2019 Kasım - Çizgi roman listesi

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
49129054317_92e6d8a38e_h.jpg

49128869881_e1889c29a2_h.jpg

49128869001_63a5e6080a_b.jpg

Son düzenleme:

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
İstanbul kitap fuarında ilk kez görünen kitapların dağıtımları yapıldı :)
Daha Çizgi Düşler ve yeni çıkanlar var.
Bilgiler ulaştıkça ekleyeceğim.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,943
23,713
Kıbrıs
Ali Fuat Bey "Adam Wild 3" ve "Lukas 3"Ekim ayında çıktıkları halde ne İlker Özer'de;ne de Büyülü Dükkan'da yoktu.Matbaadan çok az gelmiş ve satılmış duyumunu aldım.Acaba artık piyasada bulunuyorlar mı?

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Ali Fuat Bey "Adam Wild 3" ve "Lukas 3"Ekim ayında çıktıkları halde ne İlker Özer'de;ne de Büyülü Dükkan'da yoktu.Matbaadan çok az gelmiş ve satılmış duyumunu aldım.Acaba artık piyasada bulunuyorlar mı?
ilk gün gelen parti hemen bitti ve bir kaç gün ellerinde kitap kalmamıştı.
Sonrasında ise gelenlerle epey bir mevcut var ellerinde. Büyülü Dükkan'da da vardır kesin. Bulamazsanız yardımcı olabilirim. :)

kronos_55

Aktif Üye
23 Şub 2010
436
87
Arkadaşlar ben İstanbul'da oturmuyorum. Burada çizgi roman satan yerler yok. ÇR temin etmek için acaba nasıl ulaşabilirim ? Özellikle sahaflarda uygun oluyormuş sanırım. Şimdiden sağolun...

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,466
arkadaşlar ben istanbulda oturmuyorum burada çizgi roman satan yerler yok acaba nasıl ulaşabilirim ç.r temin etmek için özellikle sahaflarda uygun oluyormuş sanırım şimdiden sağolun

Netten ve nadirkitap tan alabilirsiniz. Nadir sahafların ortak buluştuğu bir satış sitesi, bir nevi gitti gidiyor gibi. Sizin elinize meterayal ulaşmadıktan sonra aldığınız sahafa ödeme yapmıyor. Siz elime ulaştı ödeyin derseniz nadir aldığınız yere ödeme yapıyor.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Arkadaşlar ben İstanbul'da oturmuyorum. Burada çizgi roman satan yerler yok. ÇR temin etmek için acaba nasıl ulaşabilirim ? Özellikle sahaflarda uygun oluyormuş sanırım. Şimdiden sağolun...

Ben kendi adıma artık sahaf gezmeye tövbe ettim. İstanbul dışında yaşıyorum ve son bir kaç gündür İstanbul'dayım ve sahaf geziyorum. İstanbul'da bir avuç sahaf kalmış. Gerisi instagram şebeği olup çıkmışlar çoktan... Dükkana ayağına kadar nakit para ile gelen müşteriye baskısı piyasada olan ikinci el kitabı piyasasının 1,5~2 katına kakalamaya yelteniyorlar. 4 katı fiyat isteyenle dahi karşılaştım. Yazık ki ne yazık...

Tanıdığım ve hali hazırda irtibatım olan sahaflardan alışveriş etmek dışında aradığım eseri internetten arayıp, internetten sipariş vermek bana en mantıklı yol görünüyor.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,466

Ben kendi adıma artık sahaf gezmeye tövbe ettim. İstanbul dışında yaşıyorum ve son bir kaç gündür İstanbul'dayım ve sahaf geziyorum. İstanbul'da bir avuç sahaf kalmış. Gerisi instagram şebeği olup çıkmışlar çoktan... Dükkana ayağına kadar nakit para ile gelen müşteriye baskısı piyasada olan ikinci el kitabı piyasasının 1,5~2 katına kakalamaya yelteniyorlar. 4 katı fiyat isteyenle dahi karşılaştım. Yazık ki ne yazık...

Tanıdığım ve hali hazırda irtibatım olan sahaflardan alışveriş etmek dışında aradığım eseri internetten arayıp, internetten sipariş vermek bana en mantıklı yol görünüyor.

