Tom Miks Ceylan Yayınları 7. Seri Sayı 025 - 11.10.1967

12 Şub 2010
15,006
543,642
tommiks2504.jpg

Saygılarımla​

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Hocam çok teşekkür ederiz. Elinize, gözünüze sağlık. Bu serilerden bir paylaşımınızı görünce totodan 13 tutturmuş gibi oluyorum...

İzninizle, Samim Utkun üstadın Tommiks okuyucularına yaptığı küçük şakalardan da biraz bahsetmek istiyorum:

Üstad sayesinde öğrendik ki Nevada Rangerleri kışın yeşil kostüm giyiyormuş... (Palto değil, kaban değil, ceket değil, üniformaya da benzemiyor; mecburen kostüm dedim.) Altına siyah tayt, kafaya Blek tarzı bir avcı başlığı...

Ama asıl kıyak olan masadaki turkuaz şapka, siyah fular, yeşil yelek ve kırmızı gömlekli adam... Gömleğin yakasını da sarı yapsaydı tam olacakmış...

Herifin gözleri de nazar boncuğu gibi maşallah! Şapkasıyla birebir uyumlu. Kendi adıma onu haftanın iyi giyineni seçiyorum. :)

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,719
Kıbrıs
Ceylan Yayınları 1955'den 1987'ye kadar tam 32 küsur yıl Türkiye'de çizgi roman yayınladı.
Bu 32 yılın özetini,özünü Profesör dostum paylaştığı birbirinden nadir çizgi romanlarla
yapıyor.Ceylan Yayınları'nın kurucusu Erdoğan Egeli vefat etti.Halefi ve oğlu Erdoğan
Egeli'yi bulsak ve bu Teksas Tommiks ve diğer çizgi romanları göstersek eminim şöyle
der:"Yahu biz bunları ne zaman yayınladık?"
Biz Çizgi Diyarı üyeleri ne kadar şanslıyız ki belki de yayıncısının bile anımsamayacağı
bu çizgi romanları ,Profesör dostumuz sayesinde okuyabiliyoruz.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,617
metu
Abimiz,bu güzel paylaşımlar sandığa sığmaz,bu işin içinde bir iş var ,seneler önce bunları bugünler için biriktirmiş gibisiniz.Sanırım büyük bir depo var.Emekleriniz ve çizgi romana yaptığınız katkılar için teşekkür ederim.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,072
Saygıların en büyüğü bizden Sayın "Profesör"...

Şu harika kapağa bakıyorum da;
soyadı her ne kadar "Miks" olsa da tıfıl bir çocuk ve masada oturan iki yetişkin adam...
Bizim "Miks"i iteleseler düşecek gibi duruyor.
Ama öyle olmuyor işte;
Red kit'i kıskandıracak kadar hızlı tabanca çekiyor,
judo, boks gibi bilimum dövüş sanatlarını da biliyor.
Eeee, böyle olmasaydı kahramanlarımızdan biri olabilir miydi?

Gönül dolusu teşekkürler ve saygılar...

bayrakzaf.gif