2022 ARALIK- çizgi roman listesi

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
İstanbul Kitap Fuarı bereketi kendini göstermeye başladı :)

52599199797_6c12ce3965_k.jpg

52599199737_75b90eff10_k.jpg

52599995269_5ec5368cd3_c.jpg

Son düzenleme:

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
832
1,634
Daha ayın ilk günlerinden yine ve yeni mangalara abanmışlar. Bunları alanların çok büyük bölümü lise ve üniversite öğrencileri. Yani maaşı olmayan, harçlıkla, kyklarıyla satın alabilen gençler. Bu ekonomide bu kitleye dayanarak ne kadar bu iş devam edecek merak ediyorum cidden. Ya da ekonomi gayet iyi, ben fakirim. Bilemiyorum...

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
997
3,280
Tespit edilemedi
Daha ayın ilk günlerinden yine ve yeni mangalara abanmışlar. Bunları alanların çok büyük bölümü lise ve üniversite öğrencileri. Yani maaşı olmayan, harçlıkla, kyklarıyla satın alabilen gençler. Bu ekonomide bu kitleye dayanarak ne kadar bu iş devam edecek merak ediyorum cidden. Ya da ekonomi gayet iyi, ben fakirim. Bilemiyorum...

Tam araştırmalık bir durum bu.
Bence bir milyonluk para durumu iyi olan bağımsız kitleden onda biri bile
alsa yayıncıya yeter bile. Benim gibiler için yayınlandığını sanmıyorum.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,255
Ve Sinem ve Psikoz Hikayeleri yeni kitaplar mı acaba, yoksa daha öncekilerin tekrar baskıları mı, bilen varsa bilgi verebilirler ise çok sevinirim. :)

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,255

Daha bir saat önce market alışverişi yaptım, 10-12 kalem ürüne ödediğim para, 2014 yılında aylık market alışveriş rakamına eşit. 2022 aylık ortalama market maliyetim, 2014'ün an itibari ile 5 katı kadar. Geçen seneye göre ise 2,2 katı. Sağlık sigortam geçen seneye göre 3 kart arttı, sıfır hasara rağmen. Ocak ayında kızımın okul ücreti, kasko ve trafik sigortasının da kaç kart arttığını öğreneceğiz.

Elektrik ve gaz aylık ortalamalarımız geçen senenin 1,8 katı, evvelki seneye göre iki katından fazla artmış. Aylık internet aboneliğini yeniledim, 2 katından biraz fazla ödemeye başlayacağım aylık olarak. Olabilecek en ucuz telefon aboneliğini yeniledim, yine de eskisinin 1,5 katı.

Geçen sene ortalarına kadar, Afu hocamın listesinden istediğim bütün kitapları (her ay 10-20 adet) alabilmekte idim. Artık seçim yapmak zorundayım. Fiyatlarına göre ayda 8-10 tane en fazla alabiliyorum, düşmeye de devam edecek anlaşılan.

Yani artık hepimiz fakiriz. Üstelik bunları eşi ile birlikte çalışan, genelde ortalamanın üzerinde kazancı olan biri olarak yazıyorum.

Mangaların sayısındaki artış nedeni fiyatlara bakınca ortaya çıkıyor bence. Diğerlerine göre (grafik roman, Marvel/DC, Avrupa yapımları) daha uygun fiyatlar ile sunulabiliyor gördüğüm kadarıyla, demek ki maliyetleri de daha uygun. Firmaların, vatandaşın alım gücünün bu seviyede gerilediği bir piyasaya, mümkün olan en çekici fiyatlara sahip ürünleri sürmeye öncelik vermesi normal sanki.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,636
Daha bir saat önce market alışverişi yaptım, 10-12 kalem ürüne ödediğim para, 2014 yılında aylık market alışveriş rakamına eşit. 2022 aylık ortalama market maliyetim, 2014'ün an itibari ile 5 katı kadar. Geçen seneye göre ise 2,2 katı. Sağlık sigortam geçen seneye göre 3 kart arttı, sıfır hasara rağmen. Ocak ayında kızımın okul ücreti, kasko ve trafik sigortasının da kaç kart arttığını öğreneceğiz.

Elektrik ve gaz aylık ortalamalarımız geçen senenin 1,8 katı, evvelki seneye göre iki katından fazla artmış. Aylık internet aboneliğini yeniledim, 2 katından biraz fazla ödemeye başlayacağım aylık olarak. Olabilecek en ucuz telefon aboneliğini yeniledim, yine de eskisinin 1,5 katı.

Geçen sene ortalarına kadar, Afu hocamın listesinden istediğim bütün kitapları (her ay 10-20 adet) alabilmekte idim. Artık seçim yapmak zorundayım. Fiyatlarına göre ayda 8-10 tane en fazla alabiliyorum, düşmeye de devam edecek anlaşılan.

Yani artık hepimiz fakiriz. Üstelik bunları eşi ile birlikte çalışan, genelde ortalamanın üzerinde kazancı olan biri olarak yazıyorum.

Mangaların sayısındaki artış nedeni fiyatlara bakınca ortaya çıkıyor bence. Diğerlerine göre (grafik roman, Marvel/DC, Avrupa yapımları) daha uygun fiyatlar ile sunulabiliyor gördüğüm kadarıyla, demek ki maliyetleri de daha uygun. Firmaların, vatandaşın alım gücünün bu seviyede gerilediği bir piyasaya, mümkün olan en çekici fiyatlara sahip ürünleri sürmeye öncelik vermesi normal sanki.

Durumu özetlemişsiniz. Hepimiz daha seçici oluyoruz ve kısıyoruz kitap alımlarımızı.

fnesk

Yeni Üye
1 Ağu 2012
35
139
bu listeden seçeceğim tek kitap Tex olur.Diğerleri benim çizgi dünyamdan çok uzak.Teşekkürler üstadım bu düzenli paylaşımlarınız için.

gizemlover

Onursal Üye
5 Tem 2012
859
9,580

ben artık ingilizce okumaya başladım ... :(

Mesut1969

Yeni Üye
29 Nis 2019
43
125

Hafta sonuna kadar raflarda olur.
Ciltleme makinesinde sorun olmuş.

Aylıklar + Zagor KM 127 çıkacak

Lal Kitap'ı takdir ediyorum... 20 yıldır Zagor'u aralıksız çıkarmaya devam ederek muazzam bir iş yapıyorlar... Sadece web sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından pek bilgilendirme yapmıyorlar, bu konuda eleştireceğim yanlış anlaşılmazsa... Bu gecikmeyi duyursalar gözlerimiz yollarda kalmazdı...

collector23

Yeni Üye
28 Eki 2020
2
7
Bu forumu takip etmemin tek sebebi gerçekten vakit ayırıp uğraştığın için teşekkürler.

Aylara alt bölüm ayırıp tekrar baskılarıda göstermeyi düşünüyor musun ?

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
En yeniler:

What If serisi 2 sayı ile devam ediyor.
Warcraft - 1
Sokak Köpeklerş - 2
Alita - 7 (ay sonuna kadar 8 de geliyor)
Ragnarok - 4
Aynalı Teke (ayın sürprizi, yerli ve milli)

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
En yeniler:

Spider-man'den iki tek sayılık fasikül
En Kahraman Rıdvan - 14
Kuma kuma kuma bear - 1 (yeni bir manga serisi daha)

memospinoz

Yeni Üye
19 Ağu 2017
104
461
Goblin Slayer 3, Shaman King 7 ve de Rosario + Vampire - Tılsımlı Kolye ve Vampir Sezon: 2 Cilt 8 çıkmış.

Moderatör tarafında düzenlendi:

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
Üç yeni mangayı listemize ekleyerek 2022 yi geride bıraktık.
2021 e göre toplamda daha fazla kitap çıktı.

2023 te daha fazla çıkabilir, çıksın ama biz daha fazla alabilir miyiz ? hep birlikte göreceğiz.

Herkese sağlıklı ve mutlu, bol okumalı bir yıl dilerim.