Renkli Tommiks 69 ve 23. Tam Macera

tomx

Yeni Üye
2 Haz 2017
96
707

69. sayıyla 23.cilt tamamlanmış oldu.
Daha önceden 67 ve 68'i indirenler için
Tommiks 69.sayı:
...............................................

67-68-69 sayılar 23. cildi yani aynı zamanda tam macerayı oluşturuyor.
Bu üç sayıyı tek cilt olarak indirmek isteyenler için

İyi arşivler keyifli okumalar, saygılar.

* Bütün paylaşımlarım her türlü eleştiri ve öneriye açıktır. "Şurası kötü olmuş", "Şöyle daha iyi olur" diyen olursa düşünüp yapmaya çalışırım.
** Bütün paylaşımlarım her yerde, her türlü değişiklikle, herkes tarafından paylaşılabilir.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,183
8,059
tomx kardeşim,
Emek ve paylaşımınız için teşekkürler.
Ancak maalesef alışılmışın dışında bir format olan " CHOROME HTML " ile paylaşım yaptığınız için okuma şansım olamıyor.
JPEG resim formatı ile paylaşmanızı rica etsem mümkün mü?

tomx

Yeni Üye
2 Haz 2017
96
707
Orjinal halinde jpeg uzantılı paylaşıyorum sayın Hacılı üstadım. Küçültürken webp uzantılı küçültüyorum çünkü görüntü kalitesinde kayıp olmadan en az üçte bir boyutuna gelebiliyor.
cdisplayex gibi okuyucular webp uzantılı resimleri de okuyor.
Sizin içinde jpeg uzantılı küçültme yaptım. Çevirmek bir dakikadan daha kısa sürüyor.

caramba

Çeviri & Balonlama
14 Şub 2021
61
2,216
Çok teşekkürler, elinize sağlık.
Bu serinin diğer sayılarına erişme imkanımız var mıdır? Sadece 67, 68 ve 69. sayıları görebildim.

tomx

Yeni Üye
2 Haz 2017
96
707

caramba

Çeviri & Balonlama
14 Şub 2021
61
2,216
Teşekkürler cevabınız için.
Bildiğim kadarı ile İtalya'da "La Gazzetta Dello Sport" tarafından ilk olarak 52 sayı ile Capitan Miki basımı yapıldı. Daha sonra ise 53 - 127 arası basıldı.
Ilk seri (1 - 52) bulunuyor ama ikinci seriden (53 - 127) sayıları bulamıyorum. Sizin paylaşımlarınızda 61-62-63 ve 67-68-69 sayılarını görünce diğerleri de var mıdır diye sormuştum aslında.

tomx

Yeni Üye
2 Haz 2017
96
707
Teşekkürler cevabınız için.
Bildiğim kadarı ile İtalya'da "La Gazzetta Dello Sport" tarafından ilk olarak 52 sayı ile Capitan Miki basımı yapıldı. Daha sonra ise 53 - 127 arası basıldı.
Ilk seri (1 - 52) bulunuyor ama ikinci seriden (53 - 127) sayıları bulamıyorum. Sizin paylaşımlarınızda 61-62-63 ve 67-68-69 sayılarını görünce diğerleri de var mıdır diye sormuştum aslında.

Evet 52. sayının üstüde var. Bende 102. sayıya kadar pdf olarak var. Kitapları indirdiğim site kapandığı için link veremiyorum ama zaten google da aranarakta bulunabiliyor. Rastgele İtalyan sitelerinden kitap indirdiğim oldu.

İtalyanlar bence renklendirmeyi sevdiler. Renkli Teksas'da ilk belirdikleri kitap sayısını aştılar. Kimbilir belki Tommiks ve Mister No renklendirmeleri de belirledikleri ilk kitap sayısını aşacak.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,981
8,393
Orjinal halinde jpeg uzantılı paylaşıyorum sayın Hacılı üstadım. Küçültürken webp uzantılı küçültüyorum çünkü görüntü kalitesinde kayıp olmadan en az üçte bir boyutuna gelebiliyor.
cdisplayex gibi okuyucular webp uzantılı resimleri de okuyor.
Sizin içinde jpeg uzantılı küçültme yaptım. Çevirmek bir dakikadan daha kısa sürüyor.

Merhaba tomx kardeşim öncelikle yapmış olduğunuz paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Elinize emeğinize sağlık, webp uzantılı resimleri küçültme yapma işlemi kısa bir sürede ve görüntü kalitesinde kayıp olmadan yaptığınızdan bahsetmişsiniz konu ile ilgili ayrıntı bilgi ve nasıl yapıldığı ile ilgili açıklama yapmanız mümkün mü? Programı var ise belirtirseniz sevinirim. Sağlıklı günler dileklerimle.

tomx

Yeni Üye
2 Haz 2017
96
707
Merhaba tomx kardeşim öncelikle yapmış olduğunuz paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Elinize emeğinize sağlık, webp uzantılı resimleri küçültme yapma işlemi kısa bir sürede ve görüntü kalitesinde kayıp olmadan yaptığınızdan bahsetmişsiniz konu ile ilgili ayrıntı bilgi ve nasıl yapıldığı ile ilgili açıklama yapmanız mümkün mü? Programı var ise belirtirseniz sevinirim. Sağlıklı günler dileklerimle.

Kusura bakmayın soruyu biraz geç gördüm.
Küçültme işlemini programla yapıyorum. Programın adı XnConvert.
Kendi sitesinden indirebilirsiniz.

Program dili Türkçe olduğundan kullanımı da kolay.
Programı kurduktan sonra üst menüden "çıktı" butonuna girerseniz sağda "dosya türü" butonu görünür. Ordan hem istediğiniz dosya türünü hem ne kalitede istediğinizi seçebilirsiniz.

Ben yüzde otuza kadar görüntü kalitesinde dikkat çeker bir kayıp görmüyorum.

Maitre

Yeni Üye
22 Nis 2020
11
20
Üstat Tomx, fedakar emeklerinizin ürünü güzel paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.
Paylaşım konusundaki cömert tavrınız ayrıca takdire şayan. İyi ki varsınız.