Tommiks Ceylan Yayınları 2. Seri Sayı 059

12 Şub 2010
15,006
543,640
tom01.jpg

Sevgili bay_x şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Abi, sende de iyi arşiv varmış. Demek ben çok az bir kısmına tanık olmuşum.
Eline, emeklerine sağlık. Sizler olmasanız bu kadar insan bu güzelliklerden mahrum
kalacakmış. Sağolun, iyi ki varsınız ve hep var olun.

fahri359

Süper Üye
28 Mar 2009
774
260
Bunu hemen baş köşeye koymak lazım, çünki baş köşenin hakkını verecek bir kitap,
teşekkürler Profesör...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Silik baskısına, okunmasında güçlük çekilmesine karşın bence gerçek bir hazine.. İlk kez gördüğüm 1.seriye ait bu güzel kitap için çok teşekkür ederim sevgili üstadım.. Saygılarımla..

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Ben hep, her maceranın en iyi taranıp düzenlenmiş, en temiz suretini saklamanın yeteceğini; koleksiyoner mantığına karşı olduğumu söyleyip durdum ama Sayın Hocam paylaştığı harika kitaplarla bu düşüncemi değiştiriyor.

Şu sayının sararmış yaprağı üzerinde görününce, acemi bir ressam tarafından çizilmiş kapağı bile bir başka güzel geliyor insana. Ertuğrul Hocam'ın söylediği gibi "çerçeveletsem mi," diye düşünüyorsunuz.

Çok teşekkür ederiz Hocam; elinize, gözünüze sağlık.

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,062
2,792
buram buram tarih kokan bir kapak içeriğe sonra bakacağım ama bu paylaşım (sitemizdeki bir çok paylaşım gibi) müthiş sağolasın üstad.saygılar bizden efendim.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
İkiniz bir araya gelmiş Tarih saysası değerinde paylaşımlar yapıyorsunuz.Sevgili haluk arkadaşıma ve değerli dostumuz bay x'e TEŞEKKÜRLER ediyorum.

Son düzenleme:

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili kardeşim günaydın.Sabahın bu saatinde görülebilecek en iyi şey bir çizgi roman benim için.
Değerli kardeşim çok çok teşekkürler ederim.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162

Şahsıma hediye, ilk seri Tommiks!... Yarım asırlık bir kitap, yıllara meydan okuyarak günümüze kadar gelmeyi başarmış ve paylaşım azmi engel tanımayan Sayın profesörümüz tarafından, diyarımız arşivine bağışlanmış… Ne kadar teşekkür etsem, yetersiz kalır…

Kapağın Mehmet Tekdal imzalı olması bu kitabı diğerlerinden ayırıyor ve daha da değerli kılıyor; çünkü Mehmet Tekdal, çizgi roman tarihimizin başlangıç isimleri arasında yer almaktadır. Hakkında "Sayın bakunin" tarafından bilgi verilmiş olması münasebetiyle, fazla söz etmemin gereksiz olduğu kanaatindeyim. İlgilenen arkadaşlarımız aşağıdaki bilişim hattından ulaşabilirler.

Saygılarımla.

Mehmet TEKDAL

12 Şub 2010
15,006
543,640
Bu Tommiks paylaşımının bambaşka bir önemi, anlamı var

Diyarda bulduğum, yakaladığım, bitmemesini dilediğim güzellik, dostluk, çizgi roman kardeşliği...

Süre vermediğim bir dinlenme kararı vermiştim

Öte yandan Diyarda paylaşmayı çok arzu ettiğim ilk seri Tommiks sayısını bir açık arttırma sitesinde görmüş ve kendimce makul bir fiyatla arttırmaya iştirak etmiştim

Son dakikalarda açık arttırma kızışmış ve bence makul fiyatın iki katını aşan bir fiyat vermeme rağmen kıl payı arttırmayı kaybetmiştim

Sevgili bay_x ile bu niyetimi baştan itibaren paylaşmış olduğum için bu Tommiksi Diyarda paylaşma arzumun sonuçsuz kalmasına canımın sıkıldığından da haberi vardı

İlginç olanı şuymuş, benimle açık arttırmada yarışan kişi kitabı satışa çıkaran kişi değil miymiş

Yine satışa koydu kendi aldığı kendi kitabını

Yine takibe başladım ama satışa bir kaç saat kala ben rahatsızlandım ve satışı falan unutup can derdiyle uğraşırken sevgili bay_x arttırmaya iştirak ederek bu ve yine aynı şekilde arttırmayı kaybetmiş olduğum iki kitabı daha satın almamış mı

Bunu bana sürpriz olarak ta ertesi gün söyledi

Sevgili bay_x, satıcıya mesaj göndermiş ve kitapları doğrudan benim adresime göndermiş

Bu kitap gibi daha niceleri sevgili bay_x de ve naçizane bende ve daha nice dostlarda mevcut

Bu kitapları her zaman bulduk, buluruz

Maddi değeri ne olursa olsun, bende olmazsa bir başkasında olur, bulunur, alınır

Ama her aradığında bulunmayacak şeyler var

Dostluk, dostunu düşünmek, onun için gayret etmek, zaman ayırmak

İşte dostlar, dinlenme kararımı tereddütsüz değiştiren bay_x dostumun jesti

Bununla bitmedi bu ilk seri Tommiks öyküsü

Bu kez kapak çizeri üzerine ayrı bir macera yaşandı, kim çizmiş diye

Bay_x dostum muhtemelen Mehmet Tekdal'ın dedi, çıplak gözle görülmesi zor olabilir dedi imzasının

Ben de kapağı 600 dpi taradım, iyice büyütüp inceleme olanağı bulalım diye

Gizli imza üzerine epey kafa yoruldu

Ben Mehmet Tekdal'ın imzasını tanımadığımdan gizli imza olabileceğini düşündüğüm iki noktayı bay_x dostumla paylaştım; bay_x son noktayı koydu ve imzanın Doktor Sallasonun tabanca namlusu ile bacağı arasındaki bölgede atılı olduğu sonucuna vardı

Bu paylaşım bir aylık çabadan sonra mümkün olabildi

Kitabın ne olduğu, maddi değeri, manevi değerinin ne olduğu ikinci, üçüncü planda kaldı

Kitabın vesile olduğu dostluk

İşte bulduğumuz bu

Saygılarımla

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Hocam ne güzel bir hikaye bu... Anlattıklarınız bana göre kitaptan bile güzel...

Bay_x de sizin kadar harika...

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,066
Bursa
Harika paylaşımları için öncelikle Haluk abimize teşekkür ederek, bu sayı hakkında bir soru sormak durumunda kaldım.
Haluk abi 1 seride fiyat yapılandırması ele alındığında bu sayı üzerinde 75 Kuruş ederi var fakat bu sayı üzerindeki
tüm sayılarda elimdeki en üst sayı 256 60 kuruş olasılık olarak bu paylaşım sayısı 2'ci seriye ait olma durumu var mı ?

12 Şub 2010
15,006
543,640
Çok haklısın sevgili Hasan
Bu paylaşımı yaptığımda Diyar 'da 1. ve 2. seriden hiç paylaşım yoktu. Bunun da üzerinde tarih yazmıyordu. Sevgili Recep (Bay_X) dostumuzla uzun uzun üzerinde tartıştıktan sonra bunun 1. seriden olduğu konusunda fikir birliğine vararak o şekilde konuyu açmıştım.

Şimdi ise tüm serilerden sayısız örneğimiz olduğu gibi sıralı listelerini bile yaptık.
Geçmişte yapılan bir çok hatalı değerlendirmenin şimdi farkına varıyoruz artık.

Bu örnek, çizgi roman hakkında bildiklerimizde ne kadar büyük gelişmeler kaydettiğimizin de göstergesi olmakta.

Hangi kitabın hangi seriye ait olduğunu tespit etmek için çok sayıda parametrelere sahibiz artık. Kapaktaki yazının fontundan, etiketten, fiyattan, yayınevinin değişik tarihlerde kullandığı logodan, ressamına kadar bir çok parametreye sahibiz şu anda.

Bir parametremiz daha var:)
Senin gibi dikkatli ve çizgi roman sevdalısı dostlar...

Bu konuda sıralı listelerin de ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmaktadır.

Yetkili ve etkili bir dost bu Tommiks'i ait olduğu seriye taşıyacaktır sanırım.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Ne hoş bir olay ve de ne hoş bir anlatım.
Tommiksi indirmeyi unutup yazıyı okumaya daldım.
Teşekkürler sevgili profesör ve teşekkürler sevgili bay_x dostlarım.
Her şey gönlünüzce olsun.
Selam , sevgi ve saygılarımla.
HACILI