olabilir tabii ki.

Hanzou no Mon (Path of the Assasin) da seinen yani
18 yaş ve üzeri yetişkin erkek okuyucular için. Dark Horse tarafından
da basılması cabası.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,612
hiçbiryerde :)
Yalnız Kurt ve Yavrusu serisini inanılmaz bir zevkle
okuyor, takip ediyorum. Japonya ve Samurayların
hayatıyla, felsefeleriyle ilgili çok şey anlatan bir dizi.
Aynı yazar ve çizerin bu serisini bizlerin istifadesine
sunmanıza çok memnun oldum. Heyecanla okumayı
bekliyorum şimdi. Harika çalışma için teşekkür ederim
TürkForces ekibinden sevgili dostlar.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,657
Kasımpaşa
Sevgili Türkforces inan o kadar büyük bir keyifle okudum ki hiçbir yazım yanlışı görmedim...
İkinci, üçüncü okumalarımda hata görürsem söylerim.
Mükemmeldi..
Çok güzeldi.
Teşekkürler.