2022 EYLÜL - çizgi roman listesi

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,015
İstanbul
İthaki'den çıkan "Bağdat'ın Aslanları", 2009 senesinde "Baykuş Kitap" tarafından çıkmıştı.

Öksüz Fırın'ın yazar çizeri Rob Davis'i ise NTV'den 2014 te çıkan iki ciltlik Don Kişot'tan tanıyoruz.
Üçleme olan bu seriyi kısa sürede tamamlarlar umarım.

Son düzenleme:

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,015
İstanbul
Yeniler:

1. Hanako-Kun,
Kamome Akademisinde nesilden nesle aktarılan yedi gizem bulunmaktadır.
Söylentiye göre eski okul binasındaki üçüncü katın kızlar tuvaletindeki üçüncü tuvalet kabininde bulunan "Hanako" onu çağıran kişinin dileğini gerçeğe dönüştürür.
Dileğinin gerçeğe dönüşmesini isteyen Nene Yaşiro, kendini okuldaki hayalet hikâyelerinin içinde bulur.
Yedi okul gizeminden biri olan "Hanako" adlı bir hayalet ve doğaüstü olaylara meraklı genç kız hakkındaki sempatik tuvalet komedisinin ilk cildi için perdeler açılıyor!

2. Kara Murat,
1971 yılında Rahmi Turan’ın yazdığı bir çizgi roman kahramanı olan Kara Murat, ilk olarak Günaydın'da yayımlanmaya başladı.
1980'li yıllarda dergi haline getirilen Kara Murat, hem kitap hem de yine çizgi roman seri olarak yayımlandı.
Kralların, imparatorların önünde bile boyun eğmeyen ve her zaman haklıdan yana olup güçsüzleri savunan Kara Murat, bir döneme damga vuran efsanedir.
Fatih'in Fedaisi Kara Murat’ın ilk serüveninin ismi Aşk ve Kan'dır.
Uzun bir aradan sonra tamamı renkli baskı ile yayımlanıyor.

isimsiz

Yeni Üye
7 Mar 2022
49
133
Arkadaşlar Marmara Çizgi Spider Man Blue,Superior Spider Man İçimdeki Düşman ve Kafası Karışık,the Amazing Spider Man Parker Şansı 2.Baskıları yayınladı.
Bilginize

Son düzenleme:

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,015
İstanbul
Yeniler:

1. Daredevil -4 (hikaye bu ciltte tamamlanıyor)
  2. Gwen Stacy (fasikül)
  3. Ormanda

2.
GWEN STACY: ÖRÜMCEK KADIN!
Evrenlerin birinde, radyoaktif örümcek tarafından ısırılan Peter Parker değil, Gwen Stacy’ydi! Kendisi çok zeki, çekici ve bir arabayı kaldırabilecek kadar güçlü - aman ha Polis Yüzbaşı olan babasına sakın söylemeyin! Peki Gwen, Örümcek Evreni’ne nasıl dahil oldu? Amazing #9’daki olayların tohumu bu sayıda ekiliyor!

3.
Bey, Gelin, Çoban ve Şeytan arasında gelişen, her defasında birinin kandırıldığı, hayal ile hiyle arasında salınan dört ayrı yalan hikâyesi, dört ayrı kandırmaca.
Olup bitenler tarafların bakış açılarından farklı biçimlerde anlatılırken kim kimi kandırıyor, hangisi yalan, hangisi gerçek, bulmak size kalmış…

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
830
1,631
Gerekli şeyler avuç içi kadar minik mangaları 58 lira yapmış. Daha kalın ciltler 100'lerde. Adeta kuşe kağıdı renkli comic fiyatlarında. 7-8 ayda 20 liralardan 60 sınırına geldiler. En pahalı manga yayın evi oldular şuan.

virtualman

Yeni Üye
23 Ara 2010
66
215
Çanakkale
Yaşım 52. Ben mi yanlış hatırlıyorum bilemiyorum ama 1980lerde ben çocukken ki orta halli bir ailem vardı okul harçlıklarımız ile bol bol çizgi roman alırdık. O zaman da Türkiye daha fakir idi. Çizgi roman almak çalışan insan için bile problem halini aldı şu anda. Belki o zamanlar daha fazla satılıyordu bu da olabilir düşük fiyatların etkeni tabi.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,015
İstanbul
yeniler:

1. Corto Maltese - 6
  2. İrlandalı İsyancı (sert kapak)
  3. Matteo - 1, 2
  4. Sofi'nin Baladı
  5. Sen Hayatımın kadınısın, O Hayallerimin

2.
Kimilerine göre Connolly, sömürgeler coğrafyasından çıkan ilk devrimci kuramcılardandır; yüzyılları aşan anti-emperyalist çerçeveyi ilk geliştirenler arasındadır. Che Guevara’nın eylemciliğinin de Frantz Fanon’un yazılarının da çok öncesinde Connolly, emperyalizmin gücünü parçalayacak ve kapitalizm kâbusuna son verecek bir dayanışma imkânının taslağını oluşturmuştur.

3.
Dört çağdan oluşan yüksek kaliteli romantik bir hikaye olan Mattéo, 1914'ten 1939'a, Birinci Dünya Savaşı'ndan İkinci Dünya Savaşı'na kadar Rus Devrimi, Halk Cephesi ve savaştan geçen bir adamın tekil kaderini anlatıyor. İspanya'da çalkantılı zamanlardan ve alevlenen tutkulardan geçecek.
Son olarak, Mattéo, kendisine rağmen tüm savaşların bir parçası olacak, 20. yüzyılın ilk on yıllarını militan pasifizmini baltalayarak alevlendirecek, reddedilmiş bir aşık olarak kalbini yaralayacak olanlar gibi.

4.
1930'lardan 1970'lere Fransa'da tarihi kaprislere yakalanmış 2 piyanistin hikayesi. Her şeyin karşıt olduğu iki insan: biri başarıyı ve şanı tanıyacak, diğeri sonsuza kadar karanlıkta kalacak. Filipe melo, senarist, film yönetmeni… ve profesyonel piyanist tarafından müziğe saygı gösteren bir çizgi roman.

5.
Bu krizde olan genç bir çiftin hikayesi.
Tomas, ilk kitabının çıkmasını umutsuzca bekleyen bir yazardır. Şimdilik, bir arkadaşı için bir çizgi roman senaryosu üzerine ter döküyor.
Eşi Elsa bir ressam ve “başarılı olmak” için yerel sanatsal faunayı ve onun eleştirmenlerinden, galeri sahiplerinden, yapımcılarından ve sergi kokteyllerinin küçük markizlerinden payını almak zorunda olduğunu düşünüyor.

Son düzenleme:

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
830
1,631
Marmara Çizgi "Paper Girls" ilk iki cildi çıkardı. İndirimlisi bile 100 kağıt. Almak istiyorum ama zor.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,015
İstanbul
Son çıkanlar:

1. Asteriks - 38 Verkingetoriks'in Kızı
  2. Asteriks - 37 (önceden Remzi'den çıktı)
  3. Asteriks - 36 (önceden Remzi'den çıktı)
  4. Ben Prenses X
  5. Bleach - 36
  6. Kahramanlık Akademim - 20
  7. Fairytail - 12
  8. Ev Erkeğinin Yolu - 5
  9. Naruto - 49
  10. Black Hammer - 2
  11. Paper Girls - 1,2
  12. Pesimistik Hikayeler

4.
İki yakın arkadaş, büyük hayranlar, gizemli bir internet çizgi romanı ve uzun zaman önce kaybolan bir kız, çizimlerle süslü bu sürükleyici romanda bir araya geliyor…
Yıllar önce, iki yakın arkadaş birlikte bir prenses kurgular. Libby resimleri çizer, May hikâyeleri yazar ve kahramanları Prenses X, bütün ejderhaları katledip kızların hayallerinde canlandırabildikleri bütün dağlara tırmanır.
Birkaç sene sonra, yağmurlu bir gece, Libby`nin annesiyle içinde olduğu araç Ballard Köprüsü’nden geçerken köprüden uçunca, Libby hayatını kaybeder ve Prenses X de onunla birlikte bu dünyadan göçer.
Yıllar sonra bir gün… On altı yaşındaki May, tek başına Seattle sokaklarında dolaşırken bir vitrinin kenarına yapıştırılmış çıkartmayı görür.

11.
New York Times çok satanlar listesinin 1 numarasındaki SAGA’nın yazarı
Brian K. Vaughan ve WONDER WOMAN’ın efsanevi çizeri Cliff Chiang’den
yepyeni bir macera karşınızda.
1988 yılının Cadılar Bayramı’nın erken saatlerinde, gazete dağıtan 12 yaşındaki dört kız, gelmiş geçmiş en büyük haberi ortaya çıkarır. Nostalji, ilk işler ve çocukluğun son günlerini konu alan bu muhteşem seride, banliyö bölgesi dramları ve doğaüstü gizemler iç içe geçiyor. (Amazon Prime'da 1.sezonu yeni yayınlandı)

12.
İkinci şanslar, ödenmemiş bedeller, sahte fedakarlıklar, meçhul tedirginlikler...
Marmara Çizgi etiketiyle bir araya gelen altı çizer ve bir yazar, adı konulamaz olağandışılıklara ve talihsizliklere değinerek hatalarımızı gözden geçirme fırsatı veren altı hikâyeyi sunuyor bizlere.

Son düzenleme:

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,015
İstanbul
Yeniler:

1. jujutsu-kaisen-4
  2. tuş (2019-Kasım'da Karakarga tarafından yayınlanmıştı.)
  3. saturn-evleri-7
  4. dünya klasikleri

yidar

Yeni Üye
29 Mar 2017
2
0
Fairy tail 12 cilt Nisan ayında çıkmıştı listede görünce anlamadim tekrar yeniden mi çıktı acaba afu hocam

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,015
İstanbul
Yeniler:
  1. Demir Adam - 11
  2. Radiant - 1, 2

2.
Yeni bir manga serisi. (Fransız bir çizerin ! Asteriks'de de çizmiş) manfra türü deniliyor.
Nemesis’ler gökyüzünden düşen ve dokundukları herkesi öldüren varlıklardır. Nadiren hayatta kalan insanlara “enfekte”ler adı verilir ve bu kişilerde çeşitli fiziksel rahatsızlıklar ortaya çıkar. Bununla beraber, büyülü bir enerjiyi yani Fantasia’yı kullanma becerisi kazanırlar.

Fairy tail 12 cilt Nisan ayında çıkmıştı listede görünce anlamadim tekrar yeniden mi çıktı acaba afu hocam
Tekrar basımmış. Uyarı için teşekkür ederim.

Komik Şeyler'in yayınladığı Dünya Masallarını da çizgi roman formatında olmadığından listeden çıkarttım.

Mesut1969

Yeni Üye
29 Nis 2019
43
125
Lal Kitap bu ay Zagor'un kaç cildini çıkaracak acaba? Yani normal aylık serinin dışında Klasik Maceralar'dan da çıkaracak mı? Biraz gecikti de, merak ettim...

Bir de, Çizgi Düşler'in Renkli Zagor serisi harikaydı, umarım tekrar devam ederler yayınlamaya...

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
830
1,631
Yeniler:
  1. Demir Adam - 11
  2. Radiant - 1, 2

2.
Yeni bir manga serisi. (Fransız bir çizerin ! Asteriks'de de çizmiş) manfra türü deniliyor.
Nemesis’ler gökyüzünden düşen ve dokundukları herkesi öldüren varlıklardır. Nadiren hayatta kalan insanlara “enfekte”ler adı verilir ve bu kişilerde çeşitli fiziksel rahatsızlıklar ortaya çıkar. Bununla beraber, büyülü bir enerjiyi yani Fantasia’yı kullanma becerisi kazanırlar.

Komik Şeyler'in yayınladığı Dünya Masallarını da çizgi roman formatında olmadığından listeden çıkarttım.

Radiant'ın birkaç yıl önce Japonya'da animesini yaptılar. O yüzden basmışlardır muhtemelen. :)

yidar

Yeni Üye
29 Mar 2017
2
0
Yeniler:
  1. Demir Adam - 11
  2. Radiant - 1, 2

2.

Rica ederim

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,015
İstanbul
Eylül 7 yeni yayınla kapanıyor:

1. Tokyo - Revengers 4
  2. Kötü Kedi Şerafettin 3
  3. Zagor 243
  4. Zagor KM 126
  5. Zagor Darkwood Hikayeleri (yeni 5 kısa hikaye)
  6. Dylan Dog 87
  7. Martin Mystere 212

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,236
Hocam, "Ben Prenses X" aslında normal bir roman, toplamda 10-15 sayfası çizgi roman olarak düzenlenmiş.