Alacakaranlık Kuşağı (The Twilight Zone) / 1959-1964

4you007

Kıdemli Üye
10 Eki 2012
131
840
25in0hj.jpg

Creator: Rod Serling
Stars: Rod Serling, Robert McCord, Jay Overholts |

İnsanlığın bildiği bu boyutun ötesinde beşinci bir boyut daha vardır.
Uzay kadar geniş ve sonsuzluk kadar zamansız bir boyuttur bu.
Işıkla gölgenin; bilimle batıl inançların kesişme noktasıdır.
İnsanın korkularının dipsiz kuyusuyla, bilgisinin zirvesinin arasında bulunur.
Hayal gücünün hüküm sürdüğü bir boyut ve şu şekilde anılan bir bölgedir:
Alacakaranlık Kuşağı

Zamanının büyük ilgi gören gerilim ve fantastik yapımı Alacakaranlık Kuşağı’nın bu ilk versiyonu
beş sezon boyunca devam etmiş olup toplamda 156 bölümdür. Rod Serling, dizinin birçok bölümünün
yazarı ve her bölümün başında ve sonunda (kimi zaman ortalarında da) duyduğumuz dışsesin de sahibidir.
Dizinin fikir babası ve ismini koyan kişi de yine kendisidir. Yaratmış olduğu bu yapım sayesinde, “twilight zone / alacakaranlık kuşağı” tabiri, olayların sarpa sarıp bilimsel verilerle tanımlamadığı zamanlarda kullanılan,
herkesçe bilinen ünlü bir tabir haline gelmiştir.

Alacakaranlık Kuşağı’nın her bölümünde ayrı bir konu işlenir, her bölümde farklı karakterler, dolayısıyla da
farklı oyuncular yer alır. Bölümlerdeki baş karakterler, genellikle yaptığı ya da yapmadığı bir şeylerin pişmanlığını yaşayan; veya eski günlerine özlem duyan; ya da bir yerlerde bir hata yapmış ve sonunda da yalnız kalmış olan; yahut bir şey konusunda takıntılı olan karakterlerdir. Bazen bunların yalnızca biri, bazen birkaçı, bazen de hepsi birden…

Sonuç olarak Alacakaranlık Kuşağı, bilimkurgu, korku, gerilim ve fantastik öğelerin hepsini bir arada içinde barındıran
ve bu alanda kilometre taşı sayılabilecek bir yapımdır.

Sizlere 1.sezondan başlayarak bölümleri iletmeye peyderpey başlıyorum.Sizleri ilk buluşturacağım 4 bölüm Türkçe Alt yazılı olup,5.bölümden itibaren Türkçe Dublajlı olarak dizi bölümleri karşınıza gelecektir.

Umarım keyifli vakit geçirmenize sebeb olurum.

Türkçe Alt yazılı İlk 4 Bölüm ....

Türkçe alt yazı dosyaları indirilecek klasör içinde olup,filmle tam uyumludur.Yani herhangi bir senkron kayması mevcut değildir.

1 .Bölüm...

2.Bölüm...

3.Bölüm...

4.Bölüm...

15.Bölüm...

16.Bölüm...

17.Bölüm...

18.Bölüm...

19.Bölüm...

20.Bölüm...

21.Bölüm...

22.Bölüm...

23.Bölüm...

24.Bölüm...

25.Bölüm...

26.Bölüm...

27.Bölüm...

28.Bölüm..

29.Bölüm...

30.Bölüm...

31.Bölüm...

32.Bölüm...

33.Bölüm...

34.Bölüm...

35.Bölüm...

Türkçe Dublaj Bölümler;

5.Bölüm...

6.Bölüm...

7.Bölüm...

8.Bölüm..

9.Bölüm...

10.Bölüm...

11.Bölüm...

12.Bölüm...

13.Bölüm..

14.Bölüm...

Son düzenleme:

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
751
1,583
Gotham
Benim için gerçekten çok ama çok değerli bir paylaşım. :24: Ne zamandır izlemek istediğim ama bir türlü bulup buluşturamadığım bir dizi. Fringe , The X Files , Doctor Who gibi efsane bilim kurgu dizilerine fikir babası olan müthiş bir dizi bu. Bilim kurguya aşık biri olan ben bu duruma oldukça sevindim. Çook teşekkür ediyorum dostum her bölümü ilgiyle takip edeceğim :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Aynı başlığın altında devam ederseniz dağınık olmayan ve uzun yıllar arşiv değerini koruyacak bir paylaşım yapmış olursunuz.. Tırsarak izlemeye devam edeceğim..

4you007

Kıdemli Üye
10 Eki 2012
131
840
Dizinin 11.ve 12.Bölümlerini foruma ekledim.
Bölüm ekleme olayını bir disipline bağlamak için,bundan böyle haftada bir,4 bölüm olarak yükleme yapacağım.

4you007

Kıdemli Üye
10 Eki 2012
131
840
Binbir zorlukla.Alacakaranlık Kuşağı dizisinin 13.ve 14.bölümleri Türkçe Dublaj,15.ve 16. bölümleride Türkçe Alt Yazılı olarak foruma eklenmiştir.
Umarım kısa zamanda forum normal çalışma düzenine girer.

4you007

Kıdemli Üye
10 Eki 2012
131
840
17-18-19 ve 20.bölümler Alacakaranlık dizisinde, Türkçe Alt Yazılı olarak foruma eklenmiştir.

tuzcu

Aktif Üye
15 Tem 2013
335
846
Herşeyiyle harika bir dizi, ilgi ile izliyorum.Emeklerin için teşekkürler.

Bölüm 17 linkinde, 20. bölüm çıkıyor. İlk farkeden ben oldum galiba.

4you007

Kıdemli Üye
10 Eki 2012
131
840
Uyarın için haklısın Sevgili Tuzcu.17.link yerine 20.bölümün linkini farkında olmadan koymuşum.Gerekli düzeltmeleri yaptım.Tekrar teşekkürler.

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
997
3,280
Tespit edilemedi
Hayal meyal hatırladığım sanırım siyah-beyaz bir klasik dizi. hardisk sorunum olmasa hemen indirirdim. Harici bir tane alma vakti gelmiş. (para sıkışmış harddiske:() elinize sağlık.

edit: Doctor Who da aklıma takılan bir diğer konu.

Son düzenleme:

4you007

Kıdemli Üye
10 Eki 2012
131
840
21-22-23 ve 24.bölümler Alacakaranlık Kuşağı dizisinde, Türkçe Alt Yazılı olarak foruma eklenmiştir.

4you007

Kıdemli Üye
10 Eki 2012
131
840
Genel olarak başladığım bir işi bitirmek isterim.Bu sebebten Alacakaranlık dizisinin 1.Sezonunun tüm eksik kalan bölümlerini(11 Bölüm) Türkçe Alt Yazılı olarak foruma ekleyerek ,dizinin 1.sezonunu bitirmiş oldum.
2.Sezon derseniz o biraz bekleyecek..
.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Teşekkür ederim arkadaşım. Gerçekten kaliteli bir iş çıkardınız.

Bir seriyi peş peşe izlemek keyifli oluyor. Bu yaz inşallah hepsini izleyeceğim. :)

atlas

Yeni Üye
11 Ocak 2015
1
1
Paylaşımlarınızın devamını dilerim harika bir yapıt..

Moderatör tarafında düzenlendi:

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Konuyu nereye açacağımı bilemedim. Alacakaranlık kuşağı'nın 1985 yapımı 2 sezon 19. bölümü Türkçe dublaj olarak sizlerle. İnternette bir siteden ses kaydını ele geçirip orjinal dvdrip'i ile ses senkronunu elimden geldiğince yaptım. Birkaç bölümün sesi daha var elimde. Sırası geldiğinde paylaşıma sunulacaktır. Eski dizilere gönül vermiş arkadaşımız "Baltimora" ve "4you007" istinaden diziyi seven tüm forumdaşlarımıza...

[2x19]_Voices_in_the_Earth_tr.avi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Konuyu nereye açacağımı bilemedim. Alacakaranlık kuşağı'nın 1985 yapımı 2 sezon 19. bölümü Türkçe dublaj olarak sizlerle. İnternette bir siteden ses kaydını ele geçirip orjinal dvdrip'i ile ses senkronunu elimden geldiğince yaptım. Birkaç bölümün sesi daha var elimde. Sırası geldiğinde paylaşıma sunulacaktır. Eski dizilere gönül vermiş arkadaşımız "Baltimora" ve "4you007" istinaden diziyi seven tüm forumdaşlarımıza...

[2x19]_Voices_in_the_Earth_tr.avi

Güzel bir paylaşımı daha sitemize kazandırdığınız için teşekkürler oktay_izm..

Keyifle izleyeceğimden emin olabilirsiniz.. :)

Son düzenleme: