2020 Nisan - Çizgi roman listesi

Aylık Çizgi Roman Listesi hakkında düşünceleriniz

• Kullanılan toplam oy
    60
  • Anket kapatılmış .

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
49809012776_31227e4072_k.jpg

Son düzenleme:

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
Merhaba sevgili üyeler,
Aylık olarak hazırladığım ve devamlı güncel tutmaya çalıştığım çizgi roman listeleri hakkında düşüncenizi öğrenmek için, Nisan listesinin başına ufak bir anket ekledim.
Katılırsanız sevinirim :)

omer riza

Yeni Üye
20 Haz 2011
26
53
Güzel, yararlı paylaşımlar.
Ama ne yazık ki epey kitabın internet satışı yok.

Evet, Benim gibi İstanbul dışında yaşayan çizgi roman takipçileri için oldukça kötü bu durum...
Önce Nathan Never (yan serileri de dahil), sonra Julia... Kitap ücreti ve ilave olarak kargo ücreti de eklenmesi gerekince bu iki seriyi bırakmak zorunda kaldım. Tabii ki sitelerdeki (Nadir Kitap, Gittigidiyor vb.) değişken fiyatlarda dikkate alınınca...

NaneLimoni

Yeni Üye
30 Haz 2013
39
15
Oldboy koleksiyonuma katmak istediğim bir seriydi. Gerekli şeyler yayın evine teşekkür ediyorum.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
JBC nin yeni Batman serisi "Lanet" 21 inde raflarda.
Geçen ay Marmara'dan çıkan Southern Bastards'ın 2.cilt tanıtımı yapıldı :Z
Listeye eklendiler :)

sentooki

Yeni Üye
25 Ara 2016
79
269
Merhaba sevgili üyeler,
Aylık olarak hazırladığım ve devamlı güncel tutmaya çalıştığım çizgi roman listeleri hakkında düşüncenizi öğrenmek için, Nisan listesinin başına ufak bir anket ekledim.
Katılırsanız sevinirim :)

Sevgili afu; listeyi incelemek, ve yeni yayınlara göz atmak, benim için büyük bir keyif. Ellerine sağlık.
Umarım, diyardaşların hepsi; her gün en az 10 çizgiroman alıp yine de maddi sıkıntı çekmeyecek, ceplerinden ciklet parası kadar bile eksilmemiş olacak bir zengilik seviyesine erişir.
Yine duam odur ki; ankete katılan arkadaşlar, yayın evi kurup, çizgiromancı çalıştıracak, dünya devlerine fark atacak, hevesli gençlere iş imkanı sunacak bir maddi refaha erişirler.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
Uzun bir süre sonra ilk defa bu ay, Zagor'suz, Dylan Dog'suz.
Dağıtım sıkıntıları nedeni ile Lal Kitap yayınlarını çıkartmayı durdurdu. Sıkıntılı günler geçene kadar.
Aslında hepimiz internetten daha çok sipariş vermeye başladık, çıkan çizgi romanları edinebilmek için. Hem de iyi indirimlerle :)
Keşke Lal yayınlarının da işlevli bir sitesi olsaydı. Biliyorum bir internet sayfaları var ama idaresini Idefix yapıyor. Başka söze gerek yok.
Keşke bu günlerde Lal bizi yayınlarından mahrum bırakmasaydı.
Neyseki diğer yayınevleri devam ediyor.
Yeni kitaplar listede.

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Yurt dışında birçok ülke korona endişesiyle çizgi roman dağıtımını askıya almışken bizim ülkemizde her şey normalmiş gibi devam etmesi sanırım ne kadar umursamaz olduğumuzun bir göstergesi.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,323
Bandırma
Tam da bugün sevindirici bir haber;
Dostumuz İlyas ERKUL ve arkadaşlarının dükkanı Büyülü Dükkan bugün itibariyle internet alışverişi için yayına hazır duruma getirilmiş. İlk etapda Büyülü Çizgi Roman Yayınları kitaplarının satışta olacağını ve %50 indirimle satışa sunulacağını açıkladılar.
Hayırlı uğurlu olsun diyoruz...

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,091
Dünya
Tam da bugün sevindirici bir haber;
Dostumuz İlyas ERKUL ve arkadaşlarının dükkanı Büyülü Dükkan bugün itibariyle internet alışverişi için yayına hazır duruma getirilmiş. İlk etapda Büyülü Çizgi Roman Yayınları kitaplarının satışta olacağını ve %50 indirimle satışa sunulacağını açıkladılar.
Hayırlı uğurlu olsun diyoruz...

Hayırlı uğurlu olsun. Çok iyi oldu. Ne zamandır Harbinger ve Bloodshot'ları almak istiyordum. Tanesi 14-15 liraya geliyor bu indirimle.

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
725
HAYIRLI OLSUN. UMARIM İLYAS BEYİN SAĞLIĞI YERİNDEDİR.BENDE 8 ADET CİLT ( KIZILMASKE - FLASH GORDON) SİPARİŞİ VEREREK SERİLERİ TAMAMLAMIŞ OLDUM.
SEVGİLİ VİTO, SİZE BİR SORU SORABİLİRMİYİM.CONQUETES İSİMLİ HALİ HAZIRDA 5 ALBÜMÜ YAYINLANMIŞ ,SENARYOSU NİKOLAS JARRY ( CÜCELER in de aynı zamanda senaristi) YE AİT FRANKOFONUDA ÇEVİRİP PAYLAŞMAYI DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ?

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,091
Dünya
HAYIRLI OLSUN. UMARIM İLYAS BEYİN SAĞLIĞI YERİNDEDİR.BENDE 8 ADET CİLT ( KIZILMASKE - FLASH GORDON) SİPARİŞİ VEREREK SERİLERİ TAMAMLAMIŞ OLDUM.
SEVGİLİ VİTO, SİZE BİR SORU SORABİLİRMİYİM.CONQUETES İSİMLİ HALİ HAZIRDA 5 ALBÜMÜ YAYINLANMIŞ ,SENARYOSU NİKOLAS JARRY ( CÜCELER in de aynı zamanda senaristi) YE AİT FRANKOFONUDA ÇEVİRİP PAYLAŞMAYI DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ?

Conquetes çevirisine başladım, hatta ilk kitabın yarısına kadar gelmiştim. Ama önce Olympos Mons'u bitirmeye karar verdik. Şu sıra bol bol vaktim olduğu halde çeviriye veremiyorum kendimi, gündemi takip ederken dikkatim dağılıyor. Kafa dağıtmak için tarama işlerine vurdum kendimi. :D Ağır ağır da olsa ilerliyor ama çeviriler. Söz verdiğim bu iki seriyi muhakkak tamamlamak niyetindeyim.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,323
Bandırma
Conquetes çevirisine başladım, hatta ilk kitabın yarısına kadar gelmiştim. Ama önce Olympos Mons'u bitirmeye karar verdik. Şu sıra bol bol vaktim olduğu halde çeviriye veremiyorum kendimi, gündemi takip ederken dikkatim dağılıyor. Kafa dağıtmak için tarama işlerine vurdum kendimi. :D Ağır ağır da olsa ilerliyor ama çeviriler. Söz verdiğim bu iki seriyi muhakkak tamamlamak niyetindeyim.

Üstadım bir önerim var;
Çevirisi devam eden ve çevirisi hazır ancak henüz paylaşılmamış eserleri "çeviriliyor" "çevrisi tamamlandı, paylaşılmak üzere" gibi çeviri durumuyla birlikte imzalarımızda paylaşsak, hem birbirimizi motive etmiş hem de çakışmaların önüne geçmiş olmaz mıyız ? Ne dersiniz ? Böyle bir şey başlatırsak buna katılacak ve destek verecek arkadaşlarımız da olacaktır...

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,091
Dünya

Üstadım bir önerim var;
Çevirisi devam eden ve çevirisi hazır ancak henüz paylaşılmamış eserleri "çeviriliyor" "çevrisi tamamlandı, paylaşılmak üzere" gibi çeviri durumuyla birlikte imzalarımızda paylaşsak, hem birbirimizi motive etmiş hem de çakışmaların önüne geçmiş olmaz mıyız ? Ne dersiniz ? Böyle bir şey başlatırsak buna katılacak ve destek verecek arkadaşlarımız da olacaktır...

Çok da güzel olur. Yapabiliriz böyle bir şey.