Tommiks Ceylan Yayınları Cilt 21

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
Yılını tam tesbit edemediğim bu cilt 1968 tarihli olabilir.İçinde 94-97 fasiküller var. Tommiks'in asi Meksikalı general Kalavera ile olan macerasından bir kesit içeriyor bu fasiküller. Sayfaların sağ alt köşesindeki 28-1,39-2 numaraları bu cildin 32 sayfalık eski fasiküllerden derlendiğini gösteriyor. Casus 'Melek Yüzlü Draw',Kalavera'nın saf yardımcısı Mingo,Konyakçı'nın Meksika Cumhurbaşkanı'nın masasında sandalye kırması beni ta çocukluğuma götürdü. Kapağın içindeki 'Özker Yaşın Kitabevi' mühürü de benim için ayrı duygular uyandırdı. Kıbrıs Türkleri'nin yetiştirdiği bir şair olan Özker Yaşın 1960'lı yıllarda kitapçı dükkanı işletiyor ve Türkiye'den gelen çizgi romanları da satıyordu.İstanbul'da vefat eden bu şairimizi de anmama vesile oldu bu eski cilt. Kapak da çok güzel bir Samim Utkun çizimi. Meksika sombrerosu da Tommiks'imize çok yakışmış doğrusu!
tommiks002.jpg

tommiks003.jpg

Sandıktan devam...
İyi okumalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,719
İçindeki harika maceraları repliklerini ezberden söyleyecek kadar okudum sevgili caretta.

İzninle ham tarama kapağın dört bir yanını sindire sindire, hülyalara dala dala seyredeyim barış çubuğumu tüttürürken...

Ortası yırtılmış Ceylan logosu ve altındaki Cild : 21, 350 Kr. ( Düzenlenmiş kapak sırtında Fiyatı 7.5 Lira yazıyor) Tina reklamını, Samim Utkun'un imzasına kadar tüm kapağı da ezberleyeyim:)

Ulu Tanrım sandığına Halil İbrahim bereketi versin sevgili dostum

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Beni de çok mutlu eden bir paylaşım. Sevgili Caretta bu gece resmen yıkmış ortalığı. Bir Akbaba, bir Zagor, Bir Swing ve bu Tommiks.

Eliniz kolunuz ağrımasın, çok teşekkür ederiz.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,999
denize sıfır
Tommiks okumaya ilk bu macera ile başlamıştım. Kalavera ismini asla unutmam.:) Galiba okula başladıktan 2-3 ay sonraydı. Hecelemekten kitabı bir haftada ancak bitirmiştim.:D

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Ne kadar eski, o kadar değerli. Tommiks muhteşem. Müthiş bir albenisi var. Elimde kitap olarak bulunmasını da isterdim ama böyle bile heyecanlanıyor insan. Çok teşekkürler sevgili Caretta.

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
980
Binbirsurat ve General Kalavera'lı maceralar, Tommiks'in en sevdiğim maceralarıdır. üstelik bunları 1960'lardan kalma nostaljik havada okumak ayrı bir zevk. Bu harika bir paylaşım için çok teşekkürler sayın Caretta.