TOPUZ Kül Işın'ın Peşinde - Vehip Sinan

TOPUZ Kül Işın'ın Peşinde - Vehip Sinan

Topuz

Like Tree59Likes
  • 37 Post By profesör
  • 5 Post By Beymelikli18
  • 6 Post By TAŞDEMİR
  • 3 Post By ertuğrul
  • 4 Post By Soleil
  • 3 Post By kadirnip
  • 1 Post By savok

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06.Şubat.2016, 11:07   #1

profesör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 2697659
•Rep Seviyesi :
profesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond repute
Standart TOPUZ Kül Işın'ın Peşinde - Vehip Sinan

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Büyük üstad Vehip Sinan'ın, Yeni Asya Yayınları'ndan çıkan müthiş üçlemesinin ilki olan Esrarlı Işın ile sonuncusu olan Kar Adama Karşı maceralarını daha önce paylaşmıştım. Bu kez ikinci macera olan Kül Işın'ın Peşinde ile üçlemeyi tamamlamış oluyoruz.
Özgün çizgiye sahip olan pek az sanatçımızdan birisi olan Vehip Sinan ustayı rahmet ve saygı ile anıyorum.
Bu vesile ile yerel yönetimlerimizdeki sanat ve sanatçılarımıza olan kadirbilmezliğe değinmek istiyorum. Vehip Sinan adının verildiği bir kültür merkezi, bir sokak, bir cadde ismini hatırlamıyor, bilmiyorum.

Saygılarımla
profesör isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 06.Şubat.2016, 11:30   #2
Onursal Üye

Beymelikli18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 272342
•Rep Seviyesi :
Beymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond repute
Hokus pokus al sana fıstık gibi roman Topuz
İndirip okuyacağız, canım çekti olsada yesek karpuz
Teşekkür edip selamlarımız sanadır, üstadumuz.
Beymelikli18 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 06.Şubat.2016, 12:57   #3
Yeni Üye

TAŞDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
TAŞDEMİR is on a distinguished road
Teşekkürler sayın profesör.Gerçekten öyle 1945 den 2000 yıllarına kadar devamlı üreten bir karikatüritimiz Vehip Sinan ama adını kimse bilmiyor hatırlamıyor.Çok teşekkürler sizin sayenizde hiç göremiyeceğimiz eserler gün yüzüne çıkıyor.Vehip Sinan dan her zaman eser olursa sizden sabırsızlıkla bekliyoruz çok teşekkürler.
direnc11, profesör, Soleil ve 3 kişi bunu beğendi.
TAŞDEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 06.Şubat.2016, 15:26   #4
Administrator

ertuğrul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1917191
•Rep Seviyesi :
ertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond repute
Güzel paylaşım,ben beğenerek takip ediyorum.
Emek dolu paylaşım için teşekkür ederim.
profesör, Soleil ve kadirnip bunu beğendi.
Alt 06.Şubat.2016, 17:32   #5
Süper Üye

Soleil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 23156
•Rep Seviyesi :
Soleil has a reputation beyond reputeSoleil has a reputation beyond reputeSoleil has a reputation beyond reputeSoleil has a reputation beyond reputeSoleil has a reputation beyond reputeSoleil has a reputation beyond reputeSoleil has a reputation beyond reputeSoleil has a reputation beyond reputeSoleil has a reputation beyond reputeSoleil has a reputation beyond reputeSoleil has a reputation beyond repute
Teşekkür ederim sayın üstadım. Vehip Sinan için ne yazılsa azdır. Maalesef değeri yeterince anlaşılamayan bir sanatçı. Sadece çizimleri değil, kendine has kalligrafisi ile de beni çocukluğumdan beri kendine cezbeden bir ustadır kendisi. Ceylan yayınlarının çıkardığı çizgi romanlar başka yayınveleri tarafından da yayınlandı, fakat hiç biri Ceylan yayınları kadar uzun süreli olmadı, ayakta kalmayı başaramadı. Ceylan Yayınları, rakipleri karşısında uzun yıllar ayakta kalmayı başardıysa bence bunda Vehip Sinan'ın usta ve kıvrak kaleminden çıkan kalligrafisinin büyük payı vardır.
direnc11, savok, profesör ve 1 kişi bunu beğendi.
Soleil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 06.Şubat.2016, 20:09   #6
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

kadirnip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 775782
•Rep Seviyesi :
kadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond reputekadirnip has a reputation beyond repute
kadirnip - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Değerli paylaşımınız için teşekkürler sevgili Profesör...
Ülkemizde sanata ve sanatçıya, bilime ve bilim insanlarına
verilen değer, sıfırın altında-eksilerde... Vehip Sinan gibi değerler,
en azından diyarımızda anılıp, takdir ediliyor... Allah rahmet eylesin...
direnc11, profesör ve Soleil bunu beğendi.
kadirnip isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 07.Şubat.2016, 23:43   #7
Administrator

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1345861
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
Vehip Sinan benim de çocukluğumun önemli çizerlerindendir..
Topuz ve maceralarını heyecanla takip ederdim.
Ancak sağcı çizgide yayın yapan gazete ve dergilerde yayımlandıkça ilgim azalmıştı..
Şimdi tekrar okuyabilmek çok güzel...
Teşekkürler üstadım.
profesör bunu beğendi.
savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 10.Kasım.2018, 00:16   #8
Yeni Üye

Aliaddin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
Aliaddin is on a distinguished road
çoook teşekkürler
kırk yaşındayım, otuz küsur senedir elime geçse de okusam diyordum ����
Aliaddin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil