Tommiks Ceylan Yayınları 8. Seri Sayı 022 - 19.11.1968

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
6eMIqx.jpg
etqrXX.jpg

Tüm dostların bayramlarını gönülden tebrik ediyor,
kazadan, beladan, hastalıklardan uzak,
ev baklavası tadında bir bayram diliyorum.
Saygılarımla...

Not: Arka kapak ne yazık ki eksiktir.

52308R.gif

Son düzenleme:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,875
Hayırlı bayramlar hocam,tüm temennilerinizi gönülden katılıyorum.
İtinayla paylaşılan bu güzel paylaşım için teşekkür ederim.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Sarkomer ustam bu kadar ince işçilik inan basılı olanlarda yoktur.O kadar albenili bir tarama ki kapaktan itibaren bu görünüyor.özenli emeklerin için ve bu bayram şekeri için sağol.Nice güzel bayramlar görmen dileğiyle.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Teşekkürler sevgili dostum. Düzenleme harika. Kapak Essegesse tadında. Samim Utkun ustanın yeteneğini konuşturduğu bir çalışma. Emeğinize sağlık.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Teksas Tommiks olsun çamurdan olsun diye bulduğumuzda doyumsuz bir iştahla okuduğumuz yıllar

Lakin bugünün ışığında baktığımızda gerek kağıt ve baskı kalitesi, gerekse de matbaa işçiliği bakımından çok kötü baskıları olmuş Ceylan Yayınları'nın.

Matbaadan öyle kötü çıkmış ki pek çok sayısı
Ortadan zımba ile tutturulan fasiküllerde resim karelerinin bir kısmı bazen katlanan kısmı arka sayfada kalmış oluyor. Bazen sağ ve sol sayfadaki resimler o kadar birbirine yakın ki, bırakın kaliteli tarama imkanını, kitap elinizdeyken bile zor okuyorsunuz. Kenar marjları düzensiz, bir sayfası öteki sayfa ile şaşı durumda.

Bunları taramak bile zahmetli ve cesaret istiyor
Hele ki, cep boy tabir edilenlerin taranması düzenlenmesi için gerçekten babayiğit olmak, mangal gibi yürek sahibi olmak gerekiyor.

Şimdi Canavar lakaplı kızılderilinin tüfeğini kaldırdığı resmin ham taranmış haline bakalım

Sonra altta temizlemiş, düzenlenmiş haliyle kıyaslayalım

Serdary67 dostumuzun dediği öyle lafın gelişi söylenmiş değil, gerçeğin ta kendisi

Bu emeği hiç bir parayla satın alamazsınız

Ancak aşk ve sevgi muktedirdir buna

Böyle muhteşem aşıklarımız var Çizgi Diyarı'mızda