Knight Rider ( Kara Şimşek ) 1-4 Sezonlar Tüm Bölümleri TRT 3.Dönem Türkçe Dublaj

TheRealAlpino

Yeni Üye
14 May 2016
99
484

Çizgi Diyarında bu konu daha önce başka bir diyardaşımız tarafından açılmıştı. Benim konuyu başka bir başlıkta yeniden açmamın sebebi, 4 sezonun tüm bölümlerini eksiksiz ve ayrı ayrı linklerle paylaşmamdır.

Paylaşımdaki videolar ağırlıklı olarak 512x384 çözünürlüklü ve DVDrip'e TRT seslendirmesi senkronlandırılmış. Bölüm başlarında orijinal İngilizce diyaloglar yer almakta (izlenecek olan bölümden kısa sahnelerin gösterildiği kısım) ancak bölüm başladıktan sonra Türkçe dublaj başlayacaktır.

Linkler tarafımdan yüklenmiştir. İlerleyen zamanlarda linklerde kırık veya silinme durumu olursa yeniden yükleyebilirim.

Ayrica dublaj hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. Burada paylaştığım 90 bölümün tamamında duyduğunuz seslendirme TRT'nin 3.donem Kara Şimşek dublajıdır. Bu dizi ilk kez 1985 senesinde TRT (henüz 2. kanalın olmadığı zamanlarda) daha sonra 1990'lı yılların başlarında TV4 (ve sonrasında TV3) kanalında yeniden yayınlanmıştı.

Ben bu paylaşımdaki seslendirmenin 90'lı yıllar seslendirmesi olduğunu sanıyordum; ancak gördüğüm kadarı ile TRT bir başka seslendirme daha yapmış gibi.

İlk iki dublaj versiyonlarının bilgileri aşağıda görülmektedir.

TRT Ankara Televizyonu (1. Seslendirme )

Michael Knight : Lemi Bilgin
K.I.T.T. : Savaş Tamer
Devon: Ergun Uçucu
Bonnie: Gülseren Gürtunca
Çeviri: Selma Yeşilbağ

TRT İstanbul Televizyonu (2. Seslendirme )

Michael Knight :Hazım Körmükçü
K.I.T.T. : Pekcan Koşar
Devon : Esen Günay
Bonnie : Oya Prosçiler

Dublaj bilgilendirmeleri için teşekkürler; Raymond ve GaLaCTiCa.

Hatta bu iki dublajın karşılaştırıldığı kısa bir videoyu izleyebilirsiniz.

Bilgi: Video bozuk gibi görülebilir. Üstüne tıkladığınızda çalışacaktır.

Yaklaşık 10 yıl önce kendi video kaset arşivimden derlediğim bu videodaki seslendirmeler ile burada paylastığım bölümlerin seslendirmelerini karşılaştırırsanız üçüncü bir seslendirmenin olduğu ortaya çıkmış gibi gözüküyor. Bu sebepten dolayı konu başlığını 3.Dublaj şeklinde açtım. Umarım bir hata yapmamışımdır.

TRT'nin bitmek bilmeyen karmaşık işleri diyelim :Z ve 90 bölümü indirip arşivlerine ekleyeceklere iyi seyirler dilerim. :)

