2020 Mayıs - Çizgi roman listesi

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
49952043062_10240bdd88_b.jpg

Son düzenleme:

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,718
Kıbrıs
Çizgi Düşler Yayınevi 2020 için 17 adet Teks'in telifini aldığını duyurmuştu.Mayıs ayının ortasına geldik henüz siftahları yok.Doların,Euro'nun böyle gemi azıya aldıkları dönemde ne yaparlar bilmiyorum.Açıkçası artık umurumda da değil.Bu yayınevinin ne matbaa ne de mali krizleri hiç bitmedi.Şimdilerde comics,marvel çizgi romanları yayınlıyorlar.Hayırlı satışlar ve bol kazançlar...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Topu topu 3 kitap çıkması çok hazin.
Ülkemizde ki kültür panoroması açısından çok vahim.
Olağanüstü dönemlerde kitap okuma oranları artar aslında ama bizde bir garip dilemma.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Dün Açık radyo'da akşam 19.00-20.00 arasındaki
bir programın son kısmına denk geldim. Devletin
her zaman yayıncıları desteklemesi gerektiğinden
bahsediyordu katılımcı olan kişi. Böyle özel durumlarda
bütün iş kolları zor durumda ama toplumun kültürel
yönden zenginleşmesi için kütüphanelerin ya da
hangi devlet kurumları uygunsa onların yayın evlerinden
yayımladıkları kitapları indirimsiz ya da en fazla yüzde 10
gibi bir indirimle almaları gerektiğinden bahsetti. Bu
şekilde bir bakış açısı olsaydı toplumumuzda, daha
iyi şartlarda ayakta kalan yayın evleri okuyucuya
daha uygun bir hizmet verme şansına sahip olabilirdi
diye düşündüm ben de.

sentooki

Yeni Üye
25 Ara 2016
79
269
Kitap, Değer, Ramazan

Akira, nihayet Türkçe? Gözlerime inanmalı mıyım?

İnancı gereği okumaya mecbur olan Müslüman ve Müslümanın kitap ile olan ilişkisi de ayrı bir ilginç. Kitap değerli görülmeli elbette ama ulaşılamaz olmamalı idi sanki? Kitaba verdiğimiz değer, üzerine yapıştırdığımız etiketten ibaret mi kaldı sanki?

Mübarek Ramazan ayında duamdır. Diyardaşlardan en az biri (varsın ben olmayayım) çok müthiş ötesi zengin olsun. Çizgiromanın zirvesini üreten bir yayınevine sahip olsun. Güzel ülkem dahil tüm dünyayı çizgiromana boğsun inşaallah.

Geri kalan diyardaşlar da (varsın ben olmayayım) öyle zengin olsunlar ki; her ay 100'lerce çizgiroman alıp hediye edebilecek yine de paralarından bir eksilme olmayacak bir hale gelsinler.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Corona çizgi romanlarımıza da bulaştı.
Bu ay sanki başka yayın çıkamayacak gibi. Ama Haziran' da yayınevleri bunun acısını çıkartacaklar sanırım.
Vaiz serisi son çıkan 9. kitap ile tamamlandı :)
Ayrıntı (24 Nisan instagram paylaşımları nedeniyle gözümden düştüler artık :mad: ) gençlere yönelik DC kahramanları serisine bir kitap daha ekledi.

oks03

Yönetici
28 Haz 2010
586
12,981
neverland
Her Türlü kağıt ürününe ve kimyasal maddelere getirilen yeni ek vergilerle kitap basmak ve veya yayınlamak oldukça zorlu bir hale gelecek. Tabi tüketici açısından da satın almak , kitaba bütçe ayırmak zorlaşarak Ben artık öyle onlarca kitap basılacağını düşünmüyorum.
İlgili Haber:

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Marmara Çizgi ve Gerekli Şeyler son güne yetiştirdikleri yayınlarla bu hafta sonu internetten sipariş verebileceğimiz yeni bir şeyler bulmamıza yardımcı oldular.
Aşağıdaki linklerden indirimli alma şansınız da var

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Marmara Çizgi ve Gerekli Şeyler son güne yetiştirdikleri yayınlarla bu hafta sonu internetten sipariş verebileceğimiz yeni bir şeyler bulmamıza yardımcı oldular.
Aşağıdaki linklerden indirimli alma şansınız da var :)