Tom Miks Ceylan Yayınları 2. Seri Yeni Kitap sayı 01 1959?

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,877
NeverLand
ObXSe2C.jpg

Tommiks'in Ceylan Yayınları'ndan çıkan bu serisinde ne kapak içinde ne de sayfa sonunda yayımlanma tarihi bulunmaması ancak devam eden serinin 5. sayısında Tommiks- Kitap 5 olarak geçtiği için Tommiks - Kitap serisi olarak değerlendirilmeli. İleriki dönemde "Özel" ibaresi eklenerek devam ettiği anlaşılıyor. Kitap üzerinde macera ismi yazan tek seri olması nedeniyle de "Özel" olduğu düşünülebilir. Tam tarihi şimdilik belli olmadığından ve 32 sayfa 50 kuruşluk serinin devamında 64 sayfa 100 kuruş olarak hazırlandığından 2. serinin ilk sayısı olarak adlandırdım. 15 günlük periyotta yayınlanmış olması da bir başka özel durum. Eksik bilgi varsa düzeltilebilir elbette. Tüm dostlara keyifli Pazarlar.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Güzel bir Tommiks düzenlemesi gelir de pazar keyifli olmaz mı hiç?

Çok teşekkür ederiz, elinize sağlık.

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,449
güney
ama bu süper bir oldu üstat,pazar günümüzün tartışmasız en önemli çizgiroman paylaşımı, renkler çizgiler beni çocukluğuma götürdü,ceylan yayınlarının teksas ve tommiksleri beni hep cezbetmiştir aynı bu kitap gibi, yürekten teşekkür ederim

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Yine doğalllıkla daha önce görmediğim bir seriye ait bir kitap. Her ne kadar İlker 2.seri 1.kitap diye tasnif edip numaralandırsa bile fiyat ve kullanılan amblem nedeni ile daha sonraki bir döneme ait olduğunu düşündürttüyor.. Umarım bu konuya hakim ve elinde arşiv bulunan bir dostumuz bizi aydınlatır. Kapak da bizim ressamlara ait değil, kapak yazısı da daha önce kullanılmamış.. Kısacası tam bir seyirlik keyif.. Sağlayan dostlara çok teşekkürler.. Sevgilerimle..

12 Şub 2010
15,006
543,719
Ceylan Yayınlarından çıkan çizgi romanların künyesinde kitabın sayısı ve hele tarihi, genellikle gün ve ay olarak dahi yazılmakta iken bu seride ancak logosundan Ceylan yayını olduğu anlaşılabiliyor. Tarih olarak yılının dahi belli edilmemiş olmasıyla bu seri tek örnek sanıyorum. Hele sayı verilmemiş olması daha da ilginç...

Kapağa bittim kaptan, sağol...

seneca66

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
189
594
Kitabın İçerisinde

sağ alt köşede 13
yazıyor.
Bu nadir kitap 13 sayı olmasın?,
Keza bu serinin sizce 2 kod verilen kitabı da 19 numarada.

Zaten bir ve 2 numaralı kitaplarda macera devamlılığı yok sanki.
Gayretleriniz için tebrikler.