Sezon 1 Bölüm 01-02

Sezon 1 Bölüm 03

Sezon 1 Bölüm 04

Sezon 1 Bölüm 05

Sezon 1 Bölüm 06

Sezon 1 Bölüm 07

Sezon 1 Bölüm 08

Sezon 1 Bölüm 09

Sezon 1 Bölüm 10

Sezon 1 Bölüm 11

Sezon 1 Bölüm 12

Sezon 1 Bölüm 13

Sezon 1 Bölüm 14

Sezon 1 Bölüm 15

Sezon 1 Bölüm 16

Sezon 1 Bölüm 17

Sezon 1 Bölüm 18

Sezon 1 Bölüm 19

Sezon 1 Bölüm 20

Sezon 1 Bölüm 21

Sezon 1 Bölüm 22

Sezon 2 Bölüm 01-02

Sezon 2 Bölüm 03

Sezon 2 Bölüm 04

Sezon 2 Bölüm 05

Sezon 2 Bölüm 06

Sezon 2 Bölüm 07

Sezon 2 Bölüm 08

Sezon 2 Bölüm 09

Sezon 2 Bölüm 10

Sezon 2 Bölüm 11

Sezon 2 Bölüm 12

Sezon 2 Bölüm 13

Sezon 2 Bölüm 14

Sezon 2 Bölüm 15

Sezon 2 Bölüm 16

Sezon 2 Bölüm 17

Sezon 2 Bölüm 18-19

Sezon 2 Bölüm 20

Sezon 2 Bölüm 21-22

Sezon 2 Bölüm 23

Sezon 2 Bölüm 24

Sezon 3 Bölüm 01-02

Sezon 3 Bölüm 03

Sezon 3 Bölüm 04

Sezon 3 Bölüm 05

Sezon 3 Bölüm 06

Sezon 3 Bölüm 07

Sezon 3 Bölüm 08

Sezon 3 Bölüm 09

Sezon 3 Bölüm 10

Sezon 3 Bölüm 11

Sezon 3 Bölüm 12

Sezon 3 Bölüm 13

Sezon 3 Bölüm 14

Sezon 3 Bölüm 15

Sezon 3 Bölüm 16

Sezon 3 Bölüm 17

Sezon 3 Bölüm 18

Sezon 3 Bölüm 19

Sezon 3 Bölüm 20

Sezon 3 Bölüm 21

Sezon 3 Bölüm 22

Sezon 4 Bölüm 01-02

Sezon 4 Bölüm 03

Sezon 4 Bölüm 04

Sezon 4 Bölüm 05

Sezon 4 Bölüm 06

Sezon 4 Bölüm 07

Sezon 4 Bölüm 08

Sezon 4 Bölüm 09

Sezon 4 Bölüm 10

Sezon 4 Bölüm 11

Sezon 4 Bölüm 12

Sezon 4 Bölüm 13

Sezon 4 Bölüm 14

Sezon 4 Bölüm 15

Sezon 4 Bölüm 16

Sezon 4 Bölüm 17

Sezon 4 Bölüm 18

Sezon 4 Bölüm 19

Sezon 4 Bölüm 20

Sezon 4 Bölüm 21

Sezon 4 Bölüm 22

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,919
İstanbul
Baltimora'ya özel not: Türkçe klavyem olmadığı için ve her bir Türkçe harfi kopyala/yapıştır ile düzeltmeye üşendiğim için ve senin bu konuyu baştan sona düzelteceğinden emin olduğum için şimdiden teşekkür ederim. :9
İlk olarak bu kadar önemli bir arşivi büyük emek vererek istifademize sunduğunuz için çok teşekkür ederim Üstadım. Maalesef açtığınız bu kıymetli konuyu az önce tesadüfen fark ettim; malum sitemiz çok geniş kapsamlı olduğundan her mesajı hemen fark edemediğim zamanlar da olabiliyor. Bu yüzden size geç cevap yazdığım için özür dilerim. Yaptığınız paylaşım o kadar güzel ve önemli ki şaşkınlığımı hala üzerimden atabilmiş değilim. Lakin aradan geçen bir senede linklerin kırık hale düşmesine de çok üzüldüm zira her bir bölümü yavaş yavaş indirip izlemek keyifli olurdu. Şayet linkleri tekrar güncelleyebilirseniz beni ve de diğer nostalji tutkunu arkadaşlarımızı çok mutlu edersiniz. :) Bu arada klavye konusunu dert etmeyin zira böylesine özel ve güzel bir konuya benim de ufak bir katkım olmuş olur. :) Sevgi ve saygılarımla..

Son düzenleme:

TheRealAlpino

Yeni Üye
14 May 2016
99
484
İlk olarak bu kadar önemli bir arşivi büyük emek vererek istifademize sunduğunuz için çok teşekkür ederim Üstadım. Maalesef açtığınız bu kıymetli konuyu az önce tesadüfen fark ettim; malum sitemiz çok geniş kapsamlı olduğundan her mesajı hemen fark edemediğim zamanlar da olabiliyor. Bu yüzden size geç cevap yazdığım için özür dilerim. Yaptığınız paylaşım o kadar güzel ve önemli ki şaşkınlığımı hala üzerimden atabilmiş değilim. Lakin aradan geçen bir senede linklerin kırık hale düşmesine de çok üzüldüm zira her bir bölümü yavaş yavaş indirip izlemek keyifli olurdu. Şayet linkleri tekrar güncelleyebilirseniz beni ve de diğer nostalji tutkunu arkadaşlarımızı çok mutlu edersiniz. :) Bu arada klavye konusunu dert etmeyin zira böylesine özel ve güzel bir konuya benim de ufak bir katkım olmuş olur. :) Sevgi ve saygılarımla..

Çok teşekkür ediyorum. :) Yeniden yükleme operasyonuna bu gece itibari ile başlayacağım. :24:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mesut977

Yeni Üye
1 Eyl 2019
32
58
Bu güzel arşivi bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler üstadım. Çocukluk yıllarımın vazgeçilmez dizisiydi, Cumartesi günlerini iple çekerdim.

Mesut977

Yeni Üye
1 Eyl 2019
32
58
Alpino üstadım dizinin 4.sezon linkleri çalışmıyor yenilerseniz sevinirim. 3 sezonu izledim son sezonu kaldı.

üyemsi

Yeni Üye
30 May 2022
1
2
Bu konu koca bir teşekkürü hak ediyor. Ellerinize sağlık.
Bu dizinin bendeki etkisini ekten görebilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:

TheRealAlpino

Yeni Üye
14 May 2016
99
484
1 ve 2. Sezonların tamamı, 3. Sezon ilk 5 bölüm ve 4. Sezonun tamamı yeniden yüklenmiştir. İyi seyirler dilerim.