2020 Ekim - Çizgi roman listesi

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
50554518883_e7c558bc74_k.jpg

Son düzenleme:

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
824
1,609
Mangalar bile 24 lira olmuş... Avuç içi kadar çoğunun boyutları. (ve siyah beyaz oldukları için renk masrafı da yok)

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Manga deyince Gerekli Şeyler Türkiye'de #1 numara :)
Her ay ortalama 3-4 manga çıkarıyorlar. 4 yeni sayı listede.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Alfa iki yeni Tenten kitabı ve ünlü tren güzergahlarını konu alan güzel bir kitap çıkardı :)
Bu arada Asteriks'lerin artık Alfa tarafından çıkarılacağı bilgisini de verelim. Öncelikle yeni sayılar, sonra başından itibaren büyük albümler ve sonrasında daha ufak boy olarak toplu albümler çıkacak.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,335
hiçbiryerde :)
Bu ay Can yayınları da (belki ilk kez)
bir grafik roman yayımladı.

9789750746963_front_cover.jpg

Kaybolan bir kedi.

Onun peşinden giden bir yazar.

Esrarengiz Yeşil Ev’in bahçesinde beklenmedik bir karşılaşma.

Düş ile gerçeğin, geçmiş ile şimdinin kesiştiği yerde yaşanan,

esaslı bir hesaplaşma.

“Dur,” dedim, “nereye gidiyorsun?” Gitmesini istemiyordum. Arka bahçede zaman dursun istiyordum. Bir daha gitmesine, birinin daha gitmesine dayanamazdım ki? Güçlü değildim ben, hiç olmamıştım. “Gitme baba!”

SARMAŞIK

Bir baba oğul hikâyesi.

Yekta Kopan yazdı, Levent Gönenç çizdi.

ÖNİZLEME:

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Alfa iki yeni Tenten kitabı ve ünlü tren güzergahlarını konu alan güzel bir kitap çıkardı :)
Bu arada Asteriks'lerin artık Alfa tarafından çıkarılacağı bilgisini de verelim. Öncelikle yeni sayılar, sonra başından itibaren büyük albümler ve sonrasında daha ufak boy olarak toplu albümler çıkacak.

Kaptırmatörlere kazıklanıp ikinci el araba fiyatına Asterix almaktan kurtulduk desenize!

Güzel haberiniz için teşekkür ederim Değerli Afu.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Az önce Bang! Çizgi'nin Hideyuki Kikuçi'nin kaleminden Vampir Avcısı D'nin ilk cildini bu ay piyasaya Ön Sipariş Özel Hediyeli (o da ne demekse?) olarak sürdüğünü öğrendim. Hayırlı olsun...

fırat

Aktif Üye
Yeni Üye
4 May 2012
328
799
Bu cuma günü çizgi düşler 3 adet Teks ysyinlayacakmis. Klasik yeni seri ve teksin gençliği serisi.

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,247
3,524
6 sayı Lal'den bugün çıktı dağıtıldı,
Zagor 221 , Zagor KM115, Mister No 6, Mister No Revolution 3, Dylan Dog ve Martin Mystere, Ayrıca Arkabahçe'den Iron Man yeni sayı çıktı

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Lal Kitabın bu ayki sayıları raflarda :)
Alfa'nın geçen ay 2. cildini çıkardığı Boksörler/Azizler serisinin 1. kitabı bu ay çıktı ?
Ay bitmeden Çizgi Düşler'den gelecek Tex'leri bekliyoruz :)
ve diğer yeniler listede.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Çizgi Düşlerin de yayınları çıktı.
Yeni Ken Parker sayısı sürpriz oldu. :)
Bol Zagor'lu, Tex'li bir ayı daha geride bıraktık. Fumetti açısından dolu dolu bir ay oldu. :2:

Herkesin Cumhuriyet Bayramını kutlarım.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Çizgi Düşler'in Tex Willer'i 24 TL, aynı özellikler sahip Lal'in Zagor, Mister No ve Dylan DOG'ları 17 TL...
Yabi birde Alfa'nın Azizler serisi saçmalığı...
Önce 2'yi yayımladılar, şimdi 1. sayıyı
Farkına vardığımda uzun süre 1. sayıyı atladığımı düşünüp aramıştım.

muratti

Aktif Üye
6 Eki 2015
448
1,329
Çizgi Düşler'in Tex Willer'i 24 TL, aynı özellikler sahip Lal'in Zagor, Mister No ve Dylan DOG'ları 17 TL...
Yabi birde Alfa'nın Azizler serisi saçmalığı...
Önce 2'yi yayımladılar, şimdi 1. sayıyı
Farkına vardığımda uzun süre 1. sayıyı atladığımı düşünüp aramıştım.

Tex Willer'in telifini Çizgi Düşler'in alması iyi olmadı; senede bir sayı yayınlar artık, fiyatı da çabası.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Bu fiyatlara bir de kargo ücreti cabası... Çizgi roman satan web mağazalarında kargo ücretsiz uygulaması bulunmuyor. Neden sonra Büyülü Dükkan bu hafta başladı 200TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz uygulamasına. Diğer yandan dolardan hızlı artan fiyatlar, piyasaya 3-5-2 çıkarılan seriler derken artık kendisi de okur olan, çizgi roman kültürü içinde yetişmiş belli insanların çizgi roman için; diğerlerinin ise yalnızca devletten vergi muafiyeti koparmak için kitap bastığını düşünüyorum...

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Artık başka çizgi roman çıkmaz derken, Presstij ayın son günü çok güzel bir yayın çıkardı :) Hawken
Limitli sayıda çıkan kitap sadece çizgi roman dükkanlarında ve Presstij'in web sitesinde satışta.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Bu arada bir düzeltme yapayım,
Çizgili Düşler Tex Willer'in ilk 2 sayısını tek ciltte yayınlamış...
Hatalı bilgi vermeyeyim.