Buda başka bir sıkıntı. En güzeli bencede net. Gerçi onun bile sıkıntıları var.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201

Çizgi roman üzerine uzmanlaşmış kitap satıcılarının bir çoğunun kendi alışveriş siteleri mevcut:

(bu site pek güncel değil, onun yerine Nadirkitap.com'dan Özer Sahaf'ı kullanabilirsiniz. Bazı kitapları çok az sayıda bastıklarından dağıtımını sadece kendi bünyelerinden yapabiliyorlar; Lilith 7 ve 8 gibi örneğin)

Ayrıca ÇR koleksiyonları oldukça geniş ve tavsiye edebileceğim bir çok büyük ve orta boy "genel" kitapçılar da mevcut (fiyatları ilk bunlardan kontrol etmelisiniz):

Ek olarak Hepsiburada, Amazon Türkiye, Sahibinden ve Gittigidiyor da, geniş kitap ve ÇR koleksiyonlarına sahip olduklarından, bakılması gereken portallar.

Sahaf portalı , özellikle baskısı bitmiş ürünler için (kesenizin dibi biraz derinse) işinize yarayacaktır. Baskısı devam eden kitapları piyasa fiyatının az altına bulma şansınız da var tabi ama, ama bu çok küçük bir şans, konu ÇR olunca tersi çok daha sık yaşanıyor. Sahaftan alışveriş etmeden önce mutlaka uyulması gereken altın kural: Kitabın baskısının tükendiğine emin olun! Önce büyük internet kitapçılarını araştırın, nominal fiyat hakkında bilginiz olsun. Daha sonra Çizgi Roman konusunda uzmanlaşmış sitelere bakın, büyük sitelerde baskısı tükenmiş gözüken bazı yayınları buralarda bulabiliyorsunuz. Baskısı bitmemiş, sıradan bir kitapçıda satışı devam eden bir kitabı, 2-3 katı fiyata sahaftan alma hatasını ben de şahsen bir kaç kez yaptım.

Son düzenleme:

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
824
1,609
Sahaflar orijinal sıfır kitaplardan daha pahalı satıyorlar. Çizgi roman meselesi zaten karaborsa oldu. Tavsiye etmem. Normal kitap evleri daha uygun.

Caliente

Yeni Üye
24 Ocak 2015
27
53
Nadirkitap sitesine alternatif olarak Kitantik sitesini de öneririm sahaf platformu anlamında, hatta bazen daha uygun fiyata bulma imkanı olabiliyor...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu

Netten kitap alışverişi için bu siteden fiyat kontrolü yapabilirsiniz. Kitabın, yazarın ya da yayınevinin ismini yazarak arama yaptığınızda hangi sitede hangi fiyata satıldığını listelenir.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,943
23,713
Kıbrıs
Çizgi Düşler'den Teks ve Zagor için Aralık ayında beklentilerimiz var.İnşallah bizi hayal kırıklığına uğratmaz...

hastadam

Yeni Üye
6 May 2011
11
25
Bu arada bu güzel bilgileri paylaşan tüm arkadaşlara da teşekkür ederim. Sayenizde bilmediğimiz siteleri öğreniyoruz. Ben de size küçük bir katkıda bulunayım. Belki birçoğunuz biliyordur ama, www.kitapyurdu.com sitesinde de çeşitli çizgi romanlar bulunuyor. Bu sitenin en sevdiğim tarafı kullanıcıların okudukları kitaplar hakkında yorumlar yapması. Böylece bir kitap almadan önce bir tereddütünüz varsa yorumları okuyup ona göre karar verebiliyorsunuz. Maalesef çizgi romanlar hakkında kitaplardaki kadar yorum bulamıyorsunuz, mangalar hakkında daha çok yorum gördüm. Galiba mangalar yeni nesildekilerin nezdinde çizgi romanlardan daha fazla gözde :)

hastadam

Yeni Üye
6 May 2011
11
25
Sevgili Hastadam;
Bir de odakitap.com'da ki kitap fiyatlarıyla karşılaştırın.
Özellikle Tex'ler en ucuz Oda Kitap'ta.
Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Şimdi inceledim. Gerçekten fiyatları iyiymiş. Yeni bir seçeneğim daha oldu :)
Ayrıca diye bir site buldum. Çizgi romanlar için inceleme ve puanlama bölümü var, biraz baktım, okuyucuların yorumlarını okuyabilmek ilgimi çekti. Tereddütte kalırsanız bakıp karar verebilirsiniz. Sanırım burada satış yok, bilgi üzerine kurulu anladığım kadarıyla.

Son düzenleme: