2022 AĞUSTOS - çizgi roman listesi

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul

52320191634_99e86b47be_o.jpg

52321035777_0f22dd79ab_h.jpg

52254268648_39dd326d99_c.jpg

Son düzenleme:

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
yeniler:
  • YKY önceden çıkardığı 6 adet dceased fasiküllerini cilt olarak çıkardı (5 farklı kapak seçeneği ile)
  • Charlie Brown tekrar aramızda.

Son düzenleme:

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
bu haftanın yenileri:
  • banana fish 1
  • şaman kral 6
  • örtüler
  • salamina askerleri

1973 yılı, Vietnam. Ağzından yalnızca ‘’Banana Fish’’ kelimeleri çıkan bir Amerikan askeri, aniden çıldırıp silah arkadaşlarına ateş açar.
1985 yılı, New York. Gizemli ‘’Banana Fish’’ kelimelerinin peşine düşen Ash, Papa Dino adlı yeraltı dünyası patronu tarafından yakın takibe alınır! (kay.gerekli şeyler)

Blankets, Amerika’nın kışları çetin geçen küçük bir kasabasında,
tutucu Hıristiyan bir çevrede ergenliğe adım atan bir gencin samimi öyküsü.
İnsanı sarıp sarmalayan bir kar örtüsü altında, siyah beyaz muhteşem
çizimleriyle akıllarda iz bırakacak bir ilk aşk hikâyesi.
Amerikan çizgi romanının önde gelen eserlerinden sayılan bu çarpıcı
otobiyografide, Craig Thompson dünyayı anlamlandırmaya çalıştığı çocukluk
günlerini ve karmaşık duygular arasında gidip geldiği ilkgençlik yıllarını
açık yüreklilikle anlatıyor. (kay.baobab)

İspanya İç Savaşı’nın son aylarında, Cumhuriyetçi birlikler bir grup Franco taraftarını kurşuna dizer. Fakat içlerinden biri, Cumhuriyetçi bir asker sayesinde hayatta kalır. Bu kişi, Falanj’ın kurucusu ve Franco’nun müstakbel bakanı, şair Rafael Sánchez Mazas’tır. Bu olaydan 60 yıl sonra, bir gazeteci bilinmezliklerle dolu bu tuhaf hikâyenin aslını keşfetmek için uzun bir maceraya atılır.
Bu kültleşmiş hikâyeyi, dünyaca ünlü İspanyol çizgi roman yazarı José Pablo García’nın uyarladı. (kay. alfa kitap)

Son düzenleme:

NightMare420

Aktif Üye
8 Şub 2021
311
1,024
Dizisi çıktı diye normalde 90-120 TL(Bu bile fazla) araliginda gezen fiyatı 200 yapmak nedir ya Dceased 228 sayfa ama 90 TL denmiş bu ithaki kendinden tiksindirmek için gereken her şeyi yapıyor.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
Yeniler:
  • Zagor 242
  • Dylan Dog 86
  • Martin Mystere 211
  • Mister No KM 58
  • Gantz 13

Daha önce YKY'nın çıkardığı 6 fasiküllük seri olan Dceased, bu ay cilt (ince kapak) olarak çıktı.
5 farklı kapak seçeneği ile.
Bu ciltte ek olarak DCeased: Ölmek İçin Güzel Bir Gün – 1 de var.
Ben liste için Süperman olanını tercih ettim :)

not:
çizgi bölgesi Dceased serisini ve diğer bölümlerini daha önce çevirmişlerdi.
Belki YKY (umudum yok ama) tamamını basar.

Ekli dosyalar

• dceased okuma listesi.jpg
    dceased okuma listesi.jpg
    98.8 KB · Görüntü: 12
Son düzenleme:

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
830
1,631

file

Sevgili afu dceased için 5 farklı kkapak ve başlık gösteriyor idefix, bu konuda bilgin var mı?

Bu mevzu benimde kafamı karıştırdı. Çünkü her biri için ayrı ayrı 220 küsur sayfalık bir içerik olduğuna emin olamadım. Çizgi bölgesi grubu çevirmişti çünkü bu eventi. Oradan okumuştum. O kadar çok yoktu sanki.

thorgal

Aktif Üye
18 Ocak 2018
385
1,332
İstanbul
flaneurbooks/Comics yayınevi Gibrat'ın daha önce çıkardığı yayınlarını tekrar sert kapaklı çıkarıyor. Ayrıca yine Gibrat'ın Matteo sunu da 2 cilt olarak hem sınırlı özel basım hem de sert kapaklı olarak ayrıca çıkarıyor. 2 güne sosyal medyadan da ön sipariş bilgileri paylaşılacaktır.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
Presstij ve Flaneur yeni kitapları için ön sipariş açtılar.

Türk yazar ve çizerin eseri Ormanda, Presstij'in internet sitesinden sipariş verilebiliyor.

Flaneur'un kitapları için ise instagram hesabından DM ile istekte bulunmalısınız.
(bilgi içeren görseli ekledim. dikkatli okumanızda fayda var :) )

52295831816_9803a45279_h.jpg

Son düzenleme:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,394
66,600
Karagümrük
Presstij ve Flaneur yeni kitapları için ön sipariş açtılar.

Türk yazar ve çizerin eseri Ormanda, Presstij'in internet sitesinden sipariş verilebiliyor.

Flaneur'un kitapları için ise instagram hesabından DM ile istekte bulunmalısınız.
(bilgi içeren görseli ekledim. dikkatli okumanızda fayda var :) )

52295831816_9803a45279_h.jpg

Bu fiyatlar ne böyle ya ! Çalışanların yarısının asgari ücretle ayakta kalmaya çalıştığı bir ülkede hem de.
Olmaz olsun böyle yayınevleri... Yaşasın karşılıksız paylaşım.

Son düzenleme:

Zurkal

Yeni Üye
4 Ara 2020
20
105
Fiyatlara yetişmek mümkün değil..

Önümüzdeki günlerde

Doomsday Clock 7 - 12 arası fasiküller
Black Hammer cilt 2
Locke and Key cilt 2
Üç Joker
Kara Prens

satışa çıkacak.. Sigarayı bıraktığımdan beri o parayı çizgi romana ayırarak kaynak yarattım.. Şimdilik böyle ama sonrası meçhul..

Yayınevleri de yakında fasiküllere dönecek ama hep diyorum burası Amerika değil o iş burada yemez..

Son düzenleme:

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
yeni çıkanlar
  • one punch man 20
  • thor & loki #1-4 (marmara 4 sayılık fasikül serinin tamamını çıkardı)
  • agatha christie (ön siparişte)(altın kitaplar 3 kitap ile polisiye seriye başladı. devamını da bekliyoruz)

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
yeni çıkanlar
  • one punch man 20
  • agatha christie (ön siparişte)(altın kitaplar 3 kitap ile polisiye seriye başladı. devamını da bekliyoruz)
Sevgili afu agatha christie kitapları kim tarafından çizilmiş, daha önce Türkçe yayınlanmış mı bu konuda bilgin var mı?

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul

Sevgili afu agatha christie kitapları kim tarafından çizilmiş, daha önce Türkçe yayınlanmış mı bu konuda bilgin var mı?

Fransa'da 2017 de basılmaya başlanan bir seri. Farklı çizerlerin. Daha önce bizde basılmadı.
Fransa'da şimdiye kadar çıkan sayı adetleri:
Miss Marple - 2 sayı
Hercule Poirot - 8 sayı

Yayınevinin ilgili sayfasında serinin toplam 12 kitabı görünüyor. (örnek sayfalar da var :) )Umarım bizde de devamı gelir hemen.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa

Fransa'da 2017 de basılmaya başlanan bir seri. Farklı çizerlerin. Daha önce bizde basılmadı.
Fransa'da şimdiye kadar çıkan sayı adetleri:
Miss Marple - 2 sayı
Hercule Poirot - 8 sayı

Yayınevinin ilgili sayfasında serinin toplam 12 kitabı görünüyor. (örnek sayfalar da var :) )Umarım bizde de devamı gelir hemen.

Teşekkürler sevgili dostum, inceledim ve beğendim.
Keşke bizde de sert kapak yayınlansaydı, orada 16.5 Euro'ymuş fiyatı...
Doğu Ekspresinde İstanbul görüntüleri de hoşmuş...

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
yeni çıkan:

• İnsanlığını Yitirirken - Gerekli Şeyler

Çevresindekilerin mutluluğuna anlam veremiyor, buna rağmen kendisiyle ilgili neler düşündükleri konusunda endişelenmeden edemiyordu. Youzou Ooba, kaygıları tarafından eziyete uğruyordu. Çaresizliği yüzünden şaklabanlık yapmaya başladı. Kendini şaklabanlığa adayan Youzou, günlerini sürekli ölümü düşünerek geçiriyordu.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
Yeni Mangalar

Önce Disney+, şimdi de Beta'nın çıkardığı Disney-Mangalar yayında :'(
(Bize nekadar uygun bilmiyorum ama çocuklarınız sevebilir.)

Disney'e doyduk bu sene :)

Saitama

Kıdemli Üye
1 Haz 2022
335
2,857
yeni çıkanlar
  • one punch man 20

one punch man 20 henüz mağazalarda yok daha yeni 19 geldi dün mağazalarına gittim