TOTEM Sayı 01

12 Şub 2010
15,006
543,642
10dgynb.jpg

Sevgili harp55 şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,617
metu
Ellerinize sağlık abimiz,güzel bir paylaşımı daha sizin ellerinizden gördük çok memnun olduk,saygılar sunarım.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,868
Adamı zorla yoldan çıkartacaksın abi.
Yabancısını biliyordum da türkçesi nereden çıktı.
Helal olsun sana.
Teşekkür ederim büyük şefim:)
Uçan Kartal neredesin:31::31::31:

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,228
Haluk Abi aştın, çağladın bu aralar, Allah hızını kesmesin. çocuk gibi sevindiriyosun bizi. Çok teşekkürler.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Sayın "Profesör",
bulunmazlara,
bilinmezlere,
duyulmazlara bizleri öyle alıştırdınız ki;
bu sıfatları taşıyan paylaşımlarınıza artık şaşırmaz olduk;
bir "Profesör" paylaşımı ise artık normal karşılamağa başladık.
Bu iyi bir şey mi,
olumsuz bir şey mi;
inanın ben de bilmiyorum.
Bildiğim tek şey;
teşekkürlerim, her zamanki gibi ciğerimin ve hatta yüreğimin ve hatta beynimin en ücra köşelerinden...
Aynen saygılarımın olduğu gibi...
İyi ki varsınız Sayın "Profesör"; sağlıcakla kalınız.

bayrakzaf.gif

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,722
Ateş suyu nasıl bir benzetmedir?
Yarışma yapılsa ancak bu kadar uyan bir isim bulunabilirmiş.
Daha neler var,neler...
Çizgiroman çevirisi bu sebepten dolayı çok nazik bir konu zaten,
Biz yaştakilerin alıştığı,benimsediği farklı bir dil var.

Haluk abi yoğun işlerin arasında madenleri de ihmal etmemişsin anlaşılan..
Nasıl bir enerji,nasıl bir merak.
İyi ki varsın,

TOTEM çizgiromanın çeşitlilik açısından altın zamanlarında çıkan çok nadir bir seri.
Eline sağlık.

İkmal için beklerim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Hiç bir lafım yok..
Her gün "aaa, bu da varmış" diye şaşırmaktan başka bir şey gelmiyor elimden..
Teşekkürler ağabey..

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
Gece çok bekledim, oğlandan sıra gelirde bilgisayarın başına otururum diye. Ne mümkün? Bari gidip yatayım dedim. Sağa döndüm olmadı, sola döndüm olmadı; yorganı başıma çekip, uyuyormuş numarası yaptım yine olmadı. Son çare çitlerden koyun atlatıp, saymaya başladım; bir, iki .........97, 98, 99 tam 100 diyecektim ki son koyunum çitin üzerinden atlarken kurt kaptı! Hışımla yataktan kalktım; oğlan yine bilgisayarın başında! Nasılsa yarın gidecek, sakin ol dedim. Kendime bir kahve yaptım; tam yudumlarken, oğlan büyük bir incelik göstererek bilgisayarı bana teslim etti! Tabii ki bu sırada saat 05.00 olmuştu.

Hemen diyarımızda gezmeye başladım. Keyifle bir sigara yaktım. Dumanını derin derin ciğerlerime çektim; lakin dışarı vermek ne mümkün? Şoklanmış hamsiye döndüm! Önce Bahadır, sonra Totem...

Demek bütün huzursuzluğum ve sinirim bundanmış. Tam 40 yıl arayıp, ulaşamadığım kitaplar kendiliğinden ayağıma gelmiş; lakin benim haberim yok. Bekliyorum, şu kozmik odadan daha neler gelecek? Yalnız hepsi bir anda olmasın ağabey; nefessiz kalıyorum. Tek tek, alıştıra alıştıra...

Çok iyi nöbet tutarım, bilgilerinize; hani kozmik oda nöbetçisiz olmazda!...

Daha fazla yer işgal etmeden, sonsuz şükranlarımı sunuyor; kitaplarımı koynuma alıp, onlarla birlikte mışıl mışıl uyumaya gidiyorum.

Saygılarımla.

Bu arada, ilk başta çektiğim sigara dumanını hala ciğerlerimden çıkartamadım!

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Koçis, Kociss, Cochise nasıl isterseniz öyle diyebilirsiniz.
Chiricahua Apaçilerinin şefi Cochise'in gerçek yaşam öyküsünden yola çıkılarak 1957 yılında oluşturulmuş
G. L. Bonelli tarafından. Çizimler ise Emilio Uberti tarafından yapılmış.

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,071
Daha önce Profesör üstadın paylaşıma açtığı "KOÇİS" çizgi romanın farklı bir baskısı.Yayın tarihi belli olmadığından "KOÇİS" mi yoksa "TOTEM" mi önce basıldı bilinmiyor...
Teşekkür ederim.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Önceden 2 totem bilirdim; kızılderililerin totemi ve benim "sırrı bende saklı" TV de maçı izleme totemlerim, bu da 3. sü oldu. Birinci sayı olmasına rağmen neredeyse devrin yayın hayatına ülkemizde yeni başlayan çizgi romanlarında olduğu gibi bu da ortadan girmiş konuya.

Teşekkürler, ağabey.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,714
Kıbrıs
Daha önce Profesör üstadın paylaşıma açtığı "KOÇİS" çizgi romanın farklı bir baskısı.Yayın tarihi belli olmadığından "KOÇİS" mi yoksa "TOTEM" mi önce basıldı bilinmiyor...
Teşekkür ederim.

Tim ve Kit Taylor'dan yola çıkarak Totem'i 1960 olarak kabul edebiliriz.Tim 1960,Kit Taylor
1959-1961 yıllarında Ceylan Yayınları tarafından yayınlandı.

hozal

Yeni Üye
28 Ocak 2013
50
101
Sanatçılar, bilim adamları ve koleksiyoncular çok takdir ettiğim kişilerdir. Bu insanlar yaşadıkları çağın insanlarına olduğu kadar gelecek nesillere de çok değerli eserler bırakacak olan bireylerdir. Meslek ve uğraş alanları çok zor, çok titiz ve sabır isteyen bir alandır. Haluk Bey'i yürekten kutluyorum ve bu değerli eserlerin görüntülerini bizlerle paylaştığı için çok teşekkür ediyorum.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,716
Sayın profesör ;

Ben sizler kadar sitede deneyimli
( = tecrübeli ) değilim. Ama bazı nicklerin bende uyandırdığı imgeler var. Size ait olanlardan biri
1. Sayılanın Sahibi” imgesidir.

Emeğinize ve paylaşım isteğinize teşekkür ederim.

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,941
Bu güzel derginin kapaksız kalmasına gönlüm razı olmadı. Sevgili Profesör'ümüze sevgiler saygılar ve tabi ki teşekkürler... Bir yöneticimiz eklerse sevinirim.

10dgynb.jpg