2022 Ocak - Çizgi roman listesi

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul

51855617035_0113bec0e8_k.jpg

51855283869_b6e0ccdfc8_k.jpg

51855642655_d3b4841ca4_c.jpg

Son düzenleme:

Zurkal

Yeni Üye
4 Ara 2020
20
105
Basmadınız şu Swamp Thing'i zamanında yıl geçti neredeyse, şimdi şu hale bak..

Doomsday Clock bu gidişle tek cilt 500 tl falan olur herhalde..

Joker gibi kahkahayı basasım geliyor yeminle toplayıp çizgi romanları Kadıköy'ün ortasında yakacağım en sonunda..

'Gökyüzü karanlıktı; silüetler sisli,
şehrin sirenleri suskun..
Islak kaldırımların arasına serpilmiş
mazgallardan,
tüten ağır kokulu dumanlar, asılı kalıyordu
havada..

Ne bir superkahraman izliyordu suçu çatıdan,
ne binaların arasında maskesini takmaya çalışıyordu başka biri..

Tekinsizliğe teslim olmuştu sokaklar.. Yastıklara endişeli başlar vuruyordu..

Kalplerde yaşamazsa kahramanlar
var olabilir miydi..?
Umutsuzluktan doğmaz mıydı kötülük, unutsuzluk mu hakimdi..?

Duvarlarda billboarlar kırıktı,
asılı kağıtların sayfaları yırtık..!
Birinin köşesinden seçiliyordu bir yazı,
yaklaştı yanına biri, eliyle düzeltti..

'Yakında..' Diyordu; 'Doomsday Clock raflarda..' '310 sayfa, sadece..'

Bıraktı kağıdı, maskesini çıkarttı, billboardın yanındaki çöp kutusuna attı superkahraman.. Arkasını dönerek, ıslak kaldırımların arasına serpilmiş mazgallardan tüten ağır dumanlara aldırış etmeden,
gecenin sisli silüetlerine karışarak birisi oldu.. Herhangi birisi..'

Son düzenleme:

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Basmadınız şu Swamp Thing'i zamanında yıl geçti neredeyse, şimdi şu hale bak..

Doomsday Clock bu gidişle tek cilt 500 tl falan olur herhalde..

Joker gibi kahkahayı basasım geliyor yeminle toplayıp çizgi romanları Kadıköy'ün ortasında yakacağım en sonunda..

'Gökyüzü karanlıktı; silüetler sisli,
mazgallardan,
havada..

Ne bir superkahraman izliyordu suçu çatıdan,
ne binaların arasında maskesini takmaya çalışıyordu başka biri..

Tekinsizliğe teslim olmuştu sokaklar.. Yastıklara endişeli başlar vuruyordu..

Kalplerde yaşamazsa kahramanlar
var olabilir miydi..?
Umutsuzluktan doğmaz mıydı kötülük, unutsuzluk mu hakimdi..?

Duvarlarda billboarlar kırıktı,
asılı kağıtların sayfaları yırtık..!
Birinin köşesinden seçiliyordu bir yazı,
yaklaştı yanına biri, eliyle düzeltti..

'Yakında..' Diyordu; 'Doomsday Clock raflarda..' '310 sayfa, sadece..'

Bıraktı kağıdı, maskesini çıkarttı, billboardın yanındaki çöp kutusuna attı superkahraman.. Arkasını dönerek, ıslak kaldırımların arasına serpilmiş mazgallardan tüten ağır dumanlara aldırış etmeden,
gecenin sisli silüetlerine karışarak birisi oldu.. Herhangi birisi..'
Meydanlarda kitap yakmak, geçen yüzyılın ortalarında, orta Avrupa'da yaygındı. Seninki bite kızıp yorgan yakmaya benziyor. Ayıp...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
"zurkal" dostumuzun mesajını beğendim,
hangi konu olursa olsun, hangi düşünce
olursa olsun, yeter ki böyle şiirsel, "güzel"
anlatılsın, başım üstüne :)
Gerçekten, şu hayatta en keyifli şeylerden
biri estetik... Bu yüzden buradayız. Karaoğlan
üstadımın belirttiği konu da çok önemli, olmaması
gereken şeylerden biri ama maalesef tarih boyunca
hep yaşanmış. Şimdi bu durumda ne diyelim, sen
yanmazsan ben yanmazsam, nasıl çıkar karanlıklar
aydınlığa, diyelim, biraz espri ile bitirelim :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
"...Gökyüzü karanlıktı; silüetler sisli,
mazgallardan,
havada..."

Bütün bu kötülüklerin arasında bir iki satır sözcük yanyana gelince birden umutlanıyor insan en azından paylaşılabiecek güzel sözler var hala diye...

Zurkal

Yeni Üye
4 Ara 2020
20
105
Teşbihte hata olmaz..

Tabi ki bir kütüphanenin kaldı ki tek bir basılı eserin dahi yokedilmesi söz konusu olamaz.. O birazda joker'in metalaştırılmış para destelerine yaklaşımı gibi bir şeydi..

Burası bir güzide bir platform ve tabi ki çizgi romanı kapsayan her türlü konu bir şekilde satırlarımızda yer alıyor..

Çizgi romandan aldığımız haz nasıl ki ortak paydaysa, sıkıntılarımızda ortak payda..

Ha elden bir şey gelmiyor orası ayrı tabi ama işte ortak bir buluşma yeri olarak bunları konuşmaktan daha doğal bir şey olamaz..
Kendi adıma gençlik zamanlarında da parasızlıktan çizgi roman okuyamazdım sonraki yıllarda bunun acısını fazlasıyla çıkarttım o ayrı ama takip ettiğim kadarı ile reel hayatta bi çok genç arkadaş çizgi romana ulaşmakta sıkıntı çekiyor (ya da keza yaş ve çalışan olarak maddi imkanı kısmen olanlar dahil), koleksiyon yapmak isterken okumak uğruna elindeki çıkartıp yenisini almaya çalışıyor vb bir çok durum var..

Tekrarlıyorum tabi elden bir şey gelmiyor, basandan okuyana herkesin kendine ait haklılıkları var..

Olsun, en azından çizgidiyarı var. Okumak ve bu çizgili dünyalarda yürümek isteyen herkese tavsiye ediyorum ben..

Şu an iki Alan Moore, bir de Dark Horse'a ait olmak üzere üç çeviri yaptım sırf burada yayınlamak için bi katkımız olsun diye.. İlk defa yapıyorum böyle bir şey balonlama zımbırtılarınıda halledince vereceğim fırına.. :)

Elimizden bu geliyor, öylese bizde elimizden geleni yaparız..

Son düzenleme:

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Yeni kitaplar eklendi.
Julia yine zamlı :(
Julia İtalya'da aylık seri olmuş 281. sayı her ay da basılmaya devam ediyor. Bizde 79. sayıyı basıyorlar... Bu gidişle 202 sayı yani, 202 ay gerideyiz... Special sayılar buna dahil değil... 19-20 yıla yakın gerideyiz... Zam gelse ne olacak ki? Ömür bitiyor...

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Martin Mystere'de hesaplarım beni yanıltmıyorsa Annualler vb. dışında aylık sıralamada İtalya'dan 11 sayı gerideyiz. Benzer durumu tüm Fumetti yayınlarında görebilmeyi dilerim...

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Hafta sonu bilgi almaya çalışırım İlker Beyden (Çizgi Düşler).
Bildiğim kadarı ile kağıt temin sorunu devam ediyor piyasada.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
İki yeni grafik roman çıktı.

2019 başında Ayrıntı yayınlarından siyah-beyaz çıkan Moby Dick, başka bir çizerin yorumu ile YKY'ndan bu sefer renkli olarak çıktı.

Diğer kitap bir Türk çizerin. Sitesinde kitabı için çok iddialı laflar etmiş. :)
Ama çizimlerine bakınca hak vermemek elde değil. Başarıların devamını dilerim.

Son düzenleme:

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Diğer kitap bir Türk çizerin. Sitesinde kitabı için çok iddialı laflar etmiş. :)

Celâl KANDEMİROĞLU ve kardeşi Ogan KANDEMİROĞLU hakkında hâli hazırda bir yazı hazırlıyorum. Kane'in piyasaya çıktığı tarihlerde; sanıyorum ki önümüzdeki hafta, Diyar'da yayınlayacağım.

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,247
3,534
İki yeni grafik roman çıktı.

2019 başında Ayrıntı yayınlarından siyah-beyaz çıkan Moby Dick, başka bir çizerin yorumu ile YKY'ndan bu sefer renkli olarak çıktı.

Abi merhaba, yeni havadisler var mı ?

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Yeni kitaplar eklendi :)
Çizgi Düşler bu ayı pas geçecek :mad:

not: listeyi orjinal boyutuna getirerek daha detaylı inceleyebilirsiniz.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,943
23,713
Kıbrıs
Çizgi Düşler Yayınevi'nin en büyük eksikliklerinden birisi okuyucuları
ile iletişimsizliği.Tamam,şubat ayında devam edeceğinizi az çok anladık da neleri yayınlamayı düşünüyorsunuz?
Teks Aylık,Teks Klasik,Tex Willer,MaksiTeks,Özel Teks,Renkli Teks,Teks Magazin.Bunların telifleri geçtiğimiz yıllarda bu yayınevinde idi.Keza Zagor da öyle.Maksi Zagor,Özel Zagor,Renkli Zagor serilerine devam mı ediliyor?

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,247
3,534

Yayınevi'nin facebook sayfası var oradan duyursa ya.Özelden gönderdiğim mesajlara da cevap yok.Başka forumlarda da sorulanlara yanıt yok.Sizin bilginiz varsa paylaşın lütfen.

Niye aramıyorsunuz ? Belli ki yayınevinin Facebook sayfasına bakmıyorlar, hatta geçenlerde siz kendiniz dediniz sosyal medya iletişimleri çok zayıf diye arasanız bizi bilgilendirseniz.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Yeni kitaplar eklendi listeye.

Özellikle bilim kurgu ve korku edebiyatından hoşlananlar, Alfa'nın çıkardığı iki biyografi kitabını çok sevecekler :)

Zurkal

Yeni Üye
4 Ara 2020
20
105
İlkokul düzeyinde diyaloglara sahip, 'sözde' Lovecraft biyografisi çizgi romanımsı için 75tl..!

Almayı düşünen falan varsa sakın ha diyeyim..!

Vay arkadaş ya..

Son düzenleme:

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Marmara'nın son gün atağı ile amerikan (comics) türü 4 kitap ile ilk ayı kapattık. (onlar da fasikül olarak çıktı)

Bir zamanların comics bolluğundan şimdilerin manga bolluğuna geçiş yaptık.

Liste sonuna, her ay sonunda güncelleyeceğim bir veriyi de paylaştım. Çıkan çizgi roman adetlerindeki 2021'e göre olan düşüş, önümüzdeki aylarda daha da artacak gibi.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Marmara'nın son gün atağı ile amerikan (comics) türü 4 kitap ile ilk ayı kapattık. (onlar da fasikül olarak çıktı)

Bir zamanların comics bolluğundan şimdilerin manga bolluğuna geçiş yaptık.

Liste sonuna, her ay sonunda güncelleyeceğim bir veriyi de paylaştım. Çıkan çizgi roman adetlerindeki 2021'e göre olan düşüş, önümüzdeki aylarda daha da artacak gibi.

Yapılan son zamlardan sonra yayınevleri hâlâ eskisi gibi kitap satabileceklerini düşünüyorlarsa çok büyük bir yanılgı içerisindeler.
Şimdiki hâlde millet öncelikle birincil ihtiyaçlarını düşünür hâle geldi. Önce karnını doyuracak sonra parası kalırsa zevk-ü sefa eyleyecek...
İçinde bulunduğumuz kaotik ortama bakılacak olursa yakın bir zamanda ekmek bulamayacak bu insanlar...
Ya da bir ekmek için çok fahiş bedeller ödeyecek!

Son düzenleme: