Türk Mucizesi Dergisi Sıralı Listesi

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Başka bir M. K. Perker (tam anlamıyla - derginin tüm içeriği M. K. Perker üretimi) dergisi. Sadece 2 sayı çıkabilmiş:

"Elimde tam ‘çantalık' boyutta bir mizah dergisi, çıkarıp çıkarıp birilerine gösteriyorum… Şöyle bir bakıyor “A yeni bir dergi, vay be güzelmiş” diyorlar. Sonra “Bu 52 sayfadaki onlarca hikâye, yüzlerce kareyi tek bir adam çiziyor” diyorum. “Hadi canım”, “Yalandır o”, “Oha”, “Yok ya çizgiler farklı bi kere”, “Bu kadar hikâyeyi nereden bulacak” gibi tepkiler alıyorum. Anlamıyor da değilim; kendini Amerika'daki çizgi arenasında da kanıtlamış, Türkiye'nin en iyi çizerlerinden M. Kutlukhan Perker'i senelerdir tanıyorum, izliyorum, her işine hayranlıkla bakıyorum ama yine de ben de hâlâ şaşırıyorum.

Çizgi âleminin rock star'larından Perker, 3 ayda bir Penguen Öykü'den çıkan ‘Türk Mucizesi'nde mucizeler yaratıyor. Dergide, Hulk gibi yeşil ama ‘sinirlendikçe küçülen' Hulki de var, “Anadolu rock bateristi Timur Abi” de, ofis alışkanlıklarından karakter tahlilleri de var, ilişki kurma biçimlerimizi irdeleyen öyküler de… Hepsi bambaşka model ve çizgilerle… Mizah dergisi çıkarırken de, takım elbisesini, kravatını, hatta yeleğini aslı çıkarmayan ‘tek kişilik dev kadro'nun bu sanat eserini görmeniz tavsiye edilir! Ülkeye böyle cesur, böyle cüretkâr mizah hareketleri de lazım!"

Türk Mucizesi Sayı 1 comcist

Türk Mucizesi Sayı 2 comcist

Son düzenleme: