Tarkan - Efsane Geri Döndü - 2018

Tarkan - Efsane Geri Döndü - 2018

Tüm Yayınevleri Yeni Çıkan Çizgi Romanlar

Like Tree232Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23-02-2018, 14:12   #1

ert1569 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 70265
•Rep Seviyesi :
ert1569 has a reputation beyond reputeert1569 has a reputation beyond reputeert1569 has a reputation beyond reputeert1569 has a reputation beyond reputeert1569 has a reputation beyond reputeert1569 has a reputation beyond reputeert1569 has a reputation beyond reputeert1569 has a reputation beyond reputeert1569 has a reputation beyond reputeert1569 has a reputation beyond reputeert1569 has a reputation beyond repute
Standart Tarkan - Efsane Geri Döndü - 2018

Merhaba TARKAN'ın Sevgili Dostları,
70'ler ve 80'lerde tutkunuz olan TARKAN Dergisi, siz vefakar Tarkan okurlarından gelen yoğun istek ve talepler doğrultusunda 14 Şubat 2018 Çarşamba günü yeniden yayın hayatına döndü.
Dergimiz yine eskiden olduğu gibi her hafta ÇARŞAMBA günleri yayınlanacak ve ilk aşamada sadece siz değerli abonelerimize, posta yoluyla ulaştırılacak. Bunun yanı sıra, dergimizi okurlara ulaştırmak isteyecek çizgiroman kitap/dergi satış noktalarından gelecek doğrudan alım taleplerine de yanıt vererek TARKAN'ı sizlere ulaştıracağız. Şimdiden bir SATIŞ NOKTASI listesi de oluşmaya başladı. DERGİ SATIŞ NOKTALARI sayfasından bu listeye ulaşabilirsiniz. Listemizi geliştirmek için sizlerin de öneri ve katkılarını bekliyoruz.
Basım adeti başlangıçta 1.000 adet ile sınırlı olacak ancak ilerleyen dönemde yeterli talep olduğu takdirde basım adetini arttırarak Türkiye çapında gazete/dergi/kitap bayileri vasıtasıyla genel dağıtıma da başlamayı hedefliyoruz. Elbette, yurtdışındaki TARKAN Dostları'nı da unutmadık... Onlar için de yüksek maliyete sebep olacak haftalık gönderi yapmak yerine, aylık olarak 4'er sayı şeklinde gönderiler yapacağız. Yurtdışından üye olan Sevgili Tarkan Okurlarına teşekkür ederiz.

TARKAN DERGİSİ ÇIKTI! 14 Şubat 2018 Çarşamba

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
ert1569 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 23-02-2018, 20:57   #2

•Rep Puanı : 38
•Rep Seviyesi :
tahsin is on a distinguished road
Yeniden yayınlanmasına çok sevindim.nasıl temin edeceğiz satış noktalarının listesini yayınlarmısınız.darısı Karaoğlan'ın başına
tahsin isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 23-02-2018, 21:29   #3

akrep069 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 16543
•Rep Seviyesi :
akrep069 has a reputation beyond reputeakrep069 has a reputation beyond reputeakrep069 has a reputation beyond reputeakrep069 has a reputation beyond reputeakrep069 has a reputation beyond reputeakrep069 has a reputation beyond reputeakrep069 has a reputation beyond reputeakrep069 has a reputation beyond reputeakrep069 has a reputation beyond reputeakrep069 has a reputation beyond reputeakrep069 has a reputation beyond repute
Sayfada detaylar var
akrep069 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 24-02-2018, 23:37   #4

Sinan Atik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 55884
•Rep Seviyesi :
Sinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond repute
Sinan Atik - İCQ üzeri Mesaj gönder
Ankara'da da bir satış noktası bekleriz. Oralardan da alınsın ki talep olduğu belli olsun.
Sinan Atik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 25-02-2018, 22:53   #5

•Rep Puanı : 73843
•Rep Seviyesi :
Lami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond repute
14 veya 15 yaşındaydım. Urfa'da bir matbaada çırak olarak çalışıyordum. Matbaa olarak Urfa'nın yerel gazetesini de biz basıyorduk. Gazetenin yazılarını kurşun harflerle kumpaslarda dizip kalıp yapanlardan biride bendim. Kurşun harf çekmecemde bana ait bir bölüm vardı. Sadece benim bildiğim bir bölüm. Maraba tayfasının kömür zift katışıklı pis çekmecesiyle kimsenin işi olmazdı zaten. Her hafta biriktirdiğim harçlığımla bir Tercüman Çocuk, bir de Tarkan alırdım. Tercüman Çocuk dergilerimi eve götürebilirdim. O "Tomis" değildi çünkü. Çocuk düşmanı Wertham'la pompalanan Marshallo Kültür ihracının menzilinde değildi. Ancak Tarkan... İşte o tam Tomis'ti. Zararlıydı, yakılacak kitaptı. O nedenle Tarkan'larımı çeklmecemde biriktiriyordum. İnanmayacaksınız ama o kimyasal pislik içinde Tarkan dergilerimi ziftten simsiyah ellerime rağmen tertemiz, nokta kadar bile kirletmeden tutmayı başarıyordum. Arada bir çıkarıp okuyup sevip tekrar çekmeceme koyup eve mesut mutlu gidiyordum. Geceleri rüyamda Mars'ın Kılıcı'nı, güzel Evdoksiya'yı, enfes Bige'yi görüyordum...

Bir gün şeytan dürttü!.. Dayanamadım, dergilerimi alıp eve götürdüm. Evde sevecektim onları. Çok biriktmişti. Onlarca Tarkan'ı işyerinde sevmek mümkün olmuyordu. Götürdüm kahraman gibi, sevdim dergilerimi. Bedelini de ödedim! Hepsi yakalandı ve sobaya atıldı. 1,5 yıllık birikim bir kaç dakikada kül oldu..

Ben ayrıca hafta sonları kaldırımda çizgi roman tezgahı da açıyordum. O nedenle bayiden çizgi roman almazdım. Onlar bana gelirdi... Bir tek Tarkan'larımı bayiden almıştım. Çünkü ben çocukken Tarkan'a sevgiyle bağlıydım. Başım her derde girdiğinde o yardımıma koşardı. Zihnimde hep beni koruyan bir Tarkan vardı. O benim sanal abimdi, kahramanımdı her şeyimdi. Dergilerini 1,5 yıl boyunca özene bezene almış sevgiyle biriktirmiştim. Sonra da kendim bizzat yakalatıp yakılmasına neden olmuştum...

O olaydan sonra yaklaşık 25 yıl bir daha Tarkan dergisi almadım. Yıllar sonra zaten Tarkan takımları benim alamayacağım fiyatlara satılıyordu. Bir kere açık arttırmada ilk 160 sayıyı içeren iki cildi almayı başardım. Ancak onunda ilk sayısının kapağı yoktu. İlk sayının kapağı olmayınca sanki tüm sayıların kapağı yokmuş gibi geliyordu bana. Hiç önemsemedim ciltleri.

Dün Kocaeli'nin biricik sahafı Körfez Sahaf-Bayar'a uğradım. Yeni sayılara bakıp biraz laflarız diyordum. Yeni sayılara bakıp biraz laflarız diyordum. Yeni sayılara bakıp biraz laflarız diyordum. Yeni sayılar.... Ya oradaydı işte. İlk sayı orijinal formatıyla, orijinal ilk sayının tıpkı basım kapağıyla Tarkan'ımız oradaydı. Neye uğradığımı şaşırdım. Tan bey nihayet bizim ne istediğimizi nasıl istediğimizi anlamış sanırım...

Sayıları biraz sevdim, sevgi ve saygıyla karıştırdım sayfalarını. İlk ve son macera Maryo'nun Kuşları ve Milano'ya Giden Yol birarada başlamış...

Gerisini yazamam artık. Aklımı yazacak kadar toparlayamıyorum. Tarkan'ıma, çocukluğumdaki Tarkan'ıma tekrar kavuştum. Kaç sayı sürerse sürsün, ben çok mutlu oldum. Dilerim siz de olmuşsunuzdur.

Selamlar
Lami Tiryaki
Alt 25-02-2018, 23:28   #6

abolardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 332851
•Rep Seviyesi :
abolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond repute
Lami beyin bu güzel yazısından sonra bir şeyler yazmayı doğru bulmadığımdan üstadın sözüne üzerine söz olmaz düşüncesiyle ;
Saygılarımla.
abolardis isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 26-02-2018, 12:57   #7

•Rep Puanı : 10010
•Rep Seviyesi :
hozal has a reputation beyond reputehozal has a reputation beyond reputehozal has a reputation beyond reputehozal has a reputation beyond reputehozal has a reputation beyond reputehozal has a reputation beyond reputehozal has a reputation beyond reputehozal has a reputation beyond reputehozal has a reputation beyond reputehozal has a reputation beyond reputehozal has a reputation beyond repute
Lami Tiryaki bey, bravo size. TARKAN sevgisi bu kadar güzel anlatılabilir işte...
Hepimiz yaşadık benzer vasıfta olan o günleri. Ama bizim evde "zararlı neşriyat" olarak kabul görmedi... ve yıllarca okudum, biriktirdim. Şimdi bu yeni serisini merakla bekliyorum.
Selam ve saygılarımı sunuyorum
hozal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28-02-2018, 00:16   #8

Baltimora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 104105
•Rep Seviyesi :
Baltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond repute
O dönemleri benzer durumlarla yaşayanların duygularına tercüman olmuşsun ağabey. Bir Tercüman Çocuk ve Tarkan okuru olarak teşekkürler..
Alt 28-02-2018, 12:08   #9

melih_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 5090
•Rep Seviyesi :
melih_ has a reputation beyond reputemelih_ has a reputation beyond reputemelih_ has a reputation beyond reputemelih_ has a reputation beyond reputemelih_ has a reputation beyond reputemelih_ has a reputation beyond reputemelih_ has a reputation beyond reputemelih_ has a reputation beyond reputemelih_ has a reputation beyond reputemelih_ has a reputation beyond reputemelih_ has a reputation beyond repute
Karamurat & Tolga'da dönerse tadından yenmez.

Bu arada Tarkan'ın internet sitesinde dergiyi okuyabiliyoruz, harika bir uygulama olmuş. Düşünenin yapanın eline beynine sağlık.
Harika ! Keyfim yerine geldi.

Konu melih_ tarafından (28-02-2018 Saat 12:12 ) değiştirilmiştir.
melih_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28-02-2018, 12:16   #10

abolardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 332851
•Rep Seviyesi :
abolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond repute
Yoğunluktan abone olmayı unutmuştum şimdi tamamladım abonelik işlemlerini Tan beye çalışmalarında başarılar dilerim.
Çizgi dünyası için çok önemli bir gelişme TARKAN ın yeniden aramızda olması.
Saygı ve selamlarımla.
abolardis isